Prijava

Pseto, mislim da smo dovoljno evoluirali kao vrsta da prestanemo da verujemo da je neki čika s neba pričao sa ljudima, hodao po vodi i vodu pretvarao u vino. Vreme je brate

bombas

Verovo mi cukuncukundjed, cukundjed, pradjed, djed, otac ja verujem i moje dete.

Ово као да је написао навијач Звезде из Бијељине.

Zašto u CG nema vjeronauke?
Imamo samo Istoriju religija, isto kao izborni predmet.

Pa bolje tako, samo ti izlažu činjenice, a ti gledaj hoćeš li ih prihvatiti. Za učenje veronauke - pravac crkva, što Crkva ne organizuje neke svoje nedeljne škole, pa lepo odvedu roditelji decu nedeljom, pa ih lepo uči sveštenik nesputan školskim gradivom i pravilima sekularnih škola? Ali, da, to mnogo košta... A i deca obično moraju na neki trening.

Ok maesto, samo jedno pitanje da ti postavim: u slucaju da ti posaljem osobnu poruku sa uputima gde da se nadjemo da odigramo pes a u isto vreme zamolim acu kilograma da mi posalje tvoju cenjenu adresu da li ces opet poceti sa potresnom spikom o neshvacenim trolovima pepe zabe ili ces se pojaviti ispred mene spreman da branis izreceno na saljivom sajtu vukajlija.com?

Moram edit jer si ubacio jos jedan post: na branjenje izrecenog ne mislim na ovu versko-ateisticku diskusiju, za to mi puca kurac, mislim izricito na onaj deo kada si saglasan sa time da se nadjemo na eto toj partiji pesa

Maestro. To je tako plitkoumno gledanje na stvari.

Na stranu sve, makar da se pridržavaš božijih zapovesti pa eto koristi od svega. A tu je i neki mir ako veruješ u nešto, i trudiš se da poštuješ to u šta veruješ.

Nastavljamo sa mozgalicama:
Ako je ubistvo greh (loša stvar) i ako je raj jedno prelepo mesto gde sve dobrice idu, gde je jebena logika? Neko je dobar, i ja ga ubijem da bih ga poslao u raj medju andjele i šta, budem kažnjen tako što odem u pakao? A učinio sam dobro delo u stvari.

Osećam se nekako moćno kad vidim da moja istina toliko povredjuje osećanja vukajlijaša da imaju potrebu da me povredjuju fizički

Gresite sto projekciju pakla i raja pravite iz perspektive ljudskih saznanja, dostignuca i osecanja.

koja su veoma ogranicena jelte

secam se ispovesti prezivelog samoubice iz neke knjige, kaze odmah po prelasku mi je postalo jasno koliko sam se ustvari zajebao...

Osećam se nekako moćno kad vidim da moja istina toliko povredjuje osećanja vukajlijaša da imaju potrebu da me povredjuju fizički

Lepo sam napisao da me za tvoju i tudje istine boli kurac i naveo razlog zbog cega ti pitanje postavljam tako da iz navedenog mogu samo da zakljucim da si veca picka od pepea zabe kojeg si odabrao da se predstavljas i da te ubuduce zanemarim.

Pa koliko znam ne idu svi na nebo, pop cita na sahrani onaj stih "doci ce dan kada ce svi u grobovima cuti glas sina covecjega i ustace." itd znaci tek treba da uskrsnu, a drugo dao je zapovest ne ubi da ne bi ljudi poput tebe uzimali stvar u svoje ruke i pravili se pametni, odredjujuci ko ce da zivi i ko ce da ide u raj i kad, usput povredjujuci najblize tih ubijenih..vrlo ograniceno razmisljanje imas ali to ne iznenadjuje jer se ne razumes tematiku i imas iza sebe istoriju #nesa debeli postova

ne želim da ti razbijam iluzije ali kako zamišljaš da ustanu kad su u kovčezima dva metra ispod zemlje a koža i meso su im istruliji ostale su samo kosti?

U pravu si, prosto ne moguce

Brt koliko ljudi znas da ce nekome ko kaze sa nikim odgovoriti sa kaze se ni sa kim?

То се ради доста, али највише типа у коментарима на неку слику на Зборнику интернет коментара или док се препуцавају на објавама Блица. И то раде често људи који су научили 10 најучесталијих грешака, па се осете до јаја паметно кад неко напише неслушам. Мислим, свако од нас се осети паметније од неког ко не зна најосновнија правила, али то и није баш неко достигнуће. Углавном, хтео сам да кажем да људи који се баве језиком у већини случајева не смарају људе, мада у својој глави региструју већину грешака.

Маестро ♦

Osećam se nekako moćno kad vidim da moja istina toliko povredjuje osećanja vukajlijaša da imaju potrebu da me povredjuju fizički

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/55/2f/8e/552f8e6d7980c50b9ce26fd75e2b0bee.jpg

да не постоји Бог, не би било ни атеиста

То се ради доста, али највише типа у коментарима на неку слику на Зборнику интернет коментара или док се препуцавају на објавама Блица. И то раде често људи који су научили 10 најучесталијих грешака, па се осете до јаја паметно кад неко напише неслушам. Мислим, свако од нас се осети паметније од неког ко не зна најосновнија правила, али то и није баш неко достигнуће. Углавном, хтео сам да кажем да људи који се баве језиком у већини случајева не смарају људе, мада у својој глави региструју већину грешака.

Brt nisam ni mislio na lektore sa diplomom da to i dokazu bilo je vise ironicno nego me mrzelo da stavljam navodnike, isto kao sto i ateisti nisu ono studirali ateizam nego prosto osecaju da su prosveceni ogromnim znanjem(vidis kako se paralela sama povlaci). Mislim mozda to rade i lektori ali nemam pojma ne poznajem ljude.

Nego da te pitam nesto drugo, zasto bre brt stalno dolazi do situacije da stitis od mene neke grupacije ljudi tipa cigana, lektora i ostalih ugnjetavanih?

neke grupacije ljudi tipa cigana, lektora i ostalih ugnjetavanih?

Hahaha...