Prijava

Postaćeš musliman ako muslimani žive u tvom okruženju.

ako su manjina, neces, ako su vecina, hoces, tako funkcionise islam jbg.
ustvari tako je i sa ostalim, kad se puno loze ljudi na boga, ko sto muslimani danas rade.

Ali tako ne funkcionišem ja, kapiraš? Niti ko može da me natera, niti bih dozvolio sebi da živim negde gde mi ne prija a to su svakako džamahirije gde bi me hodža budio za posao.

Mislis da si jaci nego sto jesi, klasika.
Jesi svestan da ako je oko tebe puno verskih fanatika il ces i ti da sviras istu pesmu ili te ubijaju? Sad, mozda to zvuci kao bolji izlaz nego slusanje hozde, ali treba malo pogledati iz perspektive nekog ko ima tri mala deteta i zenu koji ce svejedno biti prekrsteni i bez njega. Kako god, ako vecina veruje fanaticno, svi ce.

Beg uvek postoji kao opcija

Da li ćemo svi postati programeri ako ulicama paradiraju hiljade celtova?

Vidiš celta, postaneš programer.. Bilo bi lepo

Celte ti živiš u kućištu:))

Beg uvek postoji kao opcija

pa i ne bas. Lako ako si sam muskarac i to je to.
Zato i demografija izbeglica izgleda tako kako vidis, jer vecina razmislja kao ti.

Zašto mi to govoriš iz Irske?

Zato jer mi se moze, nemam 10000 izbeglica pod prozorom, pa mogu da kazem da gresis i da vidim da ce srbija za mog zivota da postane muslimanska zemlja.
Dal je to dobro ili lose ne znam.

E, al nece zbog izbeglica, imamo mi susede.
Izbeglice ce zapadnu evropu.

Na kraju, svejedno je kom se mole glupi i slabi, dokle god oni nisu glavni i to nije svrha nego nesto usput.

Kažeš većina. Onda nam treba jedno 7 miliona muslimana da bi činili tek natpolovičnu većinu. Neizvodljivo, ako mene pitaš. Nego reci mi, jesu li tamo česte zelenooke riđokose?

Kažeš većina. Onda nam treba jedno 7 miliona muslimana da bi činili tek natpolovičnu većinu.

gledaj na duze, mi se smanjujemo i starimo, muslimana sve vise i mladi, a tu su. cista fizika jbg, nema tu neke velike filozofije.

sve u svemu moracemo nauciti da zivimo zajedno nekako i da se nadamo da ce mladji muslimani prihvatiti sekularnu kulturu, jer je realno opustenija. to se donekle radi u evropi, a onda je potpuno svejedno dal je neko musliman ili hriscanin.

http://badchristian.co.uk/wp-content/uploads/2012/09/hug.jpg

Spasa nam nema, propasti nećemo.. Nego reci mi ovo za ďžindžerke

Jesu ceste orginal plave ili ridje. Mogu da budu ili izuzetno ruzne ili izuzetno lepe, sredine nema.

Mene nervira što imigranti sa istoka odbijaju da se asimiliraju sa Evropljanima, pritom ne mislim na to da se koka-kolizuju, zaborave prađedove i pocepaju kuran, nego što se trpaju u kvartove od po dvajes soma stanovnika, pa kad prođeš tuda, kao da si se teleportovao dva soma kilometara. S druge strane, kad milosrdni hrišćanin oće dobro da jede za male pare, onda ne razmišlja dvaput gde će...

srpske majke, srpske majke, spremite salate
biće mesa, biće mesa, ješćemo kebabe

Хвала Келте. Што ми смешно кад на листи последње активних тема видим да је писао Келт а одмах испод њега Келтић хахаха отац и син

Mene nervira što imigranti sa istoka odbijaju da se asimiliraju sa Evropljanima, pritom ne mislim na to da se koka-kolizuju, zaborave prađedove i pocepaju kuran, nego što se trpaju u kvartove od po dvajes soma stanovnika, pa kad prođeš tuda, kao da si se teleportovao dva soma kilometara.

sta ga znam, ovo je delimicno i greska zemalja koje ih hostuju, i neprihvatanja od strane ljudi koji su "domaci".
mislim da su svajcarci nekako fino to sredili, jer ima puno muslimana, a nikako da vidis negde neku vecu koncentraciju ili bilo sta.

plus, druga genercija muslimana ovde, skoro pa i da nisu vise muslimani, nego su svajcarci. sta god da rade ovde, rade dobro, a mislim da je kljuc u jako brzom ukljucivanju u drustvo.