Prijava

Agilni
Prvo da kažem da ko napiše "TLDR" - sisa XD

Ono što mi je odmah upalo u oči je da jasan kriterijum ocenjivanja nije postavljen u startu. Ako se sećate ranijih takmičenja kada su svi autori glasali (u tim varijantama autor ne može učestvovati sa više od jednog naloga na takmičenju/glasanju) po otvaranju glasanja organizator takmičenja bira smernice, tj. sugeriše glasačima šta da ocenjuju (da li odgovor na temu, šta je odgovor na temu, šta je nepoželjno, ili da je ipak nezavisni kvalitet definicije prioritet). Ne znam zašto se i žiriju ne bi sugerisalo šta i kako? Ako je to urađeno na PVT, preskočite prvi pasus.

Iako napisah da organizator daje smernice i sugestije, meni se u startu nije dopalo što je pomenuto kako su poželjnija postojeća poređenja. Prvo, sva kvalitetna su već definisana, a drugo, iz mog ugla cilj takmičenja treba da bude da se izmisle nova poređenja, ili ponude neka baš malo poznata.

Tu dolazimo do ocenjivanja. Smatram da se prvo treba proceniti naslov i s te strane je Advokadova kritika na neke naslove legitimna, dok se Kafi neki naslovi nisu svideli, ali joj se dopalo kako je napisano. Eto, ja mislim da akcenat treba biti na naslovu (u kombinaciji sa objašnjenjem u telu definicije, tipa, "Kao ker konzervu" naslov shodno objašnjenju treba tretirati "Olizati kao ker konzervu").

Šta je dobro poređenje? Pre svega treba da je smisleno i da nije nešto dosadno. Pobednik dosade (jbg, Gonzo) je "pošten kao Narodni poslanik". Takođe su mlaka poređenja, neka i besmislena - "Prso ko petarda" (dosadno), "Pouzdan ko Lacio (mislim... turi Bordo, makar je fora, ovako svake godine može neki klub da se odabere, suviše generički), "Kao prečka u finalu" (koju dobro oceniše jer je lepo napisana, ali to meni nije cilj takmičenja), "Kao faza" (definicija je nepotpuna, poređenje diskutabilno, da li faza udara, drma, bije, čak je i u primeru moralo biti dopunjeno sa "220V", a i nešto ne vidim da udar struje u čoveka ikako liči na zveketanje pesnajom), "kao da je zalutala u kasarnu" (prekasno postaje jasno o čemu se uopšte radi)... Ponavljam, ovo je moje viđenje, NIKAKO ne znači da sam u pravu.

Opet natrag na organizatora zbog najslikovitijeg primera greške (i nešto što bih istakao kao nepoželjno u daljem takmičenju, a tu mislim da sam u pravu) je upravo definicija organizatora takmičenja. Dakle, Prof je napisao možda i najbolju definiciju, može odmah na naslov, ali odgovor na takmičenje je nula. Nije ovo Mizantrofi. Dakle, bilo bi dobro da se na početku takmičenja naglasilo da poređenje ne može biti "Iritantan ko/mrzim ga ko..." jer se tu već ulazi u subjektivnost i može se prosto napisati najobičnija definicija hejta na koju se poređenje nakalemi. Po tom principu možemo uzeti bilo koju definiciju sa Mizantrofija i dodati ispred "iritantan ko". Besmisleno. Hejt ostavimo za hejtersko takmičenje, ovde smo da nešto (radnju, stanje, zbivanje) poredimo sa nekom poznatom, ili manje poznatom pojavom. Ako to prolazi, onda ćemo da hejtujemo, ne verujem da je problem bilo kome, lakše je kvalitetno ishejtovati bilo šta, nego smisliti originalno poređenje.

Kad to sve napisah, da dodam da su "Pocepao bih je kao Dodikov plakat", "Raširio bih joj noge kao Kemiš harmoniku" i "Peca se kao kleme na višnju" iz mog ugla najbolji naslovi.

Onda... kakvo je ovo ocenjivanje od 1 do 5? Dajte neke druge brojke, evrovizijski sistem, od 5 do 10... ne znam, bilo šta, ali ne ovo. Dajte kao u Formuli 1, ali samo za prvih pet (25 poena, 18, 15, 12 i 10) i šanse da neko bude izjednačen su još manje nego kada je od 1 do 5. Ovo kao da sam u školi, a sujetan sam, jbt. Ne može mene neki tamo žiri da oceni sa dvojkom. Ej, dvojkom xd

I ne učestvuje Kurajber, prži vas Deky.

pre 2 sata

Postovane kolege,
Imam predlog. S obzirom na to da se desavaju u nasoj zemlji neke cudne stvari (vise zle, vise cudne i vise nekorektne nego inace), smatram da je vreme da nesto promenimo.
Nadam se i verujem da nisam jedina koja se pita zasto je prodat Studio B, zasto ljudi koji se hrane u narodnim kuhinjama vise nece dobijatii hranu vec bednih 168dinara, zasto je "ugasen" Centar za kulturu i sport ,,Sumice", zasto se zanemaruje koliko su nam obrazovanje, ne prvom mestu, a potom zdravstvo i sve ostalo toliko zapusteni. Zar bas svi ZELE da odu preko da ZIVE? Zar nije lepse da znamo da smo se izborili za mnogo bolje uslove za nas, za nase porodice i za nase potomke? Zar nije lepse reci za 5,10 ili 15 godina: ,,Da, ja sam bio/la deo te sjajne, snazne grupe koja se izborila za ovako sjajan zivot kojim zivimo i da, mogu da kazem da se ponosim i da je to jedna od najboljih odluka u mom zivotu!" ?
Mislim...ja zelim da budem deo stvaranja boljeg mesta, a ne da bezim, a vi? Zelim da pozelim da ostanem, a vi? Zelim da normalno zivim u zemlji za koju su se kroz nasu istoriju nasi preci toliko borili, a vi? Vise volim da probam da dobijem bitku/rat, nego da ne probam uopste, a vi?
Sad studiramo, ali za nekoliko godina ce neki od nas/vas biti ti koji ce voditi ovu zemlju. Da li biste da pisemo istoriju i da ostanemo upamceni po necemu velikom i dobrom ili biste da sedite kao obe dzangrizave babe i ljudi koji traze izgovor, a ne nacin, koji pricaju i zale se a nece da krenu prvo sebe da menjaju? Da li biste da budete nekome uzor i neko ko je bio hrabar, ili neko ko je samo bio jedan u nizu onih koji su se divili ili mrzeli druge. Najlakse je komentarisati. Dajte da se obrazujemo, druzimo, razgovaramo o idejama i sprovedemo ih u delo!
Ja sam jedna od onih koje nikada nece moci da dignu ruke od ove zemlje, a vi? Previse postujem i ponosim se istorijom svoje zemlje i svog naroda, a vi? Ja verujem da mi to mozemo!
Znam da ima i skepticnih i neskepticnih i hrabrih i otkacenih i lenjih i vrednih. Ali ja verujem da u svakoj osobi na svetu postoji nesto dobro i da lezi neverovatna hrabrost i genijalnost na svoj nacin!

picnes se malo,dajes joj komplimente,izvedes je na vechericu,a kad vam se pogledi sretnu,tad je vreme,shmekerchino ;)

OVE GODINE MART IMA 5 PETAKA, 5 SUBOTA I 5 NEDJELJA. TO SE DOGAĐA JEDNOM U 823 GODINA I ZOVE SE TORBA SA PARAMA. KOPIRAJ OVO NA SVOJ STATUS I PARE ĆE STIĆI U ROKU OD 4 DANA. OVO JE NA TEMELJU KINESKE FILOZOFIJE FENG ŠUI. KO PROČITA A NE KOPIRA OSTAĆE BEZ PARA. PA HAJDEMO SVI ISPROBATI SREĆE......

Sad mi je da prodiskutujem s vama ljudima koji me pratite i to ovo ono
Ovaj jel po vama normalno da devojka trazi momka koji je lep, zgodan, ima dobar karakter i u boljem novcanom je stanju a u to ubrajamo da mozes da budes s covekom kog volis, zelis, da ti deca budu osigurana kao i celokupan zajednicki zivot s tim muskarcem.
Ili je normalno da se kao zaljubis s 13 godina i ostanes s tim deckom ceo zivot a da on na kraju ni ne zavrsi srednju skolu i dobijete dete za koje nemate uslove?

Poenta ovoga jeste da su zene nezniji pol koji sluzi muskarcima za cuvanje dece, kuvanje, ciscenje, pranje, peglanje, kupovine etc. sto podrazumeva da su obavezne da zavrse dobru skolu i imao bilo kakav vid posla.

A muskarci sluze za to da se ne napijaju i ne klosare i ne drogiraju se dok su tinejdzeri, vec zavrse skolu, potrude se za sto veci prosek, zavrse srednju, pa fakultet, pa upisu kurs za nesto, medicina, pravo, etc.

Sad ovako, uglavnom ti muskarci "puni ko brod" zavrse sa devojkom prosecne inteligencije zeljne silikona, Bahama i odece, pa znate kako te devojke nisu krive, taj tip devojaka ne mozete nazvati sponzorusama, ako su starije od 18-19 godina, one znaju sta jure, nemaju skolu, roditelje boli uvo, najlogicnije i najsigurnije mesto gde ce otici jesu te vode sa starijim muskarcem koji ima novac da je izdrzava jer ne moze da se zaposli, ni jedna devojka ne moze da izdrzi duze od mesec dana s covekom/muskarcem kog ne voli, jer se oseca odvratno i bedno ako ga iskoriscava ili ako je s njim iz sazaljenja, pa se to ubrzo i zavrsi, tako te "sponzoruse" su zeljne da se zaljube u savrsenog muskarca s kojim mogu da imaju divan i bajan zivot i zato preko njih "predje" 10ak njih, jer ljudi ne razumeju devojke ne sluze za to za sta ih planeta smatra, to nisu sponzoruse to su samo pametne devojke kapirate? A znate sta su sponzoruse? Klinke od 15-16 godina koje jure za matorcima, resena misterija..

I da devojke ce logicno biti s deckom koji ih privlaci fizicki i psihicki i da je u stanju za zivot. Zato vi momci koji se tesite izjavama "klosari su izmislili ljubav jer nisu imali pare za kurve" uradite nesto osim da kradete, pijete i drogirate se u parkicima oko zgrade do 6 ujutru

Rasni, u pravu si 100%, ali ne znam koja sila će natjerati ovaj narod da se promijeni.

Kao moja mati je pesma vodilja nekog drugog vukajlijaša ne rasnog. Kačio je i slike s mamom ako se ne varam.

Да да, неки студент медицине је у питању мислим

Па јел му личи мама на нешто ко год да је

popusis mi mi malo kurac,moja majica vredi vise nego satnica tvoje keve dok ga prima u sve tri rupe istovremeno..verovatno si klosarcina neka dziberska sa mega kompleksom seljaka steram ti ga u usta ta zemljoradnicka!gledaj od cega ces da platis net posto verovatno nemas leba u crevu ali znas sta nema problema mogu ja da ti se iskenjam u serpu pa da ti lepo to popapis dok je vruce i nek prvi put bude gratis a posle cemo da se dogovorimo!e da i jos nesto...kazi mami da ispisre usta dva put na dan ujutru i uvece,spremio sam joj rezerve da ne moram svaki put da joj svrsavam u usta nego cu da joj spremim da ima za zimu ali samo neka uredno plati

labokv
Koji ste vi talibani kad se tome cudite, kao da ste sa Marsa pali. Takvih bolesnih kucki kvazi liberalki je zapad pun, a za vasu informaciju i srbistan. Trpaju ih obojeni, gangbanguju, gaguju i plode, a one traze jos jos i jace. U srbistanu su takve najvise ove alternativke i cesto obilaze NVO dogadjaje poput svirki. Sta mislite da razne fine srpkinjice rade kad obilaze inostranstvo dok se vi ovde busate patrijarahlnim pricama xaxxa
Kako ste tako jadni talibani da nista ne primecujete, Boze pomozi im da progledaju i da dobiju malo pameti.

Koga je Shomy32 napušio?

Па добро ништа страшно. Свака нормална и здрава жена воли курац. А нсма самопоуздање неће урушити којекакви лабави што су смрт свакој забави.

Чуле, зар не знаш за тај чувени пост?

Nisam ni čitao do kraja, već sam gledao gore da l' ga je neko isprozivao. Nije Granjka il' Valdemar pa da pročitam post do kraja.

Да ли ћеш линк овде или у ПВТ пошто ме мењаш на форуму на позицији Коштунице?

Svejedno, možda sam i video to, al' izbegavam duge postove ako nije Granjka il' Valdemar, pročitam i neki koji nije njihov ako se svađaju sa nekim trećim.

Upozorenje...
Otkriven je novi način da se igraju sa tvojim životom. Uzmu tvoju fotografiju sa tvog profila, kopiraju tvoje ime i naprave novi account na FB. Zatim traže od tvojih prijatelja da ponovo prihvate prijateljstvo da bi i njih dodali. Tvoji prijatelji misle da si ti i prihvate. Od tog momenta mogu da pišu i objavljuju sve što žele pod tvojim imenom. Ne prihvatajte ni jedan novi zahtev od mene. Nemam nove profile. Kopirajte ovu poruku i stavite na vaš zid, da bi ste informisali što više ljudi. Molim vas....Kopirajte i nalepite (ne delite).