Prijava

ja sam polozio pravi mensin test pre jedno 10ak god. otiso na jedno okupljanje i nikad se nisam uclanio, nisam imao pare ko student za clanarinu, a i nije mi svidelo drustvo tamo :)

test jeste otprilike ko ovo sto resavate na netu, kolko se secam. igrice...
i da, nije muka da se resi, nego brzo da se resi, to jebe.

Test je, pre svega, loš jer kombinuje tri različita vida inteligencije, vizuelnu, jezičku i matematičku. Kad odete u Mensu dobićete test koji u sebi sadrži samo jednu od ponuđenih opcija, a možete polagati koliko god puta želite i svaki put tražiti onaj test koji mislite da vam odgovara. Sama kotizacija za testiranje je malo iznad simboličnog, reda veličine dve pljeske ili tako nešto (kad su organizovana masovna testiranja), a jedino merodavno je da vam urade test stručnjaci iz Mense.

Imate u NS u Apolo centru kancelariju pa se raspitajte, nemojte se oslanjati na ove probne balone, ovaj test može samo da vam otvori oči za to koji test da tražite u Mensi. Da ne gubite vreme sa onim vidovima u kojima ste lošiji.

ja sam polagao 1988-e u BG, na prvom testiranju ikad organizovanom, bio član do 1992-e i onda me izbacili zbog neplaćanja članarine, još čuvam tu poslednju člansku kartu :)

Vas IQ bi mogao biti oko: 75 po Cattellovoj skali (sd24)

Ovo nije službeni rezultat, te ga ne možete koristiti kao takvog.
Ako vas zanima točan IQ, pozivamo vas na službeno testiranje.

ja bre brus kad sam otiso, reko sam daj test oni mi dali i ja polagao. ne znam da ima vise verzija.

sta kenjas kaunt, nije ovo patispanj, nego direktno hvaljenje, ako je nekom hvaljenje to sto je u mensi ili je polozio test...
realnost je da ne bi niko trebao to da racuna u neka svoja zivotna dostignuca. posto nije.

Ja sam kao klinac imao potrebu da se proverim, to sam sebi i ispunio odlaskom na testiranje. U to vreme su nam testove donosili iz Engleske i tamo ih analizirali pa se čekalo 6 meseci na rezultate. Imam IQ 160 po vizuelnim testovima jer drugih nije ni bilo. Mensa priznaje da neki ljudi bolje rešavaju jezičke probleme, neki matematičke, a neki vizuelne. Sa čim to ima veze u mozgu jebemliga, a realno me i boli kurac.

Ne da se ne hvalim i ne smatram to postignućem nego jednostavno iznosim činjenicu kao kad kažem da imam smeđe-zelene oči ili 115 kila. Toliko sam u životu ukapirao da inteligencija ne može ni pičke da ti donese, a kamoli priznanje, važno je samo da imaš lovu.

ja sam polozio pravi mensin test pre jedno 10ak god. otiso na jedno okupljanje i nikad se nisam uclanio, nisam imao pare ko student za clanarinu, a i nije mi svidelo drustvo tamo :)

Ista situacija i kod mene samo nie pre 10 god nego pre 1 god :)
Iako nicemu ne koristi, deluje mi kao simpaticna stavka koju nije lose imati u CV-u...

Мени највише одговара оно, настави низ..иде ми на курац онај део са геометријским телима, што је слична фора али ме нервира.

nemoj se zajebati, ako ti je direktor neki tupko dobićeš najgore poslove samo da te gleda kako se ponižavaš, Srbija je ovo, istovarao sam kamione u firmi u kojoj sam bio zaposlen kao programer

A i te pare bolje daj za člansku u biblioteci, od toga bar imaš nešto.

Мени највише одговара оно, настави низ..иде ми на курац онај део са геометријским телима, што је слична фора али ме нервира.

Ja mislim da je kod nas ceo test vizuelan.

deluje mi kao simpaticna stavka koju nije lose imati u CV-u...

lose je imati u CVu to. ako neces da ides na okupljanja, zaboravi da si polozio. seti se samo ponekad kad neko uzme da kenja nesto o mensi a ide ti na zivce, ili se pravi pametan i pominje IQ a ide ti na zivce ili tako kad oces da kenjas nesto po forumu gde te ne znaju ljudi.

Ja testove položio od prve, vožnju tek od treći put.

Ја мислим да то никако не треба стављати у ЦВ, замисли тог дишу који те прима, свестан да је преко партије, мита или ко зна чега дошао на то место, и сад да запосли неког члана менсе, немере да бидне.

ono sto sam ja video da je mnogo bitnije za zivot je emocionalna inteligencija. da mozes brzo na osnovu pokreta, lica i stava osobe da procenis dal je zadovoljna, uplasena, ljuta, srecna tuzna itd...

ljudi sa dobrom emocinalnom inteligencijom obicno mnogo bolje prolaze u zivotu od "inteligentnih" ljudi. i pametniji su od "inteligentnih" ljudi, jer imaju procenu kako druge da ubede da su pametni. nauce se sta treba da se radi da se proda pamet.

Апсолутно се слажем, ако ти посао зависи од тога како ћеш да "обрадиш" човека (без сексуалне конотације) онда је ово што каже Целт кључно.

celt
ono sto sam ja video da je mnogo bitnije za zivot je emocionalna inteligencija. da mozes brzo na osnovu pokreta, lica i stava osobe da procenis dal je zadovoljna, uplasena, ljuta, srecna tuzna itd...

ljudi sa dobrom emocinalnom inteligencijom obicno mnogo bolje prolaze u zivotu od "inteligentnih" ljudi. i pametniji su od "inteligentnih" ljudi, jer imaju procenu kako druge da ubede da su pametni. nauce se sta treba da se radi da se proda pamet.

Potpisujem svaku rec.

svaki posao zavisi od toga.

Ono kad čuješ da ti IQ od 150 nije dovoljan da bi jebo, nego moraš imati i tu neku emocionalnu inteligenciju
http://awegif.com/gifs/226.gif