Prijava

Ја сам својевремено за ово добио 15 + 30 дана.
http://i43.tinypic.com/se885g.jpg

Тад се знао неки ред, ови данас банују ко пичкице.

мени Курд претио баном због овога
░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░ ░░░░░░▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓░░ ░░░░░▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓░░ ░░░░▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓░░ ░░░▓▓▓▓▓░░░░░░░░░░░░░░░░░ ░░▓▓▓▓▓░░░░░░░░░░░░░░░░░░ ░░▓▓▓▓▓░░░░░░░░░░░░░░░░░░ ░░▓▓▓▓▓░░░░░░░░░░░░░░░░░░ ░░░▓▓▓▓▓░░░░░░░░░░░░░░░░░ ░░░░▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓░░ ░░░░░▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓░░ ░░░░░░▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓░░ ░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░ ░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░ ░░▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓░░░░░ ░░▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓░░░░ ░░▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓░░░ ░░▓▓▓▓▓░░░░░░░░░░▓▓▓▓▓▓░░ ░░▓▓▓▓▓░░░░░░░░░░░▓▓▓▓▓░░ ░░▓▓▓▓▓░░░░░░░░░░░▓▓▓▓▓░░ ░░▓▓▓▓▓░░░░░░░░░░▓▓▓▓▓░░░ ░░▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓░░░░ ░░▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓░░░░░░ ░░▓▓▓▓▓░░░░░░░░░░░░░░░░░░ ░░▓▓▓▓▓░░░░░░░░░░░░░░░░░░ ░░▓▓▓▓▓░░░░░░░░░░░░░░░░░░ ░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░ ░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░ ░░▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓░░ ░░▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓░░ ░░▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓░░ ░░▓▓▓▓▓░░░░░░░░░░░░░░░░░░ ░░▓▓▓▓▓░░░░░░░░░░░░░░░░░░ ░░▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓░░░░ ░░▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓░░░ ░░▓▓▓▓▓░░░░░░░░░░▓▓▓▓▓▓░░ ░░▓▓▓▓▓░░░░░░░░░░░▓▓▓▓▓░░ ░░▓▓▓▓▓░░░░░░░░░░▓▓▓▓▓░░░ ░░▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓░░░░ ░░▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓░░░░░ ░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░ ░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░ ░░▓▓▓▓▓░░░░░░░░░░░▓▓▓▓▓░░ ░░▓▓▓▓▓░░░░░░░░░░░▓▓▓▓▓░░ ░░▓▓▓▓▓░░░░░░░░░░▓▓▓▓▓▓░░ ░░▓▓▓▓▓░░░░░░░░▓▓▓▓▓▓▓▓░░ ░░▓▓▓▓▓░░░░░░▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓░░ ░░▓▓▓▓▓░░░░░▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓░░ ░░▓▓▓▓▓░░░░▓▓▓▓▓░░▓▓▓▓▓░░ ░░▓▓▓▓▓░░▓▓▓▓▓░░░░▓▓▓▓▓░░ ░░▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓░░░░░▓▓▓▓▓░░ ░░▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓░░░░░░▓▓▓▓▓░░ ░░▓▓▓▓▓▓▓▓░░░░░░░░▓▓▓▓▓░░ ░░▓▓▓▓▓▓░░░░░░░░░░▓▓▓▓▓░░ ░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░ ░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░ ░░▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓░░ ░░▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓░░ ░░▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓░░ ░░░░░░░░░░░░░░░░░░▓▓▓▓▓░░ ░░░░░░░░░░░░░░░░░░▓▓▓▓▓░░ ░░░░░░░░░░░░░░░░░░▓▓▓▓▓░░ ░░░░░░░░░░░░░░░░░░▓▓▓▓▓░░ ░░▓▓▓▓▓░░░░░░░░░░░▓▓▓▓▓░░ ░░▓▓▓▓▓░░░░░░░░░░░▓▓▓▓▓░░ ░░▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓░░░ ░░░░░▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓░░░░░ ░░░░░░░▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓░░░░░░░ ░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░ ░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░ ░░░░░░░▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓░░░░░░░ ░░░░░░▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓░░░░░░ ░░░░░▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓░░░░░ ░░░░▓▓▓▓▓▓░░░░░░▓▓▓▓▓░░░░ ░░░▓▓▓▓▓░░░░░░░░░▓▓▓▓▓░░░ ░░▓▓▓▓▓░░░░░░░░░░░▓▓▓▓▓░░ ░░▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓░░ ░░▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓░░ ░░▓▓▓▓▓░░░░░░░░░░░▓▓▓▓▓░░ ░░▓▓▓▓▓░░░░░░░░░░░▓▓▓▓▓░░ ░░▓▓▓▓▓░░░░░░░░░░░▓▓▓▓▓░░ ░░▓▓▓▓▓░░░░░░░░░░░▓▓▓▓▓░░ ░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░ ░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░ ░░░░░░░░░░░░▓▓░░░░░░░░░░░ ░░░░░▓▓▓▓░░░▓▓░░░▓▓▓▓░░░░ ░░░░░░░░▓▓░░▓▓░░▓▓░░░░░░░ ░░░░░░░░▓▓░░▓▓░░▓▓░░░░░░░ ░░░░░▓▓▓▓░░░▓▓░░░▓▓▓▓░░░░ ░░░░░░░░░░░░▓▓░░░░░░░░░░░ ░░▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓░░ ░░░░░░░░░░░░▓▓░░░░░░░░░░░ ░░░░░▓▓▓▓░░░▓▓░░░▓▓▓▓░░░░ ░░░░░░░░▓▓░░▓▓░░▓▓░░░░░░░ ░░░░░░░░▓▓░░▓▓░░▓▓░░░░░░░ ░░░░░▓▓▓▓░░░▓▓░░░▓▓▓▓░░░░ ░░░░░░░░░░░░▓▓░░░░░░░░░░░ ░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░

