Prijava

meni se dogadja da kad radim trecu smenu pa zaspim, ne mogu glavu da podignem. e sad nemam neki zlogoban osecaj, jedino u odvojenom slucaju. pojacaju mi se osecaji kad se probudim rano ujutru. pocinjem da preispitujem svoj zivot i postupke. gde sam stigao i kuda da idem. volim svoje najblize dva puta vise. zao mi je sto cu jednog dana morati da se oprostim od njih.

odvojeni osecaj podrazumeva, budjenje uz konstantne misli o necijem prisutstvu ispred vrata stana. palim tv i posmatram na kamerama ulaz u zgradu i situaciju u liftovima. razmisljam o tome da uzmem jaca ulazna vrata.

kao mali sam dosta mesecario

Sledeći put kad zaboraviš lekove nemoj otvarati temu nego se obrati doktoru.

што ти отвараш теме? јер си атеншн хор?

volim svoje najblize dva puta vise. zao mi je sto cu jednog dana morati da se oprostim od njih.

palim tv i posmatram na kamerama ulaz u zgradu i situaciju u liftovima. razmisljam o tome da uzmem jaca ulazna vrata.

Hahah

o ovome sam ja pričao na četu neki dan, tako da nisi jedina osoba

а јел можете да отворите очи кад се то деси?

oči su ti zatvorene ali ti vidiš kroz zatvorene oči

Hahahaha kako bre vidis kroz zatvorene oci?

je*?e'+š mi mater ne znam ni ja,ali to je tako

а шта видиш кроз затворене очи, мрак у соби?

ne
ko
mi
se
približava u odredjenom trenutku
a
ja
ne
mogu
da
se
pomerim
ruke,noge
sve
zakočeno

Stvarno si malouman, dvaput sam rekla da sam ležala na stomaku, i nekoliko puta ponavljam da mi je ta stvar bila na leđima i ostatku tela s te strane, pošto sam ležala NA STOMAKU

Спавање на стoмаку и није најпаметније, прво чашице колена ти трпе оптерећење без везе, а тако и ометаш правилно дисање сама себи, а притискаш и органе за варење током сна и не могу да раде нормално а ни да се одморе.

Што се тиче парализе сна, искусио сам оно кад имаш кошмар и сањаш да те неко јури или прогања, а не можеш да се пробудиш, или као кад те неко нападне па се браниш у сну, осећаш удове али не можеш да их помериш иако покушаваш свим силама.
Дешавало ми се и без таквих снова, само одједном руке отежају и нека језа низ кичму креће. Та језа јесте престала кад сам окадио спаваћу собу тамјаном, али то је вероватно плацебо, дакле на нервној бази све.

То је подсвесно све, верованто имаш неки проблем који те мучи и притиска и тако боље иди код неког стручњака, или психијатра или неуропсихијатра, вероватно ти треба нешто за смирење пре спавања, али немој нипошто на своју руку да узимаш.

Nemoj jesti barem dva sata prije spavanja, pogotovo slatku i začinjenu hranu, i riješi problem koji te muči.

Nemoj jesti barem dva sata prije spavanja

нашао си коме да кажеш лол

Маркo

а јел можете да отворите очи кад се то деси?

Dobro pitanje.
Ovo što je Žajk rekao ima smisla, donekle. Kada paralizovanost počne, oči su ti već otvorene i ne razmišljaš o njima. Ne možeš da trepneš, logično, kao što ne možeš ni ništa drugo.

Kolegica

Nemoj jesti barem dva sata prije spavanja, pogotovo slatku i začinjenu hranu, i riješi problem koji te muči.

Hvala ti, to deluje kao da bi moglo pomoći :))