Prijava

Preljubazno preljubazan film.

Reme, da li to u svom poznatom stilu troluješ po osetljivoj temi ili zaista misliš da DDL ne bi bio dobar Vincent Vega?! Čovek koji je školski primer metodičnog glumca, onog koji bukvalno živi svoju ulogu. I ovo što Piks veli, Travolti je ta uloga vaskrsla karijeru, a nije nekorektno reći da je Travolta ograničen glumac. Jednostavno, da bi uloga ispala dobro potrebno je da je dobro koncipirana i napisana, i da glumac odradi svoj deo posla. Svaki gotovo lik kod Tarantina je veoma specifičan i mislim da bi se i tanji glumci proslavili kao Travolta. Čak tvrdim da je Medsen za klasu bolji Vega od Travolte. I ovo za Kobejna da je ispalo, to bi tek napravilo kult od ovog ionako vrhunskog filma, koji neki osporavaju kao plagijat, ali čak i da jeste - to je najbolji plagijat ikad napravljen.

Нисам рекао да не би био добар Вега, само сматрам да је боље овако испало. Траволта као Траволта је дао мало тог "треш" шмека који се провлачи кроз све Тарантинове филмове, и Палп Фикшн без тог шмека не би био Палп Фикшн. Друга ствар, нигде нисам рекао да је Траволта добар глумац, чак је и прилично слаб глумац, једноставно, ова улога му је легла.

Друга ствар, ДДЛ-а ужасно ценим и сматрам га једним од најбољих глумаца свих времена, али сваки глумац, ма колико ол раунд играч био, има одређени тип улоге у којој се најлакше сналази. Колико знам, ДДЛ је снимио 2-3 комедије у својој каријери и све три су прилично лоше оцењене, ту се показује да ни он није свемогућ, иако је избирљив.
Оно што хоћу да кажем, Палп Фикшн - Винсент Вега није профил улоге из које би ДДЛ извукао свој максимум. Није је он одбио јер је сматрао сценарио лошим, нити ју је одбио јер је јебени хипстер и не жели да учествује у таквим пројектима, нити ју је одбио јер има крадених момената. Одбио ју је јер је био свестан да не може да изнесе улогу онако како он то жели. Што је још један плус за њега.

Са те стране, Траволта, имбецил какав и јесте, је фантастично одговарао улози (врло вероватно би је одлично изнео и Медсен, јер је он прави профил глумца за Тарантинове филмове). Са примесама треша, Траволтин допринос овом филму је огроман, колико год га волео или не, тако је. Све, почев од пуцња у колима, преко плеса, ма све, буквално све. Једноставно, има идеалну фацу за ту улогу. И једноставно, за ту улогу је одличан избор. Иако, понављам, ДДЛ је класа за обојицу. Не класа, за три класе изнад обојице је.

А друга ствар, ако бисте ставили Кобејна у филм, прсли сте. То би био класичан мамац за шеснаестогодишње распад џарачице ђане на јебену Нирвану и на психолошки профил Курта Кобејна, а самим тим прст у око објективној кулоћи филма. Јебига, једино бих прихватио Кобејна у улози Марвина, када би пуцањ био стваран.

Ajde da kažem da se slažem s tobom Reme za prvi deo posta, ima smisla. Ali ovo za Kobejna si nalupetao pakleno. Ne pričamo o jebenom Prince Charmingu nego o odvratnom,ljigavom,hipi lerdiju, gde bi Kobejnu uloga legla kao budali šamar,siguran sam.
Inače, moj sud o Coffee and cigarettes, nisam fasciniran filmom, al scena sa Popom i Vejtsom je fakat briljantna

Kobejn je ogavna lobanja, apsolutni komplement kuloći Tarantinovih filmova. Gledam sa te strane, jednostavno, koga god da glumi, bio bi to jeftini marketinški potez, što nije u skladu sa kuloćom Tarantinovih filmova.

Fora je što bi to bio jeftin način skupljanja poena kod određene publike, a to po mom skromnom mišljenju ne sme da se radi u kvltnim filmovima kao što je PF. Uopšte ne govorim o tome kako bi odradio ulogu, nego, jebiga, često ta flegšip imena prigrabe veliki deo kolača za sebe, i fokus filma bi bio malo pomeren sa samog filma na Kurtu. Jebiga, ne bi mogao da muvaš wannabe hipsterke po studenjaku sa uncomfortable silence quote-om, a da ti ne spomenu kako je Kurt swadak u tom filmu. A to bi bilo tužno. Ovako u PF-u imaš veliki broj podjednako kul imena, i homogena su ekipa. Odlična spika, i samim tim, film ima odličan flow. To bi u onom slučaju, po mom mišljenju, bilo poremećeno, jer je Kobejn veliki attention whore.

