Prijava

To sam čitao po službenoj dužnosti, sad sam penzionisan :)

Evo moje hipoteze. Ovaj nalog je Valdemarov dupli, jer se pojavi jednom u 100 godina na forumu i to komunicira samo sa Valdemarom. I stavovi im se u svemu razlikuju, znači ne slažu se ni u čemu. Valdemar radi majstorski posao.

Procitaj te. Interesantno je.

Valsinarbe, kloni se predavanja o stilistici, leba ti. Što se tiče navodnika, ne shvatam šta si hteo da kažeš, džabe i priča o navođenju tuđih reči, jer se priča o apsolutnom značenju reči "normalnost" nalazi van polunavodnika. Stilistiku... bez veze mi je da ti skeniram ocenu iz indeksa... tebi ne bi značilo, a glupo bi izgledalo, stvarno. Svejedno, hvala što si iskopao moju zaboravljenu sliku, negde sam je izgubio, i otkrio si mi bolnu istinu da me niko ne voli jer sam dosadan. Možda bi zaista trebalo da počnem da pišem smešne postove, definicije i postere.
EDIT

Čini se da je Haksli, koji je ovde nepravedno diskreditovan kao ekscentrični narkoman (klasični primer ad hominem-a)

Čini mi se samo da sam na njegovom primeru hteo da kažem da je ono što je normalno za pisca vizionara nenormalno za jednog engleskog kancelarijskog radnika, a nikako nisam hteo da ga diskreditujem. Čak sam pomenuo da bi i tebi dobro došao neki trip s vremena na vreme. Ponekad su te psihoaktivne droge zaista dobre.

Evo moje hipoteze. Ovaj nalog je Valdemarov dupli, jer se pojavi jednom u 100 godina na forumu i to komunicira samo sa Valdemarom. I stavovi im se u svemu razlikuju, znači ne slažu se ni u čemu. Valdemar radi majstorski posao.

Ako je to po slaganju stavova, koliko ti onda imaš duplih, Rasni...

To je sveukupni utisak. Ili je ovaj psihopata koji drka na tebe i dolazi na Vukajliju samo zbog tebe ili je tvoj duplak.

Не дрка на њега него сматра да му је једини раван(или довољно приближан) по интелекту и образовању. Ми остали смо марва.

Haksli se jasno distancirao od apsolutnog značenja reči normalnost i definiše ga kao relaciju sa postojećim poretkom u društvu.

Oni nisu normalni u onome što bi se moglo nazvati apsolutno značenje reči; oni su normalni samo u relaciji sa duboko nenormalnim društvom.

Ne znam da li je do mog ad hoc prevoda ili tvog nerazumevanja pročitanog, ali evo originala za svaki slučaj:

The real hopeless victims of mental illness are to be found among those who appear to be most normal. “Many of them are normal because they are so well adjusted to our mode of existence, because their human voice has been silenced so early in their lives, that they do not even struggle or suffer or develop symptoms as the neurotic does.” They are normal not in what may be called the absolute sense of the word; they are normal only in relation to a profoundly abnormal society. Their perfect adjustment to that abnormal society is a measure of their mental sickness. These millions of abnormally normal people, living without fuss in a society to which, if they were fully human beings, they ought not to be adjusted.

bolje i marva nego mravi

The real hopeless victims of mental illness are to be found among those who appear to be most normal. ‘Many of them are normal because they are so well adjusted to our mode of existence, because their human voice has been silenced so early in their lives, that they do not even struggle or suffer or develop symptoms as the neurotic does.’ They are normal not in what may be called the absolute sense of the word; they are normal only in relation to a profoundly abnormal society. Their perfect adjustment to that abnormal society is a measure of their mental sickness. These millions of abnormally normal people, living without fuss in a society to which, if they were fully human beings, they ought not to be adjusted.

sociopata

Ne znam da li je do mog ad hoc prevoda ili tvog nerazumevanja pročitanog,

Mislim da ga zbunjuju ovi katolički polunavodnici, daj nešto s blagoslovom patrijaršije.

u slucaju da je vlasinabr valdemar kako teorija Rasnog o duplom nalogu kaze, onda veliki broj ljudi na vukajliji zna kako vlasinabr izgleda te postoji ogromna mogucnost da istog (iste?) prepozna na ulici i u naletu gneva napravi kakvu pakost..

Valsinarbe, nemoj sad da se čupaš. Lepo kaže da takvi ljudi nisu normalni u apsolutnom smislu te reči, već u odnosu na nenormalno društvo. To podrazumeva da mora postojati apsolutan smisao reči "normalan" i "normalno" društvo. Tako piše, jbg, šta ćeš.

izgleda te postoji ogromna mogucnost da istog (iste?) prepozna na ulici i u naletu gneva napravi kakvu pakost

I Haksli još jednom postaje relevantan. Ja zaista ne želim da budem prilagođen u društvu gde je očigledno normalno da tek tako narušiš nečiju telesnu autonomiju na ulici.

Nema veze, prilagodiće te oni na ulici.

Valsinarbe, boli tebe uvo... Hoće da biju mene misleći da sam ti, a ti lamentiraš nad društvom.

Ti si bezbedan, nisi toliko urban kao Vlasinarb :)

Ne, nije duhovito. Zaista ostavlja gorak ukus u ustima kada ti neko preti fizičkim nasiljem u bilo kakvom kontekstu. Pozdrav.

Ja zaista ne želim da budem prilagođen u društvu gde je očigledno normalno da tek tako narušiš nečiju telesnu autonomiju na ulici.

Ne, ne..to svakako nije normalno u ovom drustvu niti bi se tako tretiralo, takav cin bi u potpunosti naisao na osudu ogromnom dela javnosti, ne brini.. samo kazem sta bi moglo da se desi na osnovu nekih ranijih postova pojedinaca ako se stvarno ustanovi da ste ti i vlade ista osoba a svi sad znamo kako vlade izgleda..

edit

da ne ispadne da ja pretim, ja sa zadovoljstvom citam tvoje postove, since Sv. Savo prvi srpski gej arhiepiskop

Haha vlasuljar kad neko bude krenuo ka tebi u nameri da te odvali od batina obavezno mu napomeni da ne zelis da se prilagodis tome