Prijava

Desavalo mi se redovno neka dva meseca. Prvi put sam iskustvo sa tim imala sa 19 godina btw.
U ta dva meseca sam imala periode nesanice koja su trajala i do 72 h. Nisam bila sposobna da tome pridajem previse znacaja posto sam imala daleko vece probleme. Ta dva meseca zivota se secam kao kroz maglu ili se ne secam uopste.

Nije bila avet na grudima ali ti je npr ruka teška sedam tona a to bdi nad tobom ili osećaš da je tu negde. Ne vidi se to nikada celo npr vidiš prste kako se pojavljuju iza vrata ili pokušava da uđe u kuću.

Dešavalo mi se par puta da jednostavno zaspim preko sopstvene ruke, i umesto da mi utrne ruka, meni sa rukom bude sve super, ali doživim paralizu sna...

Ali svaki put pre nego što sam upao u to sranje sam sanjao nešto i probudim se u paralizi sna. Oči su otvorene jer vidiš sve bukvalno u detalj kako jeste, jedino što ne možeš da se pomeraš i osećaš da je to sranje tu.

Mnogo puta sam imao, a sinoć mi se baš desilo nešto slično, ali ovog puta potpuno drugačije od ostalih slučajeva.
Ne šalim se, s obzirom da se baš potrefilo da udjem na vukajliju i da neko osveži ovu temu, baš velika slučajnost.
Ono što ja mogu da kažem, tj. što su meni drugi ljudi rekli, ljudi koji se bave tom tematikom... Velika je verovatnoća da se ovi "napadi" ako ih tako mogu nazvati, dešavaju osobama koji zaspu veoma umorni i isrpljeni, i koji razmišljaju šta im se sve desilo tog dana.
Meni se u većini slučajeva dešavalo sve isto kao i osobi koja je otvorila ovu temu, samo bez tih malih DŽavolčića, već samo neka crna osoba, koja je skroz prekrivena u crno, i prilazi mi polako, a ja pokušavam svom snagom da se pomerim, a ne mogu.
Pokušavam i da dozivam nekog iz kuće, ali usne ne mogu da se pomere, kao da mi je neko prelepio selotejp traku preko usta. Uvek se probudim veoma brzo, kratko traje taj pogled ka toj crnoj osobi, oko 20 sekundi, možda i manje.
Ali ono sinoć je bilo potpuno drugačije...
Uglavnom spavam na stomak, jer ne mogu drugačije da zaspim.
Čačkao sam dugo lap top i tražio neki film da gledam, i ne sećam se kad sam zaspao i kad sam se okrenuo na stomak.
Samo se sećam u momentu da me neko iza leđa prekriva rukama i blago podiže, i to skroz jorgan. Nisam mogao da vidim, jer je to ta ista crna osoba, koja mi se uvek pojavljuje u ovakvim sliučajevima, jer je ovo prvi put da mi je ovako blizu prišao/la, uvek je to bilo do pola metra, i onda brzo buđenje, i nikom ništa.
Jako kratko je trajalo, oko 10 sekundi.
Predlažem svima kojima se češće dečavaju ovakve stvari, da kupe neku ukrasnu lampu, i da im uvek bude upaljena celu noć.
Uzdravlje!

Još jednom da napomenem, sad sam pisao kao Dario, a ne kao Zhajk.
Stvarni su događaji, nije šala.

Meni je bilo kao da mi struja prolazi kroz telo i skuplja se na sred grudi. Prvi put sam mislila da dozivljavam infarkt. Znam da sam pokusavala da pozovem u pomoc, normalno nisam mogla. Sve vidim i msm da se grcim, a vidim da se ne pomeram.

Meni bas sinoc kao da me neko ujeda ili steze rukom malo ispod rebara, posebno zanimljivo sto nisam mogao da se pomeram ali sam uspeo da blago jecim par sekundi. Prisustvo neke zenske osobe sam osetio. Pa SUKUBUS STO ME PLASIS, HAJDE DA SE PARIMO!!23!

A sad jedno sturčno pitanje, pošto sam glup i uvek zaboravljam: Do paralize sna najčešće dolazi nakon naglog buđenja iz REM faze beše?

Nije mi se nikad desilo pa necu puno da filozofiram o tome, ali znam da je gomila vjernika, poluvjernika i nestabilnih ateista pricala da su im te utvare/aveti koje ih dave, nestajale kad krenu da dozivaju boga u sebi ili recituju neku molitvu. Sad po meni, to je najvjerovatnije neki placebo, nesto podsvjesno covjek utripuje da mu bog pomaze ili sta vec, ali tumacenje svakako zavisi od religijskog uvjerenja subjekta.

