Prijava

Neko reče Dimitrije Banjac. Skeč perfomer, nivo nadrealista, možda i jači, genije je, ali pričati o nekom glumačkom talentu, smešno je

ne znam baš.. odgovorno tvrdim da je bolji glumac od 90% glumaca novije generacije, sad, dal je to njegov kvalitet ili su nam glumci srednje žalosni, to je diskutabilno.. pogledaj samo njegov napredak od prve epizode DP do ove poslednje po pitanju glume, jebeš mi mater, stvarno mislim da bi mogao da ima neku jaču ulogu u malo ozbiljnijem filmskom ostvarenju, lik je suvi genije

Vidan je napredak, sad još jače galami. Čovek veze nema s glumom, ali je očigledno simpatičan ljudima, mada ne znam zašto.
Ja Banjca ne mogu da gledam duže od dva minuta, to jest da slušam njegovo dranje. Ova druga dvojica još kako-tako, bar se ne trude da se dokažu kao glumci.

Cvarkov je fah idiot. Generalno su usli pricom nismo mi glumci nego se samo zezamo, tako da su ocekivanja mnogo niza nego za profesionalne glumce. Nesto za sta bi nekog glumca izmasakrirali, njemu se oprasta pricom pa dobro nije skolovan glumac.

Pritom on tu svoju "glumu" brusi vec jedno 7-8 godina, preko hiljadu epizoda, istu epizodu igra na malo drugaciji nacin. Pa majmun bi se usavrsio a ne covek.

Generalno mi je interesantno kako ljudi vole stereotipe, kako se poistovecuju s njima, kako uzivaju da ih vide. Imas lika koji drzi babu za suknju ceo zivot, bosanca koji je pazi sad glup haha, i tatinog sina koji je tu dosao preko veze lele. I kako je nekad bilo dobro sad nije, i vrti pricu sa hiljadu varijacija, i eto.

Inace klan je serija koju bih sam bolje snimio i odigrao, tacno da sve uloge sam igram. Taj neki hajp oko nje sto je postojao kratko, postojao je sto je telekom reklamirao svuda non stop, inace je serija kurcina obicna.

Imas lika koji drzi babu za suknju ceo zivot, bosanca koji je pazi sad glup haha, i tatinog sina koji je tu dosao preko veze lele.

+1
I sve to propraćeno glumom na nivou dramske sekcije nekog seoskog KUD-a.

Ali ipak nije
Banjca gledati kroz Državni posao je u krajnju ruku idiotizam skoro pa kao pričati o nečemu o čemu nemaš blage veze
Mada svakako postoje ljudi kojima se to ne dopada i treba poštovati.

Očigledno nisu gledali Veliku Srbiju, ono je pišanje sa skečevima mnogo mnogo mnogo raznovrsnijim i boljim od učmalosti u koju se DP pretvorio usled prekomernog broja epizoda, pa čak i tu na neki skoro bolestan način održavaju život karakterima kao da su postali jedno s njima lol.
Nek mi neko kaže posle ratnih dnevnika druga Uče ili posete ćerkinog dečka ocu ratnom veteranu da ga ne bi strpao među one Čizmaše ili u bilo koju drugu ratnu seriju s primesama komičnih situacija, izuo bi

Naravno da nisu gledali
Ni Veliku Srbiju ni Maglu
Jebena imitacija Marića i Mrkonjića je najbolja imitacija u zadnjih 20 godina
Genije sa neverovatnim poznavanjem istorije, geografije i seobe Srba
A projekat Državnog posla je sam po sebi genijalan što ima tipa 2 k epizoda jebenih i dalje narodu drži pažnju a ništa se nije promenilo
S tim da je Banjac mislim inženjer neki

Priznajem, nisam ga gledao nigde osim u DP.
Evo, sad sam pogledao nekoliko klipova iz Velike Srbije. Sve isto, samo što je mlađi. I čim ne galami, ne razlikuje se od bilo kog glumca amatera.
Ali, skidam mu kapu što je postigao toliki uspeh i popularnost s obzirom na skroman talenat i na činjenicu da je po profesiji nešto sasvim deseto (inženjer petrohemije piše na vikipediji).
I da, tačno je da bolje glumi od velikog broja naših profesionalnih glumaca novije generacije. Ali, nije on zaslužan za to.

Rode
Crni Gruja samo prva sezona
Senke

Aleksandar od Jugoslavije klasično niskobudžetno đubre sa Draškovićevim "ja znam istoriju vi ste svi kurac" proseravanjem. I drvenom glumom koju Šotra fura poslednjih 20+ godina. Od Lajanja Na Zvezde ništa pametno nije snimio.