што би ово икоме сметало?

Celta u kurac da ljubite

Agilni
Kad kažem "istorija", ne mislim
samo količinski, već se gledaju i
razlozi. Izgleda treba crtati,
pozajmi mi te bojice.

Izgleda treba crtati,
pozajmi mi te bojice.

ЦРТАШ ЗБОЈИЦАМА? О.о

kakav nedojebana-tetka-forum od sajta

ЦРТАШ ЗБОЈИЦАМА? О.о

Dodajem LGBT notu, džaba ako nije obojeno.

E tako se na zanimljiv način zarađuje ban, a ne ovo danas...

Ендоплазматични ретикулум (ЕР) је органела присутна у свим еукариотским ћелијама изграђена од мембрана које ограничавају унутрашње просторе (цистерне) и пружају се готово кроз читаву ћелију попут мреже (отуда и латински назив reticulum = мрежа). Половину од укупних мембрана у ћелији чине мембране ендоплазматичног ретикулума. Пружа се од једра, од његове спољашње мембране, па кроз ћелију до спољашње ћелијске мембране. Сматра се да једним делом учествује и у образовању спољашње једрове мембране.

Крајем 19. века први га је запазио француски лекар Шарл Гарније и дао му назив ергастоплазма, који се одржао све до половине 20. века.

Основна улога ове органеле је синтеза различитих материја и њихов транспорт кроз ћелију. Материје које су створене у ендоплазматичном ретикулуму (липиди, протеини и др.) пакују се у мале везикуле, назване транспортне везикуле, и оне се одвајају од ЕР-а и крећу до свог циља: до других органела или до ћелијске мембране, где се, или у њу уграђују или избацују у ванћелијску средину.

Према грађи и улози разликују се два облика ендоплазматичног ретикулума :

рапави ендоплазматични ретикулум (грануларни) и
глатки ендоплазматични ретикулум (агрануларни).
Грануларни и агрануларни ЕР, поред свих разлика, представљају јединствену целину што се огледа у непрекидности како њихових мембрана тако и цистерни.

Заступњеност једне или друге врсте ЕР-а зависи како од врсте ћелије тако и од њене тренутне активности. Тако нпр. у ћелијама које врше интензивну синтезу протеина присутна је велика количина грануларног, док у ћелијама које синтетишу стероидне хормоне преовладава количина агрануларног ЕР-а.

@Pajo Dacak, najvise mi se svidja kad kazes

Основна улога ове органеле је синтеза различитих материја и њихов транспорт кроз ћелију.

i

Moderatori su govna.

Nadbrutalan je ovaj skočimšov post

svakako podrzavam grokov odban,al prvi post ne citam,naravno,ni u skoli nisam hteo da citam nesto sto je vise od pola stranice

Taj rad ollanik, sve pametne stvari su sažete u par reči. Isto važi i za defe lololo

Taj rad ollanik, sve pametne stvari su sažete u par reči. Isto važi i za defe lololo

totalno,brate...i za defke i za sve sto je ikada igde napisano i izreceno xd

Posteri su sami po sebi pametniji

Šteta što ih pametan nije pravio