Prijava

Unijat

9 vek

Sah mat

Unijati su ljudi koji priznaju Firentinsku uniju iz 15. veka. Fotije je izazvao Fotijevsku šizmu.

bombaš, uspešno su rađeni eksperimenti u kojima se u simuliranim uslovima od pre četiri milijarde godina amino kiseline same kondenzuju ni iz čega

mills nešto nešto eksperiment, mrzi me da guglam s fona

Htedoh reci crkve pravoslavne nije bilo tad Care

Бомбаш, ја нисам присталица Дарвинове теорије, не зато што је супротна од Библије, већ зато што је препуна мањкавости и претпоставки. Много има нелогичности и карика које недостају. Мени је нпр. веома чудно то што је лакше наћи фосилне остатке људских предака старе милион година, него остатке људи који су стари нпр. 75 000 или 50 000 година, односно пре почетка леденог доба.

А и не знам какве везе има Дарвинова теорија са тиме да ли је Земља округла или равна?

a to je znači razlika između pravoslavne i katoličke crkve, mi ne priznajemo okruglu zemlju i vanzemaljce

Radj, Milorad Petrovic je takodje na eksperimentima dokazao da zemljina kora ne moze biti starija od 6000 godina. Sta zelim reci, zaista verujes u pricu da je neko siguran kako je simulirao vremenske uslove od pre 4 milijarde godina u epohi koja nije sposobna da predvidi prognozu vremena za narednih mesec dana

Pravoslavna crkva je nastala sa Hristom, kakve su to gluposti.

a to je znači razlika između pravoslavne i katoličke crkve, mi ne priznajemo okruglu zemlju i vanzemaljce

Ne bre brt, samo sam odgovorio na Carevu tezu o patrijarhu iz 9 veka kao dokaz o stavovima pravoslavne crkve. Sto je nonsens jer nije ni postojala

Hriscanska crkva je nastala sa Hristom, ponovo fail...

Pa šta je pravoslavna crkva nego hrišćanska? Postoji razlog zašto pravoslavna i rimokatolička crkva ne smatraju jedna drugu jeretičkom.

Ne batrgaj se, nije se zvala Pravoslavna, postojale su Patrijarsije koje su se razdvajale i spajale mnogo puta, zvanicno ortodox je postala tek posle cepanja... Ne znam kad tacno

I to je netačno, prvi pomen reči "orthodoxia" pri imenu crkve je iz Justinijanovog kodeksa, 6. vek.

E ok brt, sve je kako ti kazes... Sad ces da nas ubedjujes da je pravoslavna crkva postojala i pre velike podele. Odoh da jedem pesak.

We direct that all Catholic churches, throughout the entire world, shall be placed under the control of the orthodox bishops who have embraced the Nicene Creed.

mi srbi smo nebeski narod i pucamo gromove iz šupaka

Milorad Petrovic je takodje na eksperimentima dokazao da zemljina kora ne moze biti starija od 6000 godina.

Није Милорад него Мирољуб Петровић. СПЦ се од њега ограђује називајући га масонском подвалом и јеретиком, као и Лучића и Деретића. За Мирољуба кажу да није православац већ протестант (адвентиста, Јеховин сведок). Он сам себе назива јеврејских хришћанином, тј. јудео-хришћанином, што је прави назив за адвентисте и Јеховине сведока (суботари као и Јевреји). Не знам како се хваташ за Православље, а позиваш се на јеретика.

Ajde bre kakav Miroljub Petrović, lik je retard.