Prijava

Imam jednu višnjicu srednje veličine u dvorištu. Zatekla se na placu kad sam ga kupio i nisam hteo da je sečem nego svake godine naberemo koliko kome treba. Ove godine je vetar pomlatio više od pola roda još pre zrenja pa nema baš mnogo ali smo danas uspeli da naberemo bezmalo 20 kila. Deo sestri, deo nama. Tako smo ovih dana pakovali i jagode u zamrzivač, a za mesečak dana ćemo i kajsije. Ne kuvamo slatka i pekmeze nego zimi kad nam se jede izvadimo pakovanje voća i sa malo šećera skuvamo marmelade koliko za par teglica da jedemo sveže i bez konzervansa.
Na jesen pakujemo rendane jabuke i kruške, tokom godine spremamo i povrće, obavezno spakujemo kombinovanu seckanu papriku sa paradajzom. Da znate kako je dobro kad u januaru izvadiš paket takve mešavine, razmrzneš i sa pešes jaja spremiš doručak ili večeru. Blitva je taman stigla za seckanje i pakovanje, biće pite makar i ne bilo sira i jaja.
Tako i tast ima jednu kruškicu, prošle godine ispekosmo 60 litara rakije, čiste kao suza. Ostavili je na 22,5 grada, ne boli glava od nje uopšte.

Boli me kurac i za Rusiju i za Ameriku i za obožavaoce i hejtere jednih, drugih ili svih. Hic Rhodus.

Hic Rhodus.

HIC ZAMRZIVAČ lolololo

Taj ko je izmislio zamrzivač je za mene genije :)

Jery ste uzeli osiguranje za voćnjak, Bruce? Ne očekuješ li valjda da te glomazni državni aparat brani od grȁda?! Kad sam poslednji put proverio, komunizam je pao pre 25 godina! Mala država, bogato društvo! Živeo kapitalizam! Živela SAD na čelu sa predsednikom Ronom Polom! Živeo LIBEK! Čitajte „Pobunjenog Atlasa”.

I čitao i gledao, treći deo mi je malo mlak ali je generalno dobro preneta priča - tako da je i Ameri razumeju.

Ne osiguravam se ni protiv čega, lepo neko reče jedared da je osiguranje kao kad uplatiš tiket protiv sebe - gubiš i kad dobijaš. Vojvodina ima svega, samo treba dići guzicu i raditi.

Ne očekujem da me bilo ko brani jer me nikad niko i nije branio. Komunizam kakvog mi poznajemo je takođe kapitalizam, pravi komunizam postoji samo u Star Trek filmovima.

Jery bogati industrijalac na kraju pobedio lenju siromašnu gamad i ostvario svoju veličanstvenu viziju?

Ovo je po meni najtačnija recenzija:

The favorite book of many young sociopaths you meet in business schools, it's all about a bunch of rich crybabies who don't want to share their toys so they break them and go home.

Власи, друже, Амери (обични грађани) су се изборили за своја права, а амерички државни апарат гледа на све могуће начине да им их одузме или умањи. Као и у Русији. Тамо је тек претужна ситуација, јер се тамо људи уопште не боре за своје права као Американци. Нека словенска летаргија их и даље држи и пржи.

Миноран број људи у Америци зна колико САД имају држава, а камо ли колико Русија има република. Мислим да је велики проблем у потцењивају реалности у Русији (како русофила тако и русофоба) управо у оскудним информацијама о истој.

Успут, да, само парафиличар може да осети еротски занос према држави. Потпуна болест. Али, можда ћемо једног дана видети и њихову параду.

Što se tiče tog neznanja američke omladine koliko Sad ima država, to im ništa nemamo prava kenjati.
To je isto kao mi za Evropu. Pljuni me u usta, ako ljudi znaju nabrojati države Evrope.