Da Bulg, i ja se slažem da nikad neće imati Oskara.

serija juzni vetar je remek delo

On je glumčina naravno, i ljudina pre svega - ali nije mladja garda pa ne može u diskusiju; pominjem ga jedino iz razloga što smo se uhvatili glumačkih afiniteta Dimitrija Banjca a ovde su u sličnom izdanju. https://www.youtube.com/watch?v=kjv_jcwf-yY&ab_channel=DNEVNADOZADOMACIHFILMOVA

U adaptaciji Galeba koju je radio Toni Janežić (predstava traje 8-9 sati) gledao sam momka koji je maestralno odigrao Kostju, ne znam kako se zove. Pokušaću da ga iskopam.

Od novokompovanih serija samo sam Senke gledao. Serija je odlična. Čak sam joj tokom prve sezone tražio mane, ali jedino što mi je možda malo zasmetalo su tehničke manjkavosti zbog toga što je ovo ipak Srbija i što strane serije imaju neuporedivo veće budžete. Planiram u nekom trenutku da vidim u kom to pravcu ide.

Inače, Zape, očekujemo novu temu o prljavom vešu Tarzanije kada se Ćićo i Delevra pojave u nekoj upečatljivoj ulozi. Don't let us down brother!

A dobro, mislim da su se oni profilisali kao neko ko je stavio zaradu ispred pravljenja kvalitetnog kontenta (za šta su svakako sposobni i talentovani). Imali su takvu jednu atomsku bombu u obliku dnevnjaka, nešto potpuno novo i jako, oni zadnje 4 godine prave maxbet skečeve koji su potpuno negledljivi. Al dobro, kaaao da im polako dolazi iz dupeta u glavu pa kreću da prave ono što je njima zanimljivo, a ne što misle da donosi lovu i klikove, jer raja to nekako oseti, pa zinat ne klikće. Naduvani lik ima Nesanicu, Milak krenuo svojim putem koji je skroz kul.

Greska mi je bila to napusavanje ovde, ali bio sam 3 godine mladji i ludji, valjda je cilj u konstantnom rastu lolo

To je to, Senke, ne bi brat prov prodo

jel gledao iko močvaru, kako vam se čini to? dal je vredna gledanja

vredna je ako te neko placa hiljadu dinara po odgledanoj epizodi

Сенке су сасвим ОК и на неком ширем подручју, за наше услове је и одлична чак, скроз фин помак напред у односу на гомилу гована од раније.... Успех од Даниса Тановића планирам погледати, доста похвала сам чуо, а Тановићеви филмови, ови што сам гледао су доста добри....

Serija "U klinču" je baš bila potrebna našoj kinematografiji.
Vrhunska socijalna drama koja govori o strahu od propuštanja stvari. Pogledao sam seriju do 12. Episode i nije bila ni dosadna ni monotona ni u jednom trenutku. Serija teži tome da afirmiše mlade koji postaju ogorčeni i na sebe i na okolinu zbog sveopšte neodgovornosti i nezrelosti onih starijih koji bi trebali da budu autoriteti. Postavlja se pitanje kako će mladi ljudi podržavati jedni druge ako njih stariji smatraju opterećenjem. Glumačka postava je odlična. Starija glumačka ekipa je standardno na visini zadatka, ne mogu da nabrajam sve, ali izdvojiću Branku Katić koja se izdvaja kao srpska Anna Gunn. Da me je neko pitao ko je umesto Anne Gunn mogao jednako dobro da odglumi Skyler White, to bi bila Branka Katić.
Od mlađih su tu Đorđe Mišina, Ivana, Zečević, Voyage, Matija Ilić…
Đorđe Mišina deluje kao neko ko očekuje nešto dobro i ohrabrujuće što bi moglo da se desi svakog časa, a to je osvežavajuće za skeptičnu javnu scenu u Srbiji.
Ivana Zečević ostavlja utisak osobe koja bi se snašla u bilo kojoj profesiji. Pored toga što je glumica i reperka, mogla bi da bude novinarka, konobarica, psiholog/motivacioni govornik, profesorka u srednjoj školi… Jednostavno ima potencijala za sve.
Evo jedne njene pesme:
https://youtu.be/7TzKqmgoRMw
Voyage kroz ovu ulogu preispituje neozbiljno prepuštanje emocijama, a mladi su tome skloni jer ne znaju da li će im se normalno i odgovorno ponašanje isplatiti.
Matija Ilić bi mogao da postane novi Nikola Rakočević jer ima tu ozbiljnost koju je Nikola spojio sa dramatičnim humorom…
Ukratko, svi glumci u seriji funkcionišu odlično.