Prijava

Ne pseto, sprdaš se ali svejedno. Inteligencija je tu da ukaže na štetne pojve u društvu, svejedno da li je to sanu pa se bori protiv kiča ili si ti u gsp-u pa kažeš čobanu da se ne dere na sav glas jer to nije lepo.

Ne sprdam se. Povezali ste trosenje para i inteligenciju.

Zasto SANU ne osnuje svoju televiziju sa kvalitetnim naucno-obrazovno-zabavnim programom bez sunda i kica? Nemaju para za taj poduhvat i ne bi nasli sponzora ko iz picke?

Ili da se zapitate da taj sund zapravo nije sund kada ga toliko ljudi podrzava a ostali se ne bune?

Ahahahaha, pa to je, brate u poslednjih tri dana Metison, Ja sam legenda

Čudovišna većina prestaje da bude čudovišna time što je većina, demoni su oni koji se razlikuju.

Vidi ja nisam odredio na kojoj sam strani u ovoj raspravi(mislim znam ja na kojoj sam strani ali to ovde jos nisam izneo) samo pitam da li se npr ti(jer si sad tu jbg) zapitas nekad da li je to sto zoves sundom u stvari sund? Jer je masa na njihovoj strani... U ostalom neki slikari koji danas vaze za visoku umetnost su bili smatrani debilima za zivota sta ako maya berovic posle smrti bude proglasena marijom kalas?

Pseto, samo trujes temu svojom gluposcu. Ako nisi kvalifikovan za diskusiju, nema potrebe da diskutujes, nije obavezno pisanje na svakoj temi. Steta sto ti to niko pre mene nije rekao, verujem da ces se sad odmoriti ko covek.

Ko je maja berović? Stvarno ne znam.

Meni je pre svega drago što ne znam masu tih likova, ne pratm trač novine, da ne udjem ovde ne bih masu stvari saznao.

Pre 15 godina upozna moj burazer onog čupavog iz ejsburna, koja valjda..pita ga 'jeste vi popularni.' Ovaj mu kaže 'kad ne budeš morao da pitaš jesmo popularni tad smo popularni'

Šund je kad pljuješ na ulici. Šund je kad bacaš kesu sa djubretom umesto u kontejner u onu malu kantu pored stanice gsp, šund je kad je starleta poznata, šund je kad bilja krstić peva etno...

Pseto, samo trujes temu svojom gluposcu. Ako nisi kvalifikovan za diskusiju, nema potrebe da diskutujes, nije obavezno pisanje na svakoj temi. Steta sto ti to niko pre mene nije rekao, verujem da ces se sad odmoriti ko covek.

Vidi nisam nesto u fazonu da se napusavam sada a pogotovo necu tebi dokazivati koliko sam kvalifikovan za bilo sta ali cu pisati gde god mi se pise i ono jbg pusi mi kurac bas, eto cisto da nije bez ikakve uvrede.

Šund je kad pljuješ na ulici. Šund je kad bacaš kesu sa djubretom umesto u kontejner u onu malu kantu pored stanice gsp, šund je kad je starleta poznata, šund je kad bilja krstić peva etno...

Pa ovo valjda uopste nije podlozno diskusiji?

Samo sam hteo da pitam da ako je intelektualna elita zaista intelektualna i zaista elita zasto ne urade neki kurac? Ili su oni intelektualno dosli do zakljucka da je najbolje da ne rade nista? Videcemo.

Vidiš podložno je raspravi. Tri godine objašnjavam ljudima da to nije za to, ta kantica pored stanice, svako ebeno jutro krećem na posao i dok čekam autobus naidje neko ko nosi kesu i ugura je u tu kantu. Pričaj, moli, lepi plakat na kantu,pa ponovo...na miljakovcu, beograd jebote...

Intelektualna elita su svi ljudi koji imaju malo više mozga od proseka. Ali mora svako da otvori usta, ne vredi samo ja ili samo ti.

Zato sam te i pitao zasto intelektualna elita cuti samo sam mozda malo karikirao i postavio pitanja objektivno, sa distance

Ja sam već Mikiju odgovori da ne znam. Nemam pojma. Možda smo uz razum izgubili i muda. Ili imamo bitnije stvari. Jurimo lovu. Boga pitaj. Ne znam.

Znam da su ovi drugi sve drčniji i sve bezobrazniji.

Mozda smatraju da imaju pametnija posla nego da gube vreme na skretanje paznje nekome gde da baca smece

Da. S tim što ja mislim,ne mislim, ja verujem da to radim za dobro moje dece, da oni žive u boljoj zemlji, sa boljim ljudima i lepšim manirima.

Jebiga, verovatno sam onaj demon.

Ja sam često pravio greške ekonomske prirode. Od osnovne sam zaluđen kompovima, jeftinim vidom zabave, i konstantno ulagao u njega. Čak i dok sam radio u BG, pola plate je moralo da legne na procesor od 150 eura. Čitajući ovu temu vidim koji sam kreten. I nisam se popravio do dan danas izgleda. Pre pola godine sam roknuo pare u grafičku od 200e, čisto da se sve jebene igre vrte na Ultra i da to pršti na monitoru. E, 'ajmo sad na konkretna pitanja.

