Prijava

http://i.imgur.com/exbu0Uj.jpg

Da li se ateisti kao dio grupacije poznate pod imenom d.o.o. padavičari pronalaze u ovome hmmm?? ;-))))

Inače iskopah ovo sa neke teme što sam otvarao prije par godina

http://i.imgur.com/njDo6i9.jpg

Pazle oženi mi ćer kad je napravim i kad poraste

clanad,zasto sve ateiste gledas kao klince koji se loze i smaraju vernike okolo?

Pazle završićeš na Puji uz svo dužno poštovanje pominjanja autorstva

ja sam mislio da je clanad osvedoceni ateista, ocigledno mesam neke autore

clanad,zasto sve ateiste gledas kao klince koji se loze i smaraju vernike okolo?

Ma ne gledam sve brt... čak mislim da su takvi u manjini velikoj ali su zato mnogo jebeno bučni. Kao onaj famozni autizmo što je pokrenuo onaj legendarni meme otvarajući temu na Redditu i mislići da je mnogo kul:

http://i.imgur.com/hoTK1Mv.png

ja sam mislio da je clanad osvedoceni ateista, ocigledno mesam neke autore

Nijesam ateista ali nijesam baš ni vjernik, jer se ne slažem u potpunosti sa mišljenjem pravoslavne crkve o "tajnama univerzuma".

Ja vjerujem da postoji Bog, ali ne mislim da je njegova moć neograničena. Mislim da on ima zakondavnu i sudsku vlast ali da je izvršna vlast podjeljenja između njega, svetaca i gospodara kosmosa (Car Lazar, Dejan Bodiroga, Tupak, Rođa Raičević i ostale legende koje su zadužile čovječanstvo)

Pa ni ja se ne slazem sa misljenjem PC o "tajnama univerzuma", uostalom kao da oni pa imaju neko misljenje..

Dejan Bodiroga

Lako se da pomesati sa Piterom Svidlerom, paznja

gospodari svemira smo ja,ti,om,pancera i mehil

ovaj sto si ga linkovao je neki nadobudni kretenko koji citira sam sebe kao da je filozof ljuti

ali me smara da se stavovi prikljucuju grupama ljudi i to...zamisli da po bombasu ili ovom degenku triforceu nazivamo vernike...prirodu boli kurac za sve to ona je takva kakva je

gospodari svemira smo ja,ti,om,pancera i mehil

Pa brate mi jesmo dio te institucije ali Bodiroga i Tupak su ipak klasu jači od nas bar za sad.

ateista--ne veruje u boga
vernik--veruje

i toliko mnogo ima razlicitih ljudi i kod jednih i drugih da nema smisla da se trazi i jedna druga osobina ili karakteristika osim veruje/ne veruje jer to je i ono sto ih cini atesitima/vernicima

sva druga preseravanja su klasicna ona tarzanijska.vukajlijaska koji analiziraju drustvo na blic.rs komentarima i tarzanija fan pejdz

ako se prica o ovim stvarima treba da se prica o prirodi i to je to...o dokazima,cinjenicama,teorijama itd...a o ljudima ako se prica onda je to o pojedincima jer svako snosi za sebe odgovornost

ako se prica o ovim stvarima treba da se prica o prirodi i to je to...o dokazima,cinjenicama,teorijama itd.

evo ja bih prvi voleo da cujem tj procitam nesto o tome

Kako god bilo atisti su uglavnom komunjare, a komunjare su uglavnom govna...istina ima izuzetaka ali jako malo.

ja cu pricati kad vidim da neko na temi ovoj o tome prica vrlo rado

za sada ima samo ovakvih daun postova

Kako god bilo atisti su uglavnom komunjare, a komunjare su uglavnom govna...istina ima izuzetaka ali jako malo.

U pravu je Olanik, bilo kakva teorija, makar bila nepotpuna i netačna, bolja je od nikakve, jer može da se proverava, odbacuje, dorađuje. A religija, pogotovo ove tri monoteističke, ne daju nikakva objašnjenja tog tipa, već svoje učenje zasnivaju na dogmama. To što neki u okviru hrišćanstva uspevaju da dodatno srozaju religiju nekim suludim teorijama koje kao mire Bibliju i nauku jednostavno nije ozbiljno, ovi kreacionisti američki.

A kako proveriti, obraditi, religijska objasnjenja "tog tipa" kada se radi o duhovnim stvarima i o pitanjima vere?

Izgleda mi, mozda gresim, da se ljudima koji to traze nikad nece moci udovoljiti jer zele opipljiv dokaz za ono sto nasa cula ne mogu da registruju, merenja da izmere, razum da objasni..

Kreacionizam mi je bilizi nego teorija evolucije po mnogim tackama, ali naravno ne mogu da prihvatim da je Zemlja i sav biljni i zivotinjski svet stvoren za 6 doslovnih dana itd. to je tako povrsno tumacenje Sv Pisma i neceg sto je zapisano za prostog coveka koji je ziveo pre vise od 3 milenijuma

Šta je to 'daun post'? Do sada nisam čuo za tu vrstu posta, pa oko mogu dobiti objašnjenje?