Prijava

Pa vidis ta zena je radila natalne i za 2000,i kad je uradila toj drugarici ja sam bila odusevljena koliko joj je ona napricala svega i svacega.Jos nije rekla samo buducnost,vec i proslost sto je u stvari dokazalo da zena govori istinu.I onda ja skupim pare i odem,mada je meni manje rekla,i ne toliko detaljno kao njoj,a pri tom za vece pare.Al nema veze.Radi ona i godisnje i uporedne,i svasta nesto.

Paaa, vidis, gospodin je upravo objasnio zasto to nije to... :)

Ali ja sam skeptik i po pitanju samog skepticizma, tako da, meni ovo ne smeta toliko :).

Не бих ја ишла код астролога никад, а да претходно немам неко знање о томе. Људи као што си ти, Цакана, је много. Кад кажем 'људи као ти' мислим на оне који хоће неке одговоре и помоћ коју од астролога не могу добити. НЕ МОЖЕ ти астролог рећи шта ће ти се десити и шта те очекује. Астролози се тиме не баве. Баве се вероватноћном до које можеш и сама доћи, али требало би ти више труда. Астрологија је само помагало, свакако није истина која ти је потребна.

Она је помагало, и као таква не одговара свакоме. Не проналази се свака особа у томе. Ко што се ја нпр. не проналазим у хедонизму, а некога управо хедонизам доведе до неких битних сазнања :)

У сваком случају, не препоручујем одлазак астрологу икоме, ко није заинтересован за исту. А поготово астролозима који наплаћују своје 'услуге'. Јер, онда тражиш помоћ, а не знање које је трајно, а сигурно ти не може бити пружена помоћ док не помогнеш сама себи.

Ja bih se rado pozabavila astrologijom cisto zbog sebe,al nemam adekvatnu literaturu.Tih knjiga ima brdo,al kako da znam koja valja?

Ја сам Јарац, он је Бик, ко ће ту кога да набоде?

Од литературе ти за почетак препоручујем 'Не верујте, проверите', аутор је Миле Дупор. Било шта од Александра Имширагића, он је један од бољих тренутно код нас.

Препоручујем ти овај форум - http://astro.axisdraw.com/, ту ћеш наћи штошта корисно да би почела, али само да би почела, немој много да се удубљујеш и водиш тим форумом, јер тамо има мало правих стручњака. И та неколицина сад ретко пише по форуму, откако се проширио, већину ту само занима кад ће се удати, хоће ли имати мушко или женско дете, колика ће им бити пензија... Срозавање заинтересованости за астрологију је срозало и информације које се тамо пружају.

И ево ти линк ка бесплатним књигама у педеефу - http://astrofield.friendhood.net/e-books-f82/knjige-abecednim-redom-t1231.htm (Узгред, ни овај форум није лош)

Ја сам Јарац, он је Бик, ко ће ту кога да набоде?

Он тебе, ја се надам, осим ако није геј, или кастрат каријериста.

E hvala ti puno.
Prostudiracu ovo malo pa cu ti javiti kako napredujem.:)

Како ја да сазнам шта сам у подзнаку?
Имао сам ту у комшилуку пар астролога - почетника, и стално ми врте стрелца и шкорпију.
Да ли постоји неки сајт на коме ја то могу да проверим? (иначе ми и на неким сајтовима које сам ја налазио исто врте стрелца и шкорпију, али то су све неке спрдње од сајтова)
Чисто да видим због тих комшија, који су од њих били астролози, а који су триповали да су астролози :)

Daj mi datum i vreme rodjenja,znam ja da odredim 100% tacno.

Цакана, потребно ти је и место рођења.
А ево и сајта где можете бесплатно направити прецизну наталну карту -
www.astro.com

На том сајту је подржано и убацивање разноразних астероида и хипотетичких тачака, мислим да приближно подржава и израђује чартове за око 40ак метода у астрологији.

Кад добијеш слику наталне, подебљана црна линија, поред које пише АЦ и степен, је тачка где ти се у зодијачком кругу налази Асцедент или подзнак (овај израз се не препоручује у астролошкој терминологији).

