Prijava

Nečastivi nije nikakav pandan Bogu niti njegova alternativa, popio je šut kartu nogom u dupe kao niži službenik i sada se iživljava na omiljenoj kreaciji Boga-čoveku.

Bijaše čovjek u zemlji Uzu po imenu Jov; i taj čovjek bijaše dobar i pravedan, i bojaše se Boga, i uklanjaše se oda zla.

A jedan dan dođoše sinovi Božji da stanu pred Gospodom, a među njih dođe i Sotona.
...
I reče Gospod Sotoni: jesi li vidio slugu mojega Jova? nema onakoga čovjeka na zemlji, dobra i pravedna, koji se boji Boga i uklanja se oda zla.

A Sotona odgovori Gospodu i reče: eda li se uzalud Jov boji Boga? Nijesi li ga ti ogradio i kuću njegovu i sve što ima svuda unaokolo? djelo ruku njegovijeh blagoslovio si, i stoka se njegova umnožila na zemlji. Ali pruži ruku svoju i dotakni se svega što ima, psovaće te u oči.

A Gospod reče Sotoni: evo, sve što ima neka je u tvojoj ruci; samo na njega ne diži ruke svoje. I otide Sotona od Gospoda.

Prvo, iz ovih biblijskih odlomaka vidi se da Sotona nije šutnut, već dolazi zajedno sa ostalima Bogu na kafu, ili bar raport.
Ali da samo dolazi, a ne, on se prepire sa Bogom, i Bog mu popušta, i znaš kako dalje ide priča, sede gore i bacaju kockice, a ovaj propada sve više i više, ajd što on propada, i njegovo imanje, nego mu svi izginuše njegovi. Posle se priča zataškava, kao, pokazao je da je poslušan i da nikako neće da huli, ponovo se obogatio, oženio, dobio novu decu, a moliću, kakva je to pravda prema ovima izginulim, da je dunulo Satani da zeza Boga, a Bog se primio i samo da bi dokazao svoju poentu, pomori tolike ljude bez veze?
Ako nisi čitao integralnu verziju, evo, dobra je.
http://www.hacbg.org/biblija/biblija.php?K=18&G=1

Маестро, одговор на твоја питања је: Не, неће ти ни Бог банути на гајбу, немој уплашен бити.

Jedna stvar mi samo nije jasna: zasto ateisti(i svi ostali ...isti) imaju potrebu da vernicima objasnjavaju da bog ne postoji? Zasto lektori imaju potrebu da nepismenima objasnjavaju pravopis? I jos brdo primera takvih ima...koji kurac s ljudima jbt zasto imaju potrebu da mi govore u sta da verujem, kako da verujem, kako da se ponasam, sta je pametno a sta nije?

Nerealno mi to lici na lisicu koja je ostala bez repa pa ubedjivala druge lisice da je bez repa bolje. Verovacu u sta hocu i ponasacu se kako hocu, verovatno gresim u nemalom broju stvari ali makar gresim zato sto ja tako hocu pa ce mi i cenu koju budem placao zbog svojih gresaka biti laksa za podneti jer je placam zbog svojih izbora a ne tudjih. Sta znam, osecam se ako ne pametnije a ono makar slobodnije ovako.

pseto, samo mi reci, jel bog bolje igra pes od tebe ili ne?

Hoces da dodjem da odigramo partiju pa da te posaljem kod pomenutog da probas da odigras i sa njim?

Zato što takozvani ateisti nisu nikakvi ateisti već satanisti.

.koji kurac s ljudima jbt zasto imaju potrebu da mi govore u sta da verujem, kako da verujem, kako da se ponasam, sta je pametno a sta nije?

Verovatno ti neki ljudi govore u šta oni veruju, a ne u šta bi ti trebalo da veruješ. Čisto konverzacije radi.

Zašto država ima potrebu da me uči da verujem u Isusa kroz vjeronauku?

nije obavezan predmet, imaš gradjansko vaspitanje i veronauku kao izbor

Evo još mozgalica za isprane mozgove:
Šta je stvorilo boga?
Da li bog ima svog boga u svom slučaju, a taj njegov bog, ponovo svog boga, znači li to da postoji čitava hijerarhija bogova postoji?
Ako bog ne priznaje da je nešto stvorilo njega, ne čini li ga to ateistom?

ps

Jedna stvar mi samo nije jasna: zasto ateisti(i svi ostali ...isti) imaju potrebu da vernicima objasnjavaju da bog ne postoji? Zasto lektori imaju potrebu da nepismenima objasnjavaju pravopis? I jos brdo primera takvih ima...koji kurac s ljudima jbt zasto imaju potrebu da mi govore u sta da verujem, kako da verujem, kako da se ponasam, sta je pametno a sta nije?

Колико знаш лектора и колико њих иде свуда и смара људе због правописа?

Zašto u CG nema vjeronauke?
Imamo samo Istoriju religija, isto kao izborni predmet.

Maesto a jel vjeruješ u nešto...bilo šta?

@vesnam

zato što je Milo pasji okot?

Verujem u slučajno, i zauvek.

https://www.youtube.com/watch?v=fNumMYpnPrM

hahahahahahahahahahhaha koja skečina nisam izdržao

Nešto mi nije jasno... Večitu muku mogu da zamislim, na primer, nabija ti neko eksere pod nokte do u beskraj vremena, eto večite muke. Ali ne mogu da zamislim večito blaženstvo, šta god da radiš a da ti prija, vremenom ti postane dosadno, smoriš se i od najvećeg uživanja. Raj sigurno nije pravljen za ovakvog čoveka.

Verovatno ti neki ljudi govore u šta oni veruju, a ne u šta bi ti trebalo da veruješ. Čisto konverzacije radi.

A brt ne govore direktno meni, ja sam poprilicno nepristupacan. Prijatelji me poznaju pa znaju da nema svrhe da mi sole pamet a ostali me ne smaraju vrv zbog te nepristupacnosti i neposedovanja onoga sto se zove aj smeskacu se nek isprica svoje pa cu da smislim izgovor da odem. Prosto kazem nekome aj ne jedi govna i cao.

Nego vidjam tako scene, ili cujem ljude u okruzenju kad pricaju o takvim stvarima i stalno neko nekome drobi o tome sta i kako treba. Tipa cujem kako neko nekome prica kako mora da se ponasa sa zenom(banalizujem a mozda i ne) pa alo sinovac koji ti je kurac ostavi coveka na miru nek ide u crkvu, pali svecu, nek se moli ako mu se moli, nek pise neznam ako mu je tako lakse, nek prati tenis ako ga cini srecnim, nek navija za balkan bukovicu, nek dozvoljava zeni da izlazi sa drugaricama(ili neka joj brani-da ne pomislite da cu da kenjam o emancipaciji), nek se ne brije ispod miske(ili neka zasumi ko da je sumski covek)...mislim sta me boli kurac sta ce neko da radi dok to ne utice na mene u nekom smislu? Ja mogu nekoga da posavetujem ako me pita za savet ili da diskutujem razgovora radi, u suprotnom bas je debilno nekoga ubedjivati u nesto.

Колико знаш лектора и колико њих иде свуда и смара људе због правописа?

Brt koliko ljudi znas da ce nekome ko kaze sa nikim odgovoriti sa kaze se ni sa kim?