Na kraju se shvati da je to i zaista nebitna stavka u životu čoveka vezana za njegov uspeh. Verujte mi, boli 99% ljudi kurac znate li glavni grad Mozambika. Čak i smarate.

A jeste li vi obrali višnje?

Dođavola. Zašto si morao meni da se obratiš? Sad moram da čitam tvoj glupi post i da odgovorim na njega.

Амери (обични грађани) су се изборили за своја права, а амерички државни апарат гледа на све могуће начине да им их одузме или умањи.

Netačno. U suprotnom, moraćeš da pružiš neki dokaz u vidu relevatnog, pouzdanog linka.

Миноран број људи у Америци зна колико САД имају држава

50. Eto ja znam. Opet, link ka istraživanju koje to potvrđuje. Mada ne vidim ni kako je to uopšte relevantno za BILO ŠTA u ovoj debati osim onog starog da su "Amerikanci glupi".

оскудним информацијама о истој

Posledica toga što je Rusija sranje država i nema transparentnost medija i državnih institucija. I pre nego što kažeš da "nemaju ni drugi", ja ću da dodam: možda, ali imaju više od Rusije. Bilo bi fino kad bi Rusija makar dostigla njihov nivo.

transparentnost medija

bolno glupa kovanica
šta znači transparentnost medija?

Slažem se. Sloboda medija je bolje.

Daj sliku kruske iz koje se izvuce 60 litara rakije. Nub sam pa da se informisem.

Minoran broj ljudi u Srbiji zna koliko u Srbiji ima okruga. Ja ne znam, kad bih krenuo da nabrajam, pola bih izgrešio. A da kreneš ulicama Beograda, uvek ćeš naći dovoljan broj budala da bi mogao da napraviš video i nasloviš ga: STRAŠNO ŠTA SRBI SVE NE ZNAJU. Znam da klinci koji danas idu u školu imaju užasno gradivo i da se sa njima radi na užasan način, i da ćemo uskoro imati generacije koje su zaglupljenije od izvikanih Amera, u banana-republici pod upravom nekog pseudodemokratskog diktatora voljenog od mase, a podržanog od Rusa, Amerikanaca, Nemaca, svejedno.

Власи, обратио сам ти се као човеку, а видим да сам се обратио простаку и глупаку.

Тражиш линкове и статистике, без да си приложио било шта слично.

Mislim da je sasvim jasno ko pobeđuje u tom slučaju.

Линк? Истраживање?

ko uživa više prava, medijskih i svakih drugih sloboda, ekonomskih i svakih drugih mogućnosti

Линк? Истраживање?

Posledica toga što je Rusija sranje država i nema transparentnost medija i državnih institucija.

Линк? Истраживање?

Тако дегенерично изгледа сваки разговор са тобом.

Линк? Истраживање?

Izvoli: http://vukajlija.com/forum/teme/61022-pravda-za-istinu-o-rusima?strana=40#post_3208195
Ko te jebe što se kasno uključuješ u temu.

Daj sliku kruske iz koje se izvuce 60 litara rakije. Nub sam pa da se informisem.

Nemam sliku, ali to je ona švapska viljamovka, rodi ko trešnja, pucaju grane pod teretom. Videću ako ne zaboravim da je slikam na jesen pa da postujem. Nije u pitanju plod koji baca mnogo rakije nego mnogo ploda :)

EDIT: stara kruška preko 30 godina

NekoOdNekud
Слажем се, но, овде је била реч о стереотипима према Русији услед општег незнања. Убеђен сам да миноран број Руса зна колико Русија има република или Америка.

Лимени, број округа ретко ко зна, осима уколико није професор географије или уколико не ради у катастру. Али, једно је округ, а друго је република/држава. Мислим да наши људи у Србији генерално немају појма географију. А и боле их курац, знају где је Америка (лево) и где је Русија (десно), где Мађарска (горе), где Шиптарија (доле), где је Немачка (горе, па лево), где је Енглеска (негде у пичку материну).