Prijava

paninaro, ovaj doktor je radio u seoskoj ambulanti a ne u kucnom lecenju, tako da nije mogao da zna za cipkane gace i dedinu sklonost ka oblacenju u zenu. nisi pratio pazljivo pricu.

ako imas ajfon,kapiram da i nije toliko ubistvo u pojam cekanje tih redova...naravno ako sedis,jebes ustajanje babama

Imam trideset neopravdanih, odem lepo kod doce, prepiše mi neku boles' da se izvučem od ponavljanja godine, pokažem komisiji, prođem razred u gimnaziji. I onda ovi iz gimnazije zabrane davanje listića za opravdanje iz školskog dispenzera u Domu Zdravlja u Zemunu jer se ovaj scenario ponavljao petsto puta i Ministarstvo im selo za vrat.

Priznajem, nisam, samo sam kliktao next next next

e, sinula mi ideja, imam genijalno resenje:

VESTACKA INTELIGENCIJA

robot koji radi posao doktora...brz, efikasan, nepodkupiv, doktori vise nece drzati monopol na tudje zdravlje pa nece moci ni toliko da se bahate

ironicno, zelim da doktori imaju vise ljudskosti u sebi, a kao resenje za to nudim robota

I na internetu moze da se pronadje dosta korisnih savjeta

I na internetu moze da se pronadje dosta korisnih savjeta

ono jes, a mozes i da pitas ljude na ulici...pricam o nekom programu kome su proferosi s fakulteta udarili pecat da valja

opet, tu bi se javio problem sto to ne ide u korist farmaceutskim kompanijama, mocnicima, masonima, iluminatima...tesko da bi ga odobrili, mada za raju sa balkana bi bila dobra i piratska verzija softvera

Jebeš mi sve! Mislio sam nešto da napišem i ne znam odakle bih krenuo.
Elem, mogao bih o zdravstvu, zdravstvenom sistemu, pravima pacijenata, doktorima i ostalim medicinskim radnicima da pričam ceo dan i nisam siguran da bih ispričao sve što imam.
Kao i u svim drugim poslovnim organizacijama i u zdravstvu se, nažalost, sve vrti oko para. DOŠLO JE DOBA MENADŽMENTA. E vidite, to od zdravstva stvara jednog privrednog mutanta kojeg stalno moraš da prihranjuješ, a zauzvrat dobijaš jako malo ili gotovo ništa. Istina može imati i drugačiji oblik. Jednostavno u zdravstvo ulažemo premalo. Svako normalan bi se sada pitao kako je moguće da istovremeno za zdravstvo dajemo i mnogo i malo. Kada se poredimo sa zdravstvenim sistemima na zapadu tamo je novac kao činilac još efektivniji nego u nas, a prava su znatno razgraničenija. Na prostorima jugoslovenskog Balkana još uvek se osete zaostavštine socijalnog komunizma, a to se manifestuje na jedan strašno katastrofalan način - i zdravstvo se, među ostalim prvorecima političkih obećanja, konstano mobilizira u prvi ešalon kojim se dobijaju glasovi, priznaćete, poprilično glupih birača. Poznavalac političkih prilika u svetu bi sada mogao da konstatuje da to nije ništa u poređenju sa planom helt jebenog kera Baraka Obame pomoću kojeg je i prvi put došao na vlast. Međutim za razliku od govnara zapada koji zdravstvo nameću kao strategiju, kod nas se ista oblast kroz malobrojno društvo (ipak nas nema ni jebenih 10 miliona) prožima kao instrument ostvarivanja dnevno-političkih ciljeva. Kakve veze to sad ima sa čekanjem kod lekara? E vidite, kada zdravstvo postavite na noge od stakla, a natovarite na njega terete glupih zakona i praznih obećanja, dolazite u situaciju da se te iste staklene noge lome i da se svako snalazi kako zna i ume - ponajviše zaposleni poslovično lenji Srbi (sve dok ne odu na zapad).
Doduše, da bi se potpuno razumela problematika, neophodno je još par karaka udaljiti se od zdravstva, da bi se pravim putem vratili u onu čekaonicu u kojoj, u sebi, jebete sve živo i mrtvo lekaru. Daklem, problem je usluga. A usluga je, poznaju ekonomisti, neopipljiva, nedeljiva, heterogena i nezadrživa (uzo s vikipedije, al znao sam i ranije lololo). To sve ima za posledicu da svi stvaramo neku sopstvenu percepciju kvaliteta i uz malu asistenciju medija donosimo zaključke. Još nešto je jako važno. Zdravstveni sistem počiva na načelima jednakopravnosti, solidarnosti i dostupnosti. E mi za ta načela para nemamo, a oćemo da ih ostvarimo. (Srbija godišnje izdvoji 270 evra stanovniku za zdravtsvenu zaštitu, a Slovenija 1700). Ne mogu na Najk patike za dvaest evra.
E sad u čekaonicu. Eto bolestan/bolesna si nešto i dođeš kod lekara koji ima platu 500-600 evra. Ne znam za vas, ali ja za nečiji život za te pare ne bih odgovarao. A za 150 života mesečno? Pored toga, pljuju te za svaku grešku koju napraviš, a to što si spasao hiljade nema veze jer se podrazumeva. Naravno da nećeš odoleti iskušenju uzimanja od građana jer si potreban zato što se niko jebeno godinama ne seti da jednom nu toku školovanja uvede predmet koji bi se bavio podizanju svesti o preventivnoj zdravstvenoj zaštiti. Možda bi neko trebao da kaže "e doco evo još 200 evra na platu ako budeš zvao 20 svojih pacijenata mesečno da ih preventivno pregledaš i posavetuješ", a ne da ti dolaze sa metastazom ili dijabetesom, ili nekom drugom pičkom materinom. (Naravno lakše je da budemo kolektivno bolesna nacija kako bismo lakše kupovali lekove.) I tako, lekar, nosilac i temelj zdravstvenog sistema, pacijent ovca koja je navikla da daje pare, utiču na sestre koje dočekuju pacijente. Onda one lepo, u sunovratu čitavog sistema, ne znaju ni za kakav red te, ili se boje doktora, ili su bezobrazne same od sebe, ili su glupe, ili su lopovi, sortiraju pacijente po sistemu slučajno, ostavljaju tebe u čekaonici da u sebi jebeš majku jer ako dođeš sa zoljom lepo te pritovore i još ti jebu majku milosnu. Možeš da se nadaš da su normalni ljudi u ustanovi i da se zna neki red.
Dakle odgovor na pitanje iz naslova je ZASAD NIKAKO.

