Prijava

Kako smarate više sa ovim temama gde se pravite pametni, da vas neko ne zna mislio bi da ste Vučićevi savetnici glavom i bradom.
Da znate nešto ne biste visili na forumu ceo dan.

мрш са сајта марво

radije bih živeo u staroj Grčkoj

Totalno. Fasciniran sam starim grcima još otkako sam kao klinac dobio knjigu kreativnog centra Lavirint. Bili su bolesni perverznjaci al ne kao Rimljani, koji su za vreme imperije pomerili granice neukusa i bahatosti, već nekako pozitivno luckasti bolesnici.

ah detinjstvo
http://static.kupindoslike.com/Kreativni-centar-Lavirint_slika_XL_4045758.jpg

Kako smarate više sa ovim temama gde se pravite pametni, da vas neko ne zna mislio bi da ste Vučićevi savetnici glavom i bradom.
Da znate nešto ne biste visili na forumu ceo dan.

Samo tema sportski kviz ima 1765 stranica x 20 postova = 35 300 postova u kojima se isto ljudi po toj logici ''prave pametni'' (a to je više postova od svih tema za ''pametovanje'' ZAJEDNO). A da ne pominjem koliko još tema o sportu ima tako da molim te ne kenjaš. Ljudi vole da pričaju o svemu i svačemu i neaš ti tu šta! Trenutno je aktivno 5-6 sportskih tema, jedna za čestitanje rođendana moderatoru, jedna za zajebanciju i ova za kulturnu debatu i opuštenu ''raspravu''. Ako ti se ne sviđa idi na drugu temu ili razgledaj postere, PROMENI KANAL. Ne daj se iznervirati, budi tolerantan, ako neko voli da priča o ovim stvarima ne znači odmah da pametuje ili da se pravi važan, nego mu je jednostavno interesantna tematika i želi da podeli svoje, a čuje mišljenje drugih ljudi.

Kako ne matori. Svaki dan bi bio izmanipulisan. Al nema se para.

Ako bismo rekli da se danas vodi rat izmedju kulture i nekulture, morao bih da kazem da nas, kulturne, ocekuje poraz...

Kako smarate više sa ovim temama gde se pravite pametni, da vas neko ne zna mislio bi da ste Vučićevi savetnici glavom i bradom.
Da znate nešto ne biste visili na forumu ceo dan.

Neko sedi za računarem po ceo dan i radi svoj mudrijaški i pametan posao, pa skrene svakih pola sata na par minuta do društvenih mreža da se razveseli inteligentnim komentarima poput

Kako smarate više sa ovim temama gde se pravite pametni, da vas neko ne zna mislio bi da ste Vučićevi savetnici glavom i bradom.
Da znate nešto ne biste visili na forumu ceo dan.

A zamisli, usput nije Vučićev savetnik, kao da su svi Vučićevi savetnici pametni ljudi... Pre bih mislio da ga savetuju inostrani masoni il iluminati... Ili neke tajne službe... Ili neka baba vračara sa izuzetnim osećajem za public relations... Oooj, Srbijo, propadosmo.

Kako smarate više sa ovim temama gde se pravite pametni, da vas neko ne zna mislio bi da ste Vučićevi savetnici glavom i bradom.
Da znate nešto ne biste visili na forumu ceo dan.

ОЋУ ДА КЕЊАМ О БИВСТВОВАЊУ СВЕТА, СМОРИСТЕ ВИШЕ СА ШИЗЕЊИМА, СПОРТОВИМА, КУРЦИМА ПАЛЦИМА, ЈЕБО ВАС, ОЋУ СЕ ПРАВИМ САМ ПАМЕТАН, А НЕ САМО КАДА МУВАМ ФИЛОЗОФКИЊЕ СА ПСИХОЛОГИЈА.

