Prijava

"Нпр у Кини је свако насеље испод 100к село"

Што се тога тиче, чини ми се да се тема односи на услове Балкана, али, можда сам у заблуди...

TheWaveRider
ako me ne vara sećanje iz 6. razreda, grad mora d'ima preko 25k stanovnika, a naravno i prateće ustanove za normalan
život tih stanovnika.

ВАРА ТЕ. ПОЗЗ

Такое Цоа! То пис'о Димитријевић, жену му нагузим!

Konkretno u zakonu o lokalnoj samoupravi crne gore piše da se zakon odnosi na podgoricu kao glavni grad, prijestonicu, tj. cetinje, i sve druge opštine, tako da ne pominje postojanje gradova sem ova dva, kao recimo srpski zakon, što će reći da se ništa sem podgorice i cetinja ne smatra gradom, već opštinom.
JA EDUKUJEM.

Iz Ustava Crne Gore:
Grad predstavlja naseljeno područje na kojem postoji najmanje jedna ulica u kojoj nijedan njen žitelj nije rodbinski povezan s nekim od ostalih žitelja.

Хехех, дакле, гос'н едукатор каже да Црна Гора има два града и да и та два и нису нешто. Интересантна држава...

Ne kažem da nisu nešto, samo sam objasnio kako stoji u zakonu, a nije sramota ako imate samo dva grada, jbg. A kažem da vam je država kurac, to da.
Može katanac.

Дефинитивно им је држава кур... Али ето мало ми чудно што Црна Гора има само два града, мислим, по овоме твом. Јер сам увек мислила да се Бар, Будва рачунају у градове, ако већ не Беране, Бијело Поље или неко треће место...

Jbg imamo dva grada i sela, al bar nemamo Kragujevac

Svaka država ima svoju specifičnu definiciju grada. Na primer u Rusiji, svako naselje u kojem se više od 70% stanovništva ne bavi poljoprivrednom jeste grad. Tako da na primer, pored Sočija imaš mesto Veseloj koje ima urbanističku strukturu jaču od Beograda ali se smatra selom jer ne ispunjava onaj uslov od 70%.

Tako da je diskutabilno gledati definicije. Jednostavno grad je naselje sa dobrom arhitekturom gde se ljudi ne bave stokom i čišćenjem govana iz štale.

Šeko, matori, kapiram ja da si dovoljno primitivan da te vređa ako ti neko kaže da ne živiš u gradu, nego u opštini, nisam to jebeno izmislio, nego je to vaš smrdljivi zakon, samo sam vam rekao kako jeste, a što se mene tiče jebe mi se, možete reći da je kolašin metropola, zabole me kurac, jednostavno sam odgovorio čoveku šta se smatra gradom po zakonu, i srpskom i crnogorskom.

Kragujevac jeste selo najobicnije

Samo je Beograd grad u Srbiji. Ostalo su mesta.

Samo je Beograd grad u Srbiji. Ostalo su mesta.

+95874

po mojoj definiciji jednostavno grad je ono sto ima vise zgrada nego kuca

Ово још и има логике! Више зграда него кућа и толико! Па по томе би се и Трстеник рачунао у град, мајку му!

Šeko, matori, kapiram ja da si dovoljno primitivan da te vređa ako ti neko kaže da ne živiš u gradu, nego u opštini, nisam to jebeno izmislio, nego je to vaš smrdljivi zakon, samo sam vam rekao kako jeste, a što se mene tiče jebe mi se, možete reći da je kolašin metropola, zabole me kurac, jednostavno sam odgovorio čoveku šta se smatra gradom po zakonu, i srpskom i crnogorskom.

Ja sam primitivan a ti pretpostavljas i okrivljujes, na osnovu moje sprdnje koja izgleda nije bila ocigledna. Nemam ja problema sa tim, nije mi najbitnija stvar jel to dje ja zivim grad ili selo ako zadovoljava moje potrebe. Mogu da treniram, imam dje da ucim, imam more i bole me kurac. Ja ne znam jesi se ti uvrijedio ili nesto, al iskreno bole me kurac.

Al što se tiče gradova na ovako većem nivou, Podgorica,Nikšić i Bar mogu tu jedino realno. Cetinje je selo sa znamenitostima, Budva je masu zgrada i rusa nabacano na plazu, a Kotor je star u picku materinu a nemos nista da gradis i da siris jer je pod zastitom uneskoa vise manje.
Podgorica ima 200k, Nikšić 100k čini mi se, a Bar 75+

Па јбт, Крушевац већи од Бара! То нисам могла ни да замислим!

Kruševac će biti prestonica srbskog carstva. To su Tarabići preskazali.