Vidi ovo Glavni: http://books.google.rs/books/about/Kako_da_va%C5%A1e_dete_ima_zdrave_zube.html?id=sTwOPwAACAAJ&redir_esc=y

Brošuru napisao školski i dečji stomatolog iz mog sela na temelju 12 godina radnog iskustva na preventivi i lečenju bolesti zuba. Za deset godina je smanjio procenat pojavljivanja karijesa kod dece preko 50% isključivo preventivom. Za nagradu je dobio da ne može da se nazove doktorom jer stomatologija pripada domenu estetike, a ne medicine. (da, i ja sam se čudio i još ne kapiram)

Inače, čovek je ekolog, reciklator, društveno angažovan i ima 5 patenata za automatske pojilice za uzgoj pilića koje niko neće da pravi jer se kvare jednom u sto godina pa su neisplative fabrikama. Jedna od ćerki mu trenutno čeka odobrenje doktorata iz Nemačke jer kod nas niko nema uslova da praktično proveri njene nalaze. S druge strane, prošle godine na prvi dan leta ja dođem s bolesnom majkom u Dom zdravlja i nađem SAMO JEDNOG lekara opšte prakse u celoj ustanovi. Svi ostali lekari su po raznim osnovama bili odsutni. Srbija, zemlja čuda.

Nije lako ni lekarima, priznajem, ali nije im toliko teško da bi se tako ponašali. Čast izuzecima, još verujem da ih ima.

Pitanje za ljude koji dolaze na preglede, zašto se ne kupate, ili ne menjate prljavu garderobu? Najgore je kad bebu dovedu na pregled a ona se užutila jadna. Stamota.
Ajde to se oprosti, ali što ste nadrkani ako morate da dođete na pregled?
Jesmo Vam mi krivi što ne primate plate i što je država u kurcu?

20% pacijenata je kulturno i raspoloženo, ostalo sve drsko i bahato, kao da je medicinsko osoblje neka vrsta roblja pa pišaju po njima

Najlakše je pišati po medicinskom osoblju, a kad ti trebaju ukurvite se i ulizujete.
Iš.

A ove bahate ima svaka ustanova, jebiga, tako je u cijelom svijetu.
I ne glumite poštenje, prvi bi Vi ponudili flašu alkohola za neku uslugu, takva smo nacija, jebiga.

EDIT:

Kako vidim, kod Vas u Srbiji je gore stanje.

Jesmo Vam mi krivi što ne primate plate i što je država u kurcu?

znaci uredu je da par ljudi koji primaju platu preko reda dodje pre nekog koji ne prima platu, pa nema za mito?
-zao mi je momak, znas, dobar si ti momak ali jbg, nisam ti ja kriv, kriva ti je drzava

postoje doktori poput one valdemarove lekarke sto ga pipka 45 minuta, doktori koji poklanjaju punu paznju, postuju vreme pacijenata, ne razmisljaju kako da te samo proslede dalje od sebe...i ti doktori su dokaz da ova vecina doktora-govana moze da radi drugacije, al nece, da nije do drzave nego do coveka

Sose, postoje zdravstveni sistemi gde dobijaš zdravstevnu zaštitu u zavisnosti od količine novca koji imaš. I ovaj naš je takav, samo je u ilegali.

mozda sam komunjara ali zdravlje i obrazovanje ne sme biti luksuz

I ja mislim da ne sme, ali onda moraš da nađeš lekare koji hoće da rade za jako malo para, pošto mi para za više suštinski i nemamo.

http://vukajlija.com/forum/teme/61235-zdravstvo-doktori-kako-doci-na-red-bez-davanja-mita-i-bez-veze?strana=4#post_2759939
Ne, nisam mislio na red i preko reda, nego na stanje u kome dolaze pacijenti, ljuti zbog nekih drugih stvari, pa na kraju sve te frustracije izbacuju na doktore ako im samo malo nešto ne odgovara.

I sta je baba kriva sto je tvoj drug umro i kakve veze ima koliko ona ima godina? Ti ako budes docekala 90-tu mislis da neces imati zelju da zivis? Zamisli preguras 90 godina, svasta prodjes u zivotu, da bi ti neka medicinska sestra pola vijeka mladja rekla da odjebes jer ti je isteko rok?

da se razumemo, kad se nagledaš svega onoga što vidi zdravstveni radnik u ovoj zemlji, sasvim drugačije razmišljaš o životu i smrti. ima ko ne treba da živi i potpuno je bespotrebno lažno moralisati oko toga koga treba da žališ. nepravedno ispaštaju ljudi koji još mnogo mogu da daju, a uživaju oni koji ceo život nisu prstom mrdnuli, a znaju da čuvaju svoju guzicu.
proganjaju lekare zato što su dokoni i zauzimaju čekaonice, zauzimaju mesto onima kojima pomoć stvarno treba.

e da si se ti nagledala čega sam se ja nagledao u lijevču polju '94
brajko moj

СЕРЕ МИ СЕ ОД ВЕЋИНЕ ЗДРАВСТВЕНИХ РАДНИКА. ЈЕБО ИХ ШИНТЕР

а попе, оче у ствари, од чега си био луд?

Glavni
... pljuju te za svaku grešku koju napraviš, a to što si spasao hiljade nema veze jer se podrazumeva.

Šta htedoh reći ...

Ovo najviše boli, bar mene. Moj dobar prijatelj i kolega je i Foče overio zbog "shit happens". To što je u prethodnih 30 godina činio čuda u svojoj oblasti medicine nikoga nije bilo briga, da ne kažem šta grublje.

Makaronac
Pitanje za ljude koji dolaze na preglede, zašto se ne kupate, ili ne menjate prljavu garderobu? Najgore je kad bebu dovedu na pregled a ona se užutila jadna.

To je stari srpski stil pravilnog oblačenja gaća - "žuto ide napred, a braon pozadi", koji smo, skloni podsmehu, pripisali a kome drugom do Ciganima po sistemu "rugala se ruga". Smrdimo, braaaateee, smrdimo ...

Glavni
Eto bolestan/bolesna si nešto i dođeš kod lekara koji ima platu 500-600 evra. Ne znam za vas, ali ja za nečiji život za te pare ne bih odgovarao.

A imam li izbora ?

Jedno vreme sam čak bio primoran da zbrinjavam urgentna stanja van radnog vremena u bilo koje doba dana ili noći za 11 (i slovima jedanaest) konvertibilnih maraka (po sadašnjem kursu to je oko 649 RSD) po dolasku. E sad, kad je situacija urgentna i frka je(krvarenja, gušenja, povrede u saobraćaju), ta beda od honorara i nije toliko važna. Ali šta da radiš čoveku koji te je podigao usred meča Partizan - Arsenal zbog toga što mu je uletela leptirica u uho ?!? Urgentno stanje ? No way, Man ... Ali šta je tu je, izvadiš mu jebenu leptiricu iz uha, u sebi mu se najebeš svega po spisku, i odeš kući da dogledaš tekmu ... Lepota, je l' da ?