Prijava

treba pobiti isise i vlasinbravce

Čudno kako je terorizam poistovećen sa religioznim fundamentalizmom. Postoji sasvim lep levi, anarhistički terorizam, koga se današnje generacije nažalost slabo sećaju, a u objašnjenju njega ne može se posegnuti u vreću postojećih medijskih etiketa.

Postoji sasvim lep levi, anarhistički terorizam

Bader-Majnhof, Karlos Sakal, nabijanje po dve zenske u krevet, bezanje od milicije u BMW-u i Porse Kareri, egipatski Helwan Brigadir 9 mm?
Nema to vise nazalost, za ideale ginu budale. Bilo nekad...

jebacu im kevu ako mi se budu shirili po kraju

Vlasuljaru, ti premalo čitaš Sem Herisa izgleda. I upao si u liberalnu, multi-kulti, politički korektnu, "religija nikad nije kriva" zamku fegetskih liberala koji se boje da kažu istinu ponekad.

"Istinu". Nisam znao da neokonzervativni, nacionalistički, politički nekorektni, "religija kao jednostvan odgovor", heteronormativni desničari (u čiju si ti zamku upao) imaju ekskluzivno ovlašćenje nad "Istinom".

Tekst koji mnogo elokventnije sumira ono što bih ja imao da kažem na tu temu. Autor je Glen Grinvald, američki novinar koji je radio na objavljivanju Snoudenovih podataka (inače dobitnik Pulicerove nagrade):
http://www.theguardian.com/commentisfree/2013/apr/03/sam-harris-muslim-animus

Znam da je tekst predugačak i da ga niko neće čitati (šteta), ali evo dva istraživanja, dakle empirijske činjenice, koje Grinvald citira (jedno istraživanje je radio Galup, drugo Pentagon): zaključak je da je samo 7% od 1.3 milijarde muslimana moglo biti okarakterisano kao politički radikalni, a čak i oni svoj radikalizam baziraju na političkim, a ne na religioznim razlozima.
Jasno je da Sem Haris i kompanija koriste navodnu kritiku religije (koja je, per se, okej) da bi maskirali svoju iracionalnu islamofobiju, da bi opasno demonizovali muslimane i opravdali agresivni militarizam.

Niče je još davno upozoravao:

Ko se bori sa čudovištima, mora paziti da pri tom i sam ne postane čudovište. I ako dugo gledaš u bezdan, i bezdan gleda u tebe.

Pusti Sema Harisa niz toaletsku šolju.
Čitaj, recimo, 50 nijansi siva, više se isplati.

Sve politički analitičari i slavski eksperti. Temu treba preimenovati u 'Slava'.

Bader-Majnhof, Karlos Sakal, nabijanje po dve zenske u krevet, bezanje od milicije u BMW-u i Porse Kareri, egipatski Helwan Brigadir 9 mm?
Nema to vise nazalost, za ideale ginu budale. Bilo nekad...

A šta je sa 17. novembrom, Crvenim brigadama, Sendero Luminoso... Imaš i još tih komunističkih gerila koliko hoćeš. A zgodna rima: za ideale ginu budale, ali možda ne i sasvim tačna. Misliš da je istorija završena? Ili da su za ideale oduvek ginule budale? Šta je najbolje, ćuti, trpi, čekaj da se završi bez tebe?

Pročitaću ja Vlasinarbe, ne brini. A što se tiče kritike, opet jedeš govna. Nisam rekao da desničari imaju pravo na istinu, niti da sam ja desničar, niti je Sem Heris desničar.
Lepo istraživanje, a zašto onda po nekim istraživanjima u tipa Pakistanu i ostalim muslimanskim zemljama u proseku od 40-60% ljudi smatra da je opravdano koristiti terorizam i samoubilačke napade u odbrani vere i časti? Ili da skoro isti broj u nekim zemljama podržava fizičko kažnjavanje žena za prevaru i nečasne radnje, a određen broj i smrt? Šta je sa svim onim ljudima koje hapse ili čak ubijaju kad napuste Islam? Sa ženama koje bičuju i ubijaju kad ih siluju ili prevare muža?

Jebo te ambis. Pogledaj malo u svet, jebeš ambis.

Kad muslimani u Britaniji kače zastave ISIS-a i zavode šerijat po svojim kvartovima o tome se ćuti. Ćuti se o finansiranju terorizma od strane Saudijske Arabije, Katara i Pakistana. Kad god muslimani urade nešto loše, niko ne pominje veru, niko ne sme da pisne o Islamu jer ispadneš islamofob.

