Prijava

Ne kapiras ol tu bi bila sva voda samo u tim nekim kvadrima visokim od npr betona ne znam kako ih nazvati eto neka bude zgrade, to je neki moj predlog a vi zovite kako hocete. Znaci voda i ljudi bi zamenili mesta samo bi ljudi zauzeli veci prostor a voda manji

Bilo bi malo problema sa kisom jer bi sva isla na bivse okeansko dno ali sta sad kopali bi se kanali vestacka jezera itd

Razumijem ja tebe brate ali to
1. Zahtijeva preprepre tehnologiju
2. Stvara toliko posla da bi ljudi prije pomrli nego zamjenjivali okean i zemlju jebenu
3. Sjebava čitav ekosistem nezamislivo i stvara više problema nego što rešava

Ja ne znam kako ti već ne radiš u nasi ili pentagonu (koji i hakuješ) sa takvim briljantnim idejama, haha

kvadar je dobra ideja.mozda ce moci i da se kompresuje voda.npr 1000 litara vode kompesovati u kapljicu

Slažem se Radj, praktičnije jbg

Ps, zasto kvadar kad odma znamo da je 23.7 puta skuplji nego recimo lopta? (za hipstere guglajte sto je konzerva kole cilindricna a ne oblika kvadra) Msm, nemaze to svakako, al to mi upalo u oci :D

Zapremina sve te vode je prebesna, pumpe bi trebale biti jos prebesnije, imao bi problema sa mocvarnim posastima, sjebao bi klimu, .... , a dobio bi vise tla, koje moras prebesno da tretiras da bi mogao da sadis nesto npr na njemu. Da ne pricam da ispod mora ima Boga oca zlata, i sjebao bi i svetske finansije da plasiras toliku kolicinu zlata odjednom (ili postepeno).

Ja sam npr. razmisljao radioaktivni otpad (koji se sad deponuje pod zemljom, ali bruka strogi propisi, pretvaraju ga u cvrsto agr. stanje, pa prah, pa prave bukvalno tunele u zemlji u nekim pripizdinama i tamo ga sklanjaju, i sl.), da se on siba u svemir, ko jebe mater svemircima nek pocrkaju :D Ionako nicije ingerencije nisu u vasioni, nece nas niko tuziti xexe.

ovo na vodi je stvarno najrealnije resenje

kvadar je dobra ideja.mozda ce moci i da se kompresuje voda.npr 1000 litara vode kompesovati u kapljicu

Nemaze i nece moci nikad. Kao sto nemaze teleportacija, i gledanje u buducnost i sl. Gledanje proslosti (hipoteticki) moze kao da se zamislja da ce nekad biti moguce, ali je to sci fi.

Radj, i meni je to solidno resenje, ali je preskupo opet. Mnogo komplikujete, zamisljate da ce svuda biti covek na coveku, pre ce biti ovako nekako.

Neka mesta:
https://ichef.bbci.co.uk/news/624/cpsprodpb/5B73/production/_87211432_trainmathurreuters.jpg
Neka (skuplja) mesta:
https://www.seat61.com/images/Ireland-Cork-1st.jpg
(oll guglaj eurostar, kad vec pominjem vozove, put ispod mora vec postoji, doduse zel saobr. mada kapiram da znas to vec)

Ja sam npr. razmisljao radioaktivni otpad (koji se sad deponuje pod zemljom, ali bruka strogi propisi, pretvaraju ga u cvrsto agr. stanje, pa prah, pa prave bukvalno tunele u zemlji u nekim pripizdinama i tamo ga sklanjaju, i sl.), da se on siba u svemir,

Razmišljali su i ovi što odlažu radioaktivni otpad, al košta trista milijardi njemačkih maraka i prerizično da raketa koja nosi stotinu tona radioaktivnog otpada eksplodira 30km iznad Njujorka jebiga

A mozda da ga gurnu za ivice svijeta xD

makaronac jebemite usta

već sam računao ovo, al morao sam opet, ajde da poređamo sedam i po milijardi ljudi jedne do drugih, dodir leđa o leđa, nek dobije čovek u proseku pola kvadratnog metra, ma ajde i ceo kvadratni metar da se bahanališe, to izađe 7,500,000,000 m2

To je 7500km2, Bačka ima površinu 8500km2

Ako i bude tesno Amerima i Ješama, naguraće ostatak sveta u Bačku i nastaviti da žive lagodno

Pa to sam i hteo da kazem analogijom o vozovima :D

A sto bas backa, malo kosovo sto su nam oteli :'(

Ma voda nerealno rešenje, Mars jebe. + Znamo da neće probati da budu nezavisni kao Ameri Britancima jer im mi dopremamo vodu xd

Jel jeftinije napraviti novu civilizaciju na Marsu ili proizvesti pola milijarde kurtona godišnje i pokloniti ih Indijcima

Brate to se već radi u Africi pa vidi, boli ih kurac za to, ljepši osjećaj ovako

dodir leđa o leđa

ruka ledledena

A i mislim da je Mars svakako neizbježan korak prije ili kasnije ako se shvatamo ozbiljno kao civilizacija, u jednom trenutku je međuplanetarno širenje logičan korak