Prijava

Слуш'о сам једно време техно док сам био клиња, па је временом сморио. Оно, стално неки исти туц-туцеви... Онда почиње да се слуша реп, а највише ови момци:
http://www.youtube.com/watch?v=GCZrz8siv4Q
Све до данас.

Са 10ак година сам био наложен на Trance па све до четрнаесте. Тада почињем да слушам рок и nothing else matters ми је прва песма. Касније поред рока, почињем да слушам метал, блуз, џез и понекад днб.

Što se roka tiče tu je mislim preko Cepelina i Flojda krenulo i ako sam i pre znao dosta stvarčica, ipak kad sam počeo njih da slušam to je bilo to.
Što se hevi metala tiče, ušao u priču sa Mejdenima (kao većina).
Ta dva razgranata pravca najviše i slušam (a ima podžanrova kurca pitaj). A ostalo što slušam tu se ni ne sećam...

Уу подсети ме сад скочимиш, иако је Лестер Вилијамс блузер... Ова песма, или прецизније, ова верзија руске шансоне ми је вероватно омиљена песма. А и Кени Бол ми је фасцинантна личност, у јеку хладног рата баја узме и направи обраду једне од најпознатијих руских песама, и објави је у Америци. Који је то максималан бол у курцу и огромним мудима. http://www.youtube.com/watch?v=BbrXHMYAz-E

U 2. razredu poc'o slusam rep neki, domaci samo, jer je ortakov brat bio reper, cak je snimao i sa strukom. bilo mi je fascinantno njihovo psovanje, klinac jebiga. Slusao to do 6. razreda, onda presao na strani rep. Biggie, Tupac, 50 cent, N.W.A, Eminem...i onda sam cuo od Metalike "nothing else matters". Nalozio se na tu pesmu, posle nas'o i One, svidjalo mi se pola pesme. I onda redom, prvo cujem "hit the lights", i vidim da mjetalika jebe. Odslusam sve metalikine albume, i dan danas su mi omiljeni bend. I onda krenem sa otkrivanjem drugih bendova, megadjed, slejer, pantera, tankard, slipknot, soad, stone sour (volim vokal, jebiga), blek sabat, motorhed, pearl jam, cija je pesma "black" meni omiljena. A onda dolaze na red Death, ensiferum, razni burzumi i mejhemi, ali i misfitsi, onda deep purple, led zepelin, pink floyd, queen, nirvana, AIC, Judas priest, tinejss di, tako da mi je neko rekao u recimo petom razredu sta cu slusati nasmejao bih se i rekao "vest koust, ist koust, rep madafakaaaa". A sada mi ceo domaci rep deluje smesan.

http://www.youtube.com/watch?v=qGkA3doBMZM
Kapiram da mi je brat Stern bacio rovca za taj neki fjužn.

U petom razredu osnovne drug mi da kasetu Prodidzija. Zbog njih sam poceo da slusam Prodidzi

Dao mi ortak čini mi se u prvom srednje album State of Euphoria od Anthraxa.

Offspring me je prvi naveo da volim gitarski zvuk. To je evoluiralo u nešto sasvim deseto danas, žanrovski daleko, ali sam i dalje nostalgičan kad čujem njihove prve albume.

Уф, стартовао сам са Чорбом, и то засигурно тврдим. Чорбине песме су нешто прво чега се сећам, па онда још нешто од Ју рока, а за све то је вероватно доста заслужан и ћале, гитара на салвљима, рођенданима и пичке материне. Касније сам се навукао на Дајр Стреитс и Дип Прпл. Исто под ћалетовим утицајем. Такође, под обиљем срања које сам добијао и резао од других, провлачио се и понеки ћалетов диск, тако да и дан данас има џез гитар компилацију, пака де лусију, дип прпл, дајр стреитс и нофлера, цепелине, дорсе...
Када сам сам почео да истражујем, АЦДЦ је један од првих бендова које сам открио... После сам извалио да им је рефрен сваке песме уједно и наслов исте тако да сам се мало сморио и осушио од истих, али сам после наставио да их слушам, наравно, следе блек сабат, пинк флојд, крим, клептон, елис ин чеинс, ана поповић, кисс, бил витерс, кенд хит, деф лепард, ајрон мејдени, саундгарден, џејмс браун