Prijava

Kao što verovatno znate, u srednjim školama se obrađuje Paskal. Da, katastrofa jebena.
Enivej, ja imam test sutra i nemam blage veze. Radimo FOR naredbu.
Daklem, zamolio bih vas ako možete da mi napišete kako se piše sledeći zadatak(algoritam ne mora):
Sa tastature se učitava n prirodnih brojeva. Napisati program koji izračunava proizvod njihovih recipročnih vrednosti. Znam kako treba da izgleda zadatak, ali ne umem da ga postavim lepo.

Nemam vremena da se bavim sintaksom Paskala, podrazumevam da to znas pa cu ti samo reci kako to da uradis. U promenljive definises broj n, niz brojeva koje unosis i proizvod.
Prvo uneses n sa tastature, a onda u for petlji unosis brojeve i smestas u niz. Postavis proizvod=1 da mi mogao da mnoziz sa ostalim brojevima a da ne utices na krajnje resenje. Onda u for petlji primenis formulu proizvod=proizvod*1/nizi . Kad izadjes iz petlje stampaj proizvod.

Aha...ok, hvala. Pomoglo je dosta :)

http://www.znanje.org/knjige/computer/pascal/pascal_prir/pascal_zadaci.htm
mozda ovo moze da ti pomogne
Moj profa jedan od autora :)
A znam da ima i neka zbirka, samo zadaci Pascal, to sam koristila...

Zasto bi bilo sta smestao u niz. Bezvezno arcenje memorije.
A ti mali, kad naucis paskal, nece ti ni neki noviji tesko pasti.

Ja sam izdominirao paskal na republičkom nivou lololo
šalji zadatak da se prisjetim

Paskal? Paskal!?!?

Jok, nego će od Jave da se kreće.

Sad ću ja da isprobam. Ček samo da napregnem vijuge

Jok, nego će od Jave da se kreće.

Ja sam poceo od Jave jebene... Od jave poceo, na SQLu zavrsio.

Probaj ovako

Program Recprocna_vrednost;
Var n,x,i : Integer;
S:Real;
Begin
S:= 1;
Write('unesi n:');
Readln(n);
For i:= 1 to n do
Begin
Writeln('Unesi x:');
Readln(x);
S:=S*(1/x);
End;
Write('Proizvod:',S);
Readln;
End.

Počeo od Basica, završio na sql-u i .net-u
šta fali npr visual basic da se uci? Bar mozes da napravis makro neki u ofisu.

Sto se mene tice, fali zato sto KOJI CE MI KURAC NA GRADJEVINI TO?

Moja keva je radila u bejziku kada je bila u mojoj skoli, a mi imamo u knjizi za 2. godinu široko poglavlje o disketama..
Hvala na linku Medvediću, pomgao je :)
Dragi Jamajčanine, hvala mnogo, ja sam ga smandrljao bez ovog x, verovatno mi ne bi priznala pola zadatka... I svima vama, zaboravio sam koliko su Vukajlijaši dobri ako se ne ubaci Jebač negde :D

A ti mali, kad naucis paskal, nece ti ni neki noviji tesko pasti.

Ja ću prava posle srednje, nadam se da mi neće neki noviji padati uopšte

Sto se mene tice, fali zato sto KOJI CE MI KURAC NA GRADJEVINI TO?

Upravo to, ima PREVIŠE apsolutno nepotrebnih i preforsiranih stvari koje se rade u srednjim školama. Društveni smer ima fiziku 4 jebene godine. EJ! Ali zato istoriju Azije ili Afrike ne pominjemo uopšte. Ali ni najmanje. Da nije američkih filmova, moje društvo ne bi čulo za Mingovce, samuraje, ljudoždere...

I ja sam pizdeo na paskal u gimnaziji. Al da se razumemo, mnogo je bolji izbor za početak od bejzika i jave.

šta fali npr visual basic da se uci?

Edsger Dijkstra:

It is practically impossible to teach good programming to students that have had a prior exposure to BASIC: as potential programmers they are mentally mutilated beyond hope of regeneration.

Legenda :)

Dragi Jamajčanine, hvala mnogo, ja sam ga smandrljao bez ovog x, verovatno mi ne bi priznala pola zadatka...

Opušteno, ako još negde zakuješ, cimaj... U odeljenju imam osvajače takmičenja lololo

KONČAR APRUV

E, a zamisli npr. treba da držiš Paskal celu godinu u gimnaziji društvenog smera. Dobro je ako batine ne dobiješ :D

E, a zamisli npr. treba da držiš Paskal celu godinu u gimnaziji društvenog smera. Dobro je ako batine ne dobiješ :D

O, ali oni drže. I to drže jako dosadno. Zapravo postoje planovi koji se zovu "Dacina nezgoda". Ne smem mnogo da kažem, ali prodavačica u Maksiju me je čudno gledala kada je kucala bure baruta i palidrvca...