Када направиш профил и убациш податке, на листи хороскопа које можеш израдити имаш опције 'Chart drawing, Ascendant' и 'Extended Chart Selection'.

Када изабереш опцију Chart drawing, Ascendant карта изгледа овако:

http://i55.tinypic.com/a13f6g.gif

Та опција је мало сиромашнија што се тиче исцртавања, али може послужити за почетне анализе.

Када изабереш опцију Extended Chart Selection изгледа овако:
http://i46.tinypic.com/fv8u80.jpg

Ја сам ту убацила неке тачке које су битне конкретно у мом хороскопу као што је астероид Карма, који и не утиче толико ако није активиран као у мом наталу на пример.

Из обе наталне можеш видети да је мени Асцедент на 20° Близанаца.

Пих...стрелац... Више ми се свиђала шкорпија, а баш ми фали мало до шкорпије.
Натераћу ја кеву да ми да нађе када сам тачно рођен, чини ми се да је она заокружила сат рођења.

Е да, хвала на помоћи.

Milice da dam ja tebi sliku moje natalne karte i da mi ti to obradis cas posla...:D

Е, ај' да ја теби објасним како можеш да се зајебаваш са својом наталном цео дан лепо, помоћу оног почетничког форума.
Уђеш тамо на подфорум 'Основе наталне астрологије'.
За сваку планету, знак и кућу имаш засебну тему.
Па лепо кренеш од почетка.
Отвориш наталну, видиш доле у оној легенди где ти се које планете налазе.
Па гледаш, аха, Сунце ми се налази у Јарцу.
Отвориш тему Сунце и нађеш интерпретацију значења за тај положај. То су девојке постављале у првим постовима тих тема. Мислим да највише таквих постова са интерпретацијама оставља корисница духолика.
Па идеш даље.
Аха, Месец ми је у Рибама. Опет нађеш кратко објашњење. А можеш укуцати и у гугл 'Месец у Рибама'.

Кад изређаш знакове, пређеш на позицију планета по кућама.
Асцедент је почетак прве куће и прва кућа се простире до линије где почиње друга, у смеру супротном од казаљке на сату. Планете које се налазе у простору између почетка прве и почетка друге се налазе у првој кући.

Ај сад кад скапираш где ти се шта налази, тражи интерпретације.

Znas sta mene zbunjuje?Ona piramida.To nema leba da provalim,sta i kako.
Sad cu ja tebi da slikam samo taj deo koji ne razumem i ti mi samo objasni od koje kolone da krenem.

E klinac,nema mi bluetootha.Nema veze.Pokusacu nesto,a i ko da je bitno,cisto zabave radi.

Не гледај ту пирамиду, то су аспекти, то је засад врло компликовано. Треба прво да разумеш основе. Гледај само ону легенду са леве стране :)

Али да не буде да је нешто претешко, аспект је угао који праве две планете у карти у односу на центар круга. Повежеш позицију неке планете са центром круга и онда из центра повежеш са неком другом планетом и добијеш на пример угао од 90°.

Две планете које се налазе једна насупрот друге у кругу праве угао од 180°, логично. Две које се налазе на истом степену у истом знаку, једна на другој, праве угао од 0° или 360°. Ево ти легенда за симболе аспеката:
http://www.mooncatsastrology.com/images/aspect-symbols.gif
А на овој слици су аспекти постављени у односу на овај доле аспект, где пише 0:
http://www.elsaelsa.com/wp-content/uploads/2009/01/aspects-astrology.gif

По Птоломеју основни аспекти су:
Коњукција - 0°
Опозиција - 180°
Квадрат - 90°
Тригон - 120°
Секстил - 60°

Поређани су по важности и јачини.

Ju, ja svasta ovde naucila o sebi tj. skorpiji :) Nisam znala da sve to posedujem cccc :) Svasta ali zanimljivo ;)

Па ако ниси знала, онда ко и да не поседујеш :)

Jel to što ću reći da obožavam što sam Vodolija govori i o mom znaku? :D