Mada, možda grešim.

Reme, pazi ove ikone u filmovima reditelja koji nije daleko od toga da se može nazvati kultnim. Nekomercijalni filmovi, kakav je isprva trebao biti i Pulp Fiction, sa veoma jakim imenima iz sveta muzike. I manje se kurči ubuduće!

https://www.youtube.com/watch?v=M8wGWcHEiQ8
https://www.youtube.com/watch?v=318KVRQsbb4
https://www.youtube.com/watch?v=49tTzEifY6M

Nekomercijalni filmovi, kakav je isprva trebao biti i Pulp Fiction, sa veoma jakim imenima iz sveta muzike.

Porediš ove legende sa likom koji se namenski u 27 da bi bio upamćen. Ne sporim ja da bi on pre ili posle sebi pucao u glavu, ali mogao je ili par mesec ranije, ili kasnije.

Aman, opet, ja ili pričam turski ili si isključio mozak. Jedno je veliko ime muzike, a drugo je veliki marketinški projekat i attention whore kakav je Kobejn. Ne radi se tu o tome da li je nekk zvezda ili nije, nego o tome kakva je lobanja i kako se nosi sa tim što je zvezda. Ovaj to nije znao. A ne možeš da kažeš da su ostatak ekipe iz Palp Fikšna bili anonimusi. Jebiga, samo su činili homogenu celinu.

Nisam ja neki fan Kobejna, a kad sam rekao da bi napravio kult, to ne bi uticalo na "primarni" kult filma koji je stekao svojim ostalim kvalitetima. Da je Kobejn igrao dilera, možda bi padali sada neki kaveri s njim i citati ovo-ono, ali bi opet film ostao neokrnjen. Primer: Fight Club - slobodno se može reći da je kultni film, danas mnogo eksploatisan s nerazumevanjem poruke (famozni kaver kruševačkih brucoškinja), ali opet niko ko ceni taj film neće ga prestati ceniti jer je jedna grupa usmerila fokus na pogrešnu stranu.

Svi ovi koje si naveo su normalni ljudi koji su se muzikom bavili sa određenim ciljem, bile to pare, ljubav prema istoj, beg iz totalnog siromaštva ili gomila pičaka i koks. Kobejn sam nije znao šta hoće, jurio popularnost, postao popularan, počela da mu smeta, onda malo zaborave na njega, pa kuka kao malo dete što su zaboravili. Razmaženo derište jebeno. Pa 90% slušača Nirvane istu sluša ne zbog vrhunskog kvaliteta, nego jer gotive taj Kobejnov trip, i ni ne obaziru se na muziku. Slušaju ga jer je prljavi hipster hipi buntovnik.

Niko Skrimin Džeja, Vejtsa i slične ne sluša jer su preterano karakteristične ličnosti, nego ih slušaju zbog muzike koju stvaraju. Ljudi znaju ko su i šta su i nemaju problem sa tim, jbg. Tvoj argument je invalid.

Nisam ja neki fan Kobejna, a kad sam rekao da bi napravio kult, to ne bi uticalo na "primarni" kult filma koji je stekao svojim ostalim kvalitetima. Da je Kobejn igrao dilera, možda bi padali sada neki kaveri s njim i citati ovo-ono, ali bi opet film ostao neokrnjen. Primer: Fight Club - slobodno se može reći da je kultni film, danas mnogo eksploatisan s nerazumevanjem poruke (famozni kaver kruševačkih brucoškinja), ali opet niko ko ceni taj film neće ga prestati ceniti jer je jedna grupa usmerila fokus na pogrešnu stranu.

http://vukajlija.com/fight-club-kult/620999 :*

Да брате, али кретенско и непотребно експлоатисање неких ствари зна, не можда да уздрма култ, али зна да квари утисак и да ти иде на курац. И нормално да ми је драже када тога нема.

Ja gledao još poodavno, možda i najteži film koji sam ikad odgledao!

Primer: Fight Club - slobodno se može reći da je kultni film, danas mnogo eksploatisan s nerazumevanjem poruke (famozni kaver kruševačkih brucoškinja)

Link plz!

Pa 90% slušača Nirvane istu sluša ne zbog vrhunskog kvaliteta, nego jer gotive taj Kobejnov trip, i ni ne obaziru se na muziku. Slušaju ga jer je prljavi hipster hipi buntovnik.

90% slušača Nirvane misli da je "Nevermind" najjači album iz 1991. zato što su midžeti po pitanju muzičkog ukusa i ne mogu da svare "Loveless" od My Bloody Valentine-a.

A to misliš reme hahaha ja mislio neki specifičan slučaj bio lol