Prijava

rasni sto ne blejis sa mravima, nauci ih da okopavaju zemlju i da grade mravinjak soliter

E olaniče očekivao sam odgovor tipa to je bila plavičasta mas.. magma.
Vidiš da nemaš pojma i sve veruješ naučnicima.

to nije odgovor na tvoje pitanje,na to me mnogo mrzi sad da odgovaram

Ok je da nekome bog predstavlja nesto, dobro npr. kako se treba ponasati, ziveti, nesto sto povezuje zajednicu, nesto sto daje nadu, zato je i karakteristicno medju sirotinjom.. najveci broj ateista je u evropi u francuskoj, nemackoj, holandiji, skandinaviji.. najvise vernika po africi i latinskoj americi, zakljucak se namece jasan.. mada opet verujem da bog predstavlja neku nadu, da zivot ima pravde, da kad umru ceka ih bolje mesto itd, a u stvari sve je izmisljeno jbg.. zar nije bog milostiv i prasta sve?

a ovi sto misle da je bog popizdeo na adama i evu jer su jeli jabuku a rekao im ne, pa sto je popizdeo na ljude i potopio ih sve, ali noje mu bio dobar ortak, pa je noje trpao po 2 slona u barku po 2 zirafe itd. hahah , sto nije smislio nacin tako ribe da kazni, vec sve slonove :( i milion drugih gluposti

isto imam teoriju da je isus, ako je uopste postojao, bio neki ucen covek, doktor, mozda i madjionicar i taj kurac, i dosao u selendru medju divljake, zasio onom liku uvo i kao cudotvorac haha, ili doneo step od jagode i rastvorio u vodu i ovi podivljali vinooo haha

Samo me čudi kako do sada ti vanzemaljci nisu uhvatili signal atomske bombe i sl.

Da je religija glupost ne bi se održala 2000+ godina i ne bi je prihvatilo toliko ljudi. A pogledajte naučne teorije, imaju sreće ako se održe 5-10 godina dok je ne pobije neka potpuno drugačija.

Da ratovanje nije glupost, ne bi se održalo 10.000+ godina i ne bi bilo popularno i apgrejdovano danas do ultimativnog stepena?

Rat nije glupost. To je legitimno sredstvo komunikacije sa nerazumnim komšijama.

Super. Tako su ustaše komunicirale sa nerazumnim Srbima, Hitler sa nerazumnim ostatkom sveta.

pa nije hriscanstvo prva religija jbt, koliko ih je bilo pre toga, ljudi verovali u stotine bogova i stotinama godina zrtvovali ovce, negde i ljude, sto se to danas ne radi ?

polako, vec 20% evrope cine ateisti, za 50 godina vecina lagano, jedino gde ne opada je SAD gde u poslednjih 60 godina 9 od 10 amera kaze da bog postoji, i to nesto govori...

Mislim, jesi pucao ti nekad? Osim na svadbama?

Što se tiče broja ateista mislim da je u Norveškoj 67% , ali to ništa ne dokazuje.

Održalo se štošta... Nije to argument. Vrlo slično bi bilo reći da je dobro ono oko čega se složi većina. U suštini je isto, samo je potonje na malo užem planu.

Rasni
Samo me čudi kako do sada ti vanzemaljci nisu uhvatili signal atomske bombe i sl.

Ovo je interesantno pitanje, pogotovu uzimajući u obzir ko postavlja.
Pazi, od trenutka kad je roknula bomba elektromagnetno zračenje koje je poslato u svemir je putovalo 4 godine do nama najbliže zvezde. Ako uzmemo u obzir da se brzinom svetlosti od kraja na kraj naše galaksije zvane Mlečni put stiže za 100 000 godina (znači toliko godina treba da pored svih nebeskih objekata prođe taj signal u okviru naše galaksije), a da se ovde razmatra verovatnoća postojanja života i van naše galaksije tj. uzima mogućnost da postoji na nekoj od bebroj drugih od kojih je najbliža udaljena 20 miliona svetlosnih godina ( toliko treba još da putuje signal poslat do te galaksije i eventualno inteligencije koja bi ga detektovala), a mnoge galaksije su udaljene više milijardi svetlosnih godina od naše (dakle informacija o događaju iz Japana će putovati nekoliko milijardi godina do tih galaksija), nije ni čudo da (možda) niko od živih bića sa drugih mesta nije uhvatio signal do sada i uz to nas informisao o tome. Pošto ti tvrdiš da ga vanzemaljci NISU uhvatili. Možda i jesu, ali neke bliske komšije do ~70 svetlosnih godina od nas.
EDIT: Neka me ispravi neko ako sam lupio neki podatak pogrešno)

ovo je moj pogled na svemir i svet
verujem u dve teorije
jedna potpuno pobija drugu i ne mogu obe da postoje,ali sve se svodi na isto na kraju,ultimativna poenta je ista
1.
ako mi neko argumentovano objasni da gresim prihvaticu i posmatracu sve to samo kao zanimljivu fikciju
samo je teorija,jer ne postoje bas dokazi za to
ali verujem u tu teoriju
zasto?
zato sto mi mnogo logicki zvuci
zasto mi mnogo logicki zvuci?
zato sto ako postoji nesto,postoji sve,a ako ne postoji nesto ne postoji nista
ocigledno je da postoji nesto,jer postojimo mi(deo s kojim se na kratko rastava sa drugom teorijom,ali se na kraju opet susrecu)
koliko mi logicki zvuci?
toliko da je jedno od dva jedina moguca resenja
zasto je jedno od dva jedina moguca resenja?
zato sto nesto ne moze da postoji unutar nicega ni obrnuto...zato verujem u beskonacnost svemira
beskonacnost svemira podrazumeva i beskonacno kombinacija svega
svega sto moze i ne moze postojati(prema pravilima ovog svemira)
pravila ovog svemira vaze kroz sest dimenzija