Ne kažem ja da je njima vera JEDINI i NAJVEĆI razlog što su teroristi, ali je jako bitan. Bez vere, ne bi bili toliko fanatični i otuđeni od razuma. Bez vere ne bi preventivno zabranili učenje evolucije, ne bi streljali ljude, NJIHOVE SUNITSKE SUNARODNIKE, jer se ne slažu u sitnicama oko vere. Ne bi proganjali hrišćane, jevreje, Jazide i Šiite. Zašto imaju onaj natpis na zastavi? Zašto viču "Alahu Akbar"? Ah da, pa to je njihova kultura, nema veze sa religijom. Šuuuur. Prosečan stanovnik Evrope, pa čak i Srbije, koja nije baš "first world" zemlja sa mnogo sekularnom tradicijom, ne može da shvati koliko je vera u muslimanskom svetu važna i koliko oni život i svoja dela predaju veri. Pogledaj samo komentare prosečnog bosanskog muslimana na internetu. Stalno pričaju o Kuranu i o veri. Koliko Srba to radi? Iako je prosečan Srbin powerslavac na netu jednako prisutan kao i bosanac. E sad zamisli ako je tako, koliko su više hardkor muslimani u Jemenu, Pakistanu ili Iraku, nakon svega što su Amerika, SSSR, Britanija i ostali uradili u tom delu sveta.

Previše se pravda iracionalna i bespotrebno nasilna borba. Postoje bolji načini za borbu protiv Amerike od potpunog zavođenja terorističke teokratije. I izuzimati bitnost vere u delovanju i rečima ISIS-a je biti potpuno nesvestan uloge koju Islam igra u njihovim životima. Meni je kum bio vojni ataše u Egiptu pre par godina, i vratio se nakon ovih revolucija. Kaže da se njima pola života svodi na "Inšalah", svaka sitnica se gleda kroz Islam, sve što se radi je u svetlu vere. A to je Egipat, koji je koliko toliko bolji od Iraka ili Saudijske Arabije.

Kad smo kod završavanja istorije, je l čita neko "Kraj istorije i posljednji čovjek"? Nijesam čita knjigu od srednje škole fazon a naslov zvuči moćno. Neki japanac pisao, valjda nešto filozofski.

Ne znam za tebe, Ludi Čaku, ali Sem Haris jeste neokonzervativni, džingoistički desničar koji odobrava rasno profilisanje i mučenje muslimana zato što je islam "najveća sila zla na planeti", svi muslimani su zli, prljavi, krvožedni, necivilizovani. To je taj mentalitet koji ja lično prezirem "mi vs. njih", to je religijski mentalitet. Mi: civilizovani i dobri; oni: divlji, čudni i zli. Ne bih da preživam gorelinkovani članak, ali naći ćeš u njemu odgovore na sve tvoje primedbe, a između ostalog naći ćeš i citate (neizvučene iz konteksta) Sema Harisa kao što su:
"Ljudi koji najrazumnije pričaju o pretnji koju islam predstavlja Evropi su zapravo fašisti" (čak se i Hičens, takođe islamofob i zagovarač militantne neokonzervativne politike Džordža Buša, distancirao od te izjave). Sapienti sat.

Ne znam za tebe, Ludi Čaku, ali Sem Haris jeste neokonzervativni, džingoistički desničar koji odobrava rasno profilisanje i mučenje muslimanima zato što je islam "najveća sila zla na planeti", svi muslimani su zli, prljavi, krvodžedni, necivilizovani. To je taj mentalitet koji ja lično prezirem "mi vs. njih", to je religijski mentalitet

Si gledao gospodara prstena? E pa muslimani su ko oni orkovi i svi koje sam upoznao su takvi. A ti si Grima Zmijski jezik dok je nataša kandić saruman.

*Crvjezik; ako već upotrebljavaš Gospodar Prstenova kao analogiju, upotrebi ga pravilno.

Kad smo kod završavanja istorije, je l čita neko "Kraj istorije i posljednji čovjek"? Nijesam čita knjigu od srednje škole fazon a naslov zvuči moćno. Neki japanac pisao, valjda nešto filozofski.

Frenskis Fukujama. Svetovni milenarista, mislio da će istorija da se završi pobedom liberalne demokratije i liberalizma u ekonomiji. Trčao malo pred rudu, obradovao se kad je video pad SSSR-a.

Jedno samo ne razumem: Zapad se u poslednje vreme trudio da sruši svaku sekularnu vlast u islamskim državama: Irak, Sirija, Libija, Egipat (sreća pa tamo ona braća nisu uspela) ili da ih destabilizuje. Možda su Zapadu potrebni džihadisti?

Možda su Zapadu potrebni džihadisti?

khm dzihadisti su delo zapada khm

Ma putin treba da pobije sve muslimane od obame do sultana od bornea

Bilo bi zanimljivo teleportovati se u doba krstaških ratova kad su Evropljani vikali HRIST IDEMO i jeli ljude i lečili se molitvama i puštanjem krvi i slušati komentare muslimana lolo