To ti je tek priča za sebe. Nisi svestan kakav je napor potreban da počneš da se moliš. Glupo mi je i malo da pišem o ovome i svim iskustvima ali jezivo je da se usereš. Budan si i ponekad kao da ti duša izađe i šeta a svaki korak osećaš, svaki dodir. I uvek osećaš prisustvo tog čuda.

Mada je uglavnom ta crna osoba koja ima na glavi nesto, neke rogove ili sta ti znam, onako blago izvijena, kao da joj je gornji deo tela nesrazmerno veci u odnosu na donji.

Jeste Djoto, tako nesto.

Роки Билбао™
Svaka čast svakome, ne bih da vređam nikoga od vas ali nemojte ta naučna objašnjenja, molim vas jer mi je pun kurac pogotovo kad krenu da serendaju ljudi koji ovo nisu prošli. Ovo je žešći trip i nije naivno nimalo. Ne pomaže ovde ni vračar ni lekar. Ima debila koji idu po vračarima i raznim babama koje ih deru, a ni lekari nisu bolji. Ako vam daju nešto za miran san ne uzimajte ni slučajno jer se agonija produžuje kad te lekovi komiraju. Ovo je već neka viša nauka za njih i bitno je da se sam pripremiš za ovo.

Ovde samo Bog može da vam pomogne.

Napisah na prethodnoj strani da mi se desilo jednom. Sve uglavnom isto iskustvo kao ostali, ne mogu da se setim da li sam nesto video, ali sam bio svestan prisustva necijeg ako se ne varam. Ono sto zelim reci, jeste da sam pokusavao da skicim kao svinja ili da se pomerim, nista nije uspevalo... posle nekih, pa ne znam sad koliko, mozda 15-20 sekundi sam samo pomislio Boze pomozi mi, kunem se istog trenutka je pustilo.

Ova objasnjenja tipa telo se probudilo, a mozak nije.... pa jebeno kako moze auto da radi, a motor ugasen, ne znam koji idiot je izasao sa tom teorijom.

Ali zanimljivo sto svi vidjaju iste ili slične stvari.

Lol Apo to sa rogovima sam sanjala i vidjala kad sam halucinirala zbog nespavanja.xD
To je inace jako cest motiv, tako da izgleda da Behemot nije slucajno nastao i nije puka mitologija.

Ja sam gledao film The nightmare, dokumentarac o paralizi sna, to me je i podsetilo. Bilo je par likova ali ima priča jednog lika sa mobilnim(gde sam se poistovetio) i jedne kineskinje koje su mi bile uverljive i uglavnom to je to iskustvo. Ali ima u flimu neka kretenčina koja priča o vanzemaljcima i nekim sranjima, znači usro bih ga od batina koliko lik laže i izmišlja i neka spiritualka koja isto laže kao duhovi kurac palac.

е а пошто ми се чешће дешавало, сконтао сам да од напрезања да вичем нема ништа, од напрезања да отворим очи исто, али је деловало кад покушавам да мрдам ножне прсте, оно напрежем се напрежем и кад успем онда сам прекинуо то срање

то ми је најефикаснији метод до сад био, пар пута сам се тако трг'о

а то присуство других у соби је ретко било у парализи сна, али и кад ми се дешавало да сконтам углавном су то били мени блиски људи

РАДЕ МИ О ГЛАВИ ЂАВОЛИ ВИДИМ ЈА

Ali zanimljivo sto svi vidjaju iste ili slične stvari.

Da, da. Samo što sam ja uvek viđao crne ruke npr . pojavljuje se iza vrata u hodniku, pokušava da uđe u kuću i ja se sa tim otimam oko vrata. Čuješ i neke zvukove kao da će pakao da se otvori. Devojka koja me je uputila u sve to je jednom prilikom pokušala da se moli i pojavio joj se neki izobličeni i đavolski Isus.

Ovaj, ja nikad ništa nisam video :-/

е а пошто ми се чешће дешавало, сконтао сам да од напрезања да вичем нема ништа, од напрезања да отворим очи исто, али је деловало кад покушавам да мрдам ножне прсте, оно напрежем се напрежем и кад успем онда сам прекинуо то срање

Brate, u tom stanju su oči otvorene :-) Ja sam odmah na netu izguglao preporuke lekara i sledeći put probao to sa nožnim prstima ali bilo je nemoguće. Svaki prst kao da je bio tonu težak.