Prijava

Većina ljudi misli da bi kad bi imala moć, uredila državu da sve cveta, pa ovde možete da iznesete svoje predloge.

Promenio bi izborni sistem i ukinuo stranke. U parlement bi se ulazilo u dva doma. Članovi donjeg doma su direktno imenom i prezimenom izglasani od strane njihovih lokalnih birača i naravno nisu iz stranaka jer stranke ne postoje, dok za gornji dom, ovi iz donjeg raspišu konkurs, gde će se javiti samo stručni ljudi (u doba masovnih informacija, njihove biografije i CV bi bili lako dostupni svima) i onda donji dom bira ko će biti u gornjem i baviti se ključnim pitanjima zamelje, što globalno, što po resoru. Vlada ne postoji, a na čelu države nek bude ili kralj (sa nominalnom vlašću) ili neko iz gornjeg doma, s tim što tu ne može da ostane duže od nekog perioda.
Onda bi reformisao pravni sistem i krenuo s ostalim stvarima.

Pazi 'vako:
najbolje bi za nas bilo da ovde "zgazi okupatorska čizma"! Znam, znam, sad se svi pitate da l' sam normalan i šta pričam. Ali kad se bolje pogleda, Srbi nit su mnogo pametni, nit su mnogo vredni, pa im treba neko ko će da ih potstakne na prosperitet. Najbolje bi bilo da postanemo japanska kolonija, a ako ne njihova, onda makar nemačka. Sigurno bi nam bolje bilo nego sada.

Šta znači "u pravom smislu te reči"?

Jeste Mrmun
To sam i ja definisao
http://vukajlija.com/srbija-kao-pokrajina-nemacke/158155

Mastriht to odprilike znaci dovesti 5.000 malih zutih ili svaba i mi kazemo: "Evo vam Srbija, komandujte sta treba mi da radimo da bi se stanje popravilo"

Posto sami ocigledno ne umemo.

E jebiga, necro. :)

ja bih čitav državni budžet potrošio na razvoj raznih kulturnih dešavanja i napravio od srbije, izdeljeno po regijama veeeeeliiiiike galerije, pozorišta, bioskope i koncertne dvorane, te kampove i kolonije za razne umetnike i ljude zaposlene u sektoru umetnosti.

onda bi se neko i sažalio na nas, niko nas ne bi mrzeo te bi živeli od nekih raznih donacija, para sa strane i tako to. manje više isto kao što sad radimo, samo što bi nas voleli i poklanjali bi nam, a ne pozajmljivali. plus bi bili najveći kulturni centar na svetu, te bi bili najbolji u nečemu.

p.s. i izgradio bih najveću lizalicu na svetu. recimo na goču.

Mene realno mrzi da sad razmišljam šta bi sve promenio jer, složićete se, ima mnogo stvari koje treba promeniti :) Zato ću biti veoma realan i reći da bi se što više nakarao para, zaposlio celu porodicu, bližu i dalju rodbinu na "visoke položaje" i na kraju mandata (ili kada me smene) ostao ako mogu još malo u ovoj državi da uzmem još po koji dinar, a onda pravac Švica, Beneluks ili Skandinavija.

Obrazloženje: Neki će pomisliti da sam ovo napisao da bi malo spam-ovo temu ali ako se bolje pogleda, kako su prošli ljudi koji su hteli da promene ovu zemlju na bolje? I zato, utopi se u masu, radi već dobro razrađenu stvar i ne pravi se idealista, jer svi ti idealisti ili propadoše ili ih više nema (čast izuzecima.)

P.S. Izuzeci-izuzetci je dubletan oblik, da ne budem bezveze kritikovan :)

Slažem se sa Vlajkom oko ukidanja partija, smatram da je njihova borba za vlast generisala ogromnu moralnu propast kod Srba, narod je kao dete, uči na primerima, a pošto stranke regrutuju mangupe i propalice koje ne mogu sebe da ostvare nigde drugde sem kroz politiku, narod upija svakodnevne laži,smicalice prevare i pronevere kojima sa partije obilato koriste, mi se borimo da očistimo smeće po deponijama da očistimo Srbiju od djubreta a šta je sa moralnim deponijama-partijama, njih niko ne sme da pipne niti sme da kaže da je Srbiju zadesila partijska epidemija, infiltrirali su se u sve pore našeg društva svaki sportski klub u koji su ušli su upropastili, svako preduzeće koje im se da na upravljanje upropaste, sad su se ubacili i na fakultete, za upravljanje državom da i ne pričam.

Elem , pored toga što bih ukinuo partije, doveo bi nekoliko bivših ministara Japana dobro ih platio da naprave strategiju razvoja Srbije za narednih 20 godina, 2-3 Izraelca iz Mosada da srede našu državnu bezbednost ,nekoliko Nemaca ubacio u EPS,JAT, Telekom , vrhovni sud bi raspustio i doveo 4-5 engleskih sudija u penziji da izvrše selekciju naših sudija , a Srbinu bi dao samo ministarstvo bez portfelja .
To eksperti bi koštali državu najviše 200 miliona evra za 5 godina što je ništa u odnosu na štetu koju ovi naši eksperti za lopoluk mogu da naprave.

Donji dom bi bili najugledniji Srbi iz akademije nauka Srpski patrijarh i nekoliko ljudi koji su spasili tudji život rizikujući svoj,tu bi se našlo mesta i za nekoliko seljaka koji znaju šta je muka . On bi se bavio pitanjima moralnog preporoda našeg bolesnog društva, usvajao zakone i davao mandat gore navedenim ekspertima.

Mislim mogo bi ja da razvežem još, ali ovo je nešto u glavnim crtama što bi ja uradio

Ja bih porušio Crkvu koja je odvojila sve Srbe od prave iskonske vere Peruna i praslovenstva, okupio ceo narod pod barjakom od lobanje ovčije i pentagramom, pa bi zajedno sve staro, mlado, bogato i siromašno pod fanatizmom i verom u čistu rasu slovensku umarširalo u Hrvatsku i Bosnu da ih očistimo od ideja nazadnih koje su strani okupatori usadili u glavama njihovim slovenskim. Onda bih ujedinio sve narode slovenske ili koji imaju makar malo slovenske krvi pod taj barjak reda i discipline i lepo bih pobio sve niže rase koje su zagadile obećanu zemlju Slovena i ujedinio bih nas sve sa braćom našom sa Istoka u Imperiju Velesovu.

A onda bih se ceo život kurčio germanskim svinjama i pederčićima romanskim a sve muslimane bih pobio...

Šta mislite, jel' to ili jednostavno lomaču za sve intelektualce pa počni ispočetka sa državom ?

Hellyeah, ja sam s Trišom!

Oba predloga su sjajna.

Jej :)

zamisli još kada bi Arnold, Sigurni, Alien i Predator bili na našoj strani!

И Јован Мемедовић.

I Jovan Memedović... A šta ćemo s Mirom Adanjom Polak?

Ja bih Srbiju poklonio Japancima na upravljanje.

Zašto Japancima? Rumuni su više kul.

Zbog Japanki, ne znam kakve su Rumunke.