Ne slažem se. Mislim da nauka danas ima sličnu vrstu nadmoći kakva je crkva imala u srednjem veku. Naravno ne bukvalno, ali može se povući paralela, jer ljudi danas previše veruju nauci, gutaju razna sranja zdravo za gotovo, a naučnici sankcionišu ljude koji nemaju naučni pristup, metodologije i ta sranja. A to za popove nisam primetio, ok ako su na tvu koga bole kurac? crkvu danas niko ne uzima za ozbiljno osim ozbiljnih vernika(ovde mislim na ljude koji redovno idu na liturgije i žive taj neki ćivot,a ne čobane koji se krste u busu kad prođu pored crkve) a njih je sve manje.

Pa upravo je tako zato što ima premalo nauke u svakodnevnom životu i prosečan čitalac Kurira i Blica ne bi znao šta je nauka, a šta budalaština ni da ga spiči po sred face. Upravo je pseudonauka i otpor prema kritičkom razmišljanju i prepuštanje moći onima na vlasti, bili sekularni ili crkveni poglavari problem. A ovo za crkvu se ne slažem, sve je više bolida koji se lože na to, uzimaju ozbiljno reči patrijarha o socijalnim pitanjima i sve je više batica koji se krste pored crkve, nije ih ni bilo pre 5 godina, sad u busu po nekoliko svaki put vidim.

a, čekaj, šta je pod znakom upitnika ovde?
ovakve teme su okej, samo što niko ništa nije pitao...ili nisam skapirao?

I dokle ćete više da romantizirate staru Grčku, srednji vek ili bilo koje doba? Svako od tih doba je bilo sranje i svako od vas da proživi 15 dana životom prosečnog lika kakvi ste i danas bi kukao da se vrati u 2014. Jebem vam majku seljačku da vam jebem JA!

Pa upravo je tako zato što ima premalo nauke u svakodnevnom životu

Šta će nauka drvoseči ili bilo kome ko se ne bavi naukom, osim ako mu to nije polje interesovanja zato što to voli amaterski? Tako bi neko mogao da kuka kako je poezija u svakodnevnom životu svedena na mudre Fejsbuk citate Ive Andrića i Mike Antića?

Jebem vam majku seljačku da vam jebem JA!

To se zove vulgarni materijalizam? Ja bih voleo da sam bogati građanin stare Atine, uživao bih, veruj mi. Dosta sam čitao o tome, i istorijske građe, i autora koji su stvarno tamo živeli, zaključak: da, voleo bih.

Томдрил Мерилин
a, čekaj, šta je pod znakom upitnika ovde?
ovakve teme su okej, samo što niko ništa nije pitao...ili nisam skapirao?

na kraju uvodnog posta stoji par pitanja nisi obratio pažnju.

a šta ste vi mislili da može da prođe jedna tema a da ti neko ne prikenja zašto pričaš baš o tome?

http://2.bp.blogspot.com/-nYhS8ods5aM/T_CgJ9ju13I/AAAAAAAAAQk/clT4a3td3HU/s1600/wrong.jpg

Šta će nauka drvoseči ili bilo kome ko se ne bavi naukom, osim ako mu to nije polje interesovanja zato što to voli amaterski? Tako bi neko mogao da kuka kako je poezija u svakodnevnom životu svedena na mudre Fejsbuk citate Ive Andrića i Mike Antića?

Treba mu, da mu žena ne bi kupovala feng šui knjige i magnete za zglobove i ostala sranja, ili plaćala vračare i horoskope i natalne karte. Recimo. A niko ne kaže da ne treba da se kuka zbog svedenosti poezije na citate na fejsu.

Ja bih voleo da sam bogati građanin stare Atine, uživao bih, veruj mi. Dosta sam čitao o tome, i istorijske građe, i autora koji su stvarno tamo živeli, zaključak: da, voleo bih.

Da, ključna reč je BOGATI. To je do jaja, ali je bogatima i danas do jaja, i to više nego tad, imaš više stvari da učiš i radiš. Pa i samo da jedeš.

a otkud vama da postoji otpor prema nauci? to svakako nije otpor...

Nije organizovan otpor i slabo se vidi ako ne pratiš, ali ga definitivno ima. Većina je neorganizovan i nesvesan otpor.

Премести тему!