0.dimenzija---tacka
1.dimenzija---sirina
2.dimenzija--sirina i duzina
3.dimenzija---sirina,duzina,visina
4.dimenzija---sirina,visina,duzina,vrema
5.dimenzija---sirina,duzina,vreme,visina,paralelni univerzumi

ovde se vec malo udaljava i omeksava ova teorija
prvi deo teorije ja gledam kao zakon jebeni,a ovo je vec u domenu teorije,ali jake teorije,koja fino objasnjava sve

ako hocete strucne racunice i detaljna objasnjenja i sve to,kucajte u guglu string theory,multiverse,itd...

idemo dalje

6.dimenzija---sirina,duzina,visina,vreme,paralelni univerzumi,mesta gde se desavaju big bengovi svih tih paralelnih univerzuma
7.dimenzija---sirina,duzina,visina,vreme,paralelni univerzumi,mesta gde se desavaju big bengovi svih tih paralelnih univerzuma,mesta u kojima ne vaze svi zakoni koji vaze u tim univerzumima,nego totalno drugaciji ali imaju dosta zajednickog sto ih spaja kod tih zakona da funkionisu slicno
8.dimenzija---sirina,duzina,visina,vreme,paralelni univerzumi,mesta gde se desavaju big bengovi svih tih paralelnih univerzuma,mesta u kojima ne vaze svi zakoni koji vaze u tim univerzumima,nego totalno drugaciji ali imaju dosta zajednickog sto ih spaja kod tih zakona da funkionisu slicno,dimenzija u kojoj prestaju da vaze i ti zakoni,zakoni fizike i matematike su totalno drugaciji i ima ih beskonacki,svaki 7d svemir ima svoj poseban
9.dimenzija---sirina,duzina,visina,vreme,paralelni univerzumi,mesta gde se desavaju big bengovi svih tih paralelnih univerzuma,mesta u kojima ne vaze svi zakoni koji vaze u tim univerzumima,nego totalno drugaciji ali imaju dosta zajednickog sto ih spaja kod tih zakona da funkionisu slicno,dimenzija u kojoj prestaju da vaze i ti zakoni,zakoni fizike i matematike su totalno drugaciji i ima ih beskonacki,svaki 7d svemir ima svoj poseban,mesta gde ne vaze matematika i fizika,logika i slicno,eto tu mozete naci bogove i sve religije xd
10.dimenzija--sirina,duzina,visina,vreme,paralelni univerzumi,mesta gde se desavaju big bengovi svih tih paralelnih univerzuma,mesta u kojima ne vaze svi zakoni koji vaze u tim univerzumima,nego totalno drugaciji ali imaju dosta zajednickog sto ih spaja kod tih zakona da funkionisu slicno,dimenzija u kojoj prestaju da vaze i ti zakoni,zakoni fizike i matematike su totalno drugaciji i ima ih beskonacki,svaki 7d svemir ima svoj poseban,mesta gde ne vaze matematika i fizika,logika i slicno,eto tu mozete naci bogove i sve religije xd,sve apsolutno sve postoji,nema nikakvih ogranicenja

dalje jos dimenzija postoji sigurno,ali jbg o njima se ne govori ovde jer su van svih nasih shvatanja

2.teorija

teorija hologramskog univerzuma...tacka u kojoj se raskrstava s ovom prvom teorijom je vec na pocetku...sve postoji unutar mozga...realnost van mozga ne postoji...sve je samo iluzija...sve sto se vidi i oseti,cuje,pomirishe...to je to,necu dalje o tome pisati,suvisho je,iako je zanimljivo,al vec me boli ruka...
tacka u kojoj se ponovo spaja sa prvom teorijom i ima istu kljucnu poentu je to da ipak nesto postoji,mozak,ali mozak je taj koji je beskonacan i koji ipak stvara u sebi i sve ono sto se nalazi u prvoj teoriji

Hahahahahah ol brt idi u picku lepu materinu malopre sam video bohora u majici bohor na tvu a sad ovo tvoje gotovo je umirem danas

ova druga teorija mi se svidja i ja imam nesto slicno

Ništa lepše od solipsizma, ola Niče.
Malo je neprqktičan, ali šta je tu je. Najjače mi je kod tih neoborivih teza što možeš da izvališ klasičnog mudrosera po tome što na takve priče reaguje gotovo alergijski.
Prosto ne mogu da se pomire s tim da im je nešto u startu izvan dometa.

ола Ниче, оланиче...

Au tebi je luna park u glavi.