1. Koji će mi to kurac?
2. Jel sam zaradio šta od tog uloga, bar dinar neki?
3. Šta bi bilo da crkne, zapali se, ili da je ostao onako krntav kakvog sam ga kupio?

Kapiram da je ovako:

1. Za izdrkavanje. Onako na silu, nije mi više ni uživanje da igram igre kao pre npr.
2. Apsolutno ništa. Planirao sam neke print projekte i leže mi u kompu, čekaju Godoa. 3. E ovde me štrecnulo malo kad sam zamislio ovakav scenario. Verovatno bih se dozvao pameti, krenuo da radim, treniram ozbiljnije i sređujem život.

Sumirao bih sve jednom rečenicom: "Bači gomna". Nebrojano puta u životu mi je bilo lepše kad tipa očistim dvorište (da, jebote), nahranim kera, izvedem ribu u šetnju, čitam filozofiju ili ove društvene teme. Minimum deset puta lepše se osećam, ispunjenije i svrsishodnije kada radim na sebi, a na na slici o sebi.

U grubim crtama, trebalo bi jebeno dočekati rat većih razmera, i primeniti scenario iz većine survival igara (bar nešto korisno iz njih da naučim), a to je da jebena ugrožena egzistencija, smrt i razaranje oko nas stvara koheziju među ljudima i vraća moralne vrednosti i zajedništvo, pomaganje i ljubav na prvo mesto. A da li smo zaista toliko glupi da se moraju primenjivati ovakve ekstremne mere, to nek svako sebi odgovori. Mada, ja sam uvek za prevencij. Bačiti gomna, jer su zarazna poput igle.

Zaboravljate ključno pitanje sebi da postavite:

Koga boli kurac za moj telefon?

Ili:

Šta me boli kurac da li nekoga boli kurac?

I dodati:

Šta sve može ajfon , a šta sve mogu ja sa soma jura?

I to je dobar početak. Dobar način da kreneš da kapiraš da si bezvredno govedo u stadu koje se kreće nikuda. Nikoga ne interesuje tvoj telefon. Nikoga ne interesuje tvoja tetovaža. Ljudi joj se dive isto kao ti tragu svog govneta na wc šolji. To je činjenica, koliko god imao ili nemao para. Nebitan si. Nebitan je tvoj jebeni telefon.
Ono što je bitno je da li se dobro zajebavaš ili ne.

Šta me boli kurac da li nekoga boli kurac?

Najbitnije je u glavu ugurati baš to.

A to, da li se dobro zajebavaš ili ne, zajebi zajebavanje ako već posmatraš stvari kroz prizmu prihoda/rashoda i malograđanštine koja truje većinu. Zajebavanje je kad kupiš baš taj telefon od 500e ili pičneš alu-felne na juga. I to me podseti, ljudi koji budže juga tek zaslužuju posebno psihijatrijsko krilo i žigosanje posred čelenke.

Pa ok, nisam se lepo izrazio kako bi baš svako razumeo - pod zajebancijom mislim sve ono što ti bogati život. Kada budeš gasio svetlo neće ti biti bitno što si se vozio trolom i imao ajfon 6, već da li si video nešto jebene planete koju nastanjuje tvoj bezvredni trup.

Generalno likovi koji budže kola su specijalan tip kičerice

Kad već pričamo o planeti, vratih se pre nedelju dana iz usrane Hrvatske. Kažem usrane jer sam i rođen tamo i video je opet takvu, usranu. Ruku na srce, tamo je isti raspored stvari kao i u Srbiji. Dečurlija sa tabovima i razbacivanje anglicizmima, deca roditelja kojima je prosečna plata 400-600e, a izdaci 800e. Još uvek uspevaju da se izdrkavaju na stvari tipa vino i zimovanje, izlasci par puta mesečno i auto iz srednje klase, neki opeli na lizing i mečke polovne iz EU. Ali tu se priča o potrošačkoj moći i završava. Do guše su u kreditima, i takođe pale za razne nemačke i norveške.

Ono što je meni tamo zapalo za oko je ta jebena zemlja. Nisam stigao da obiđem Šibenik i tako ta nadrkana mesta, ali sam bio u Dalmaciji, te mu dođe maltene isti kurac. Klima uživanje. Ti ljudi su čak i prijatni posle svih onih sranja u ratu, imaju bar neki osmeh na licu i vole svoj posao, makar to bio i konobarski ili trafikarluk. Životare, jebemliga. Tako da ta priča o bezvrednom trupu se primenjuje samo ako si ukopan na jednom mestu i ništa se oko tebe ne menja. Mrdni gujscom, makar do Bugarske, jeftini su. Odeš sa 50e, ostaneš mesec dana fazon. Jebeš Bugarke i Ukrajinke i ločeš za dž. I to sve snimaš telefonom od 1.5mpix i pokažeš istom ortaku koji je uzeo Šesticu. I samo gledaš kako mu se boja na licu menja.

U principu se slazem za budzenje kola, ali to ne vazi za moju zver
http://www.dodaj.rs/f/30/Lq/2DUe4WXE/dsc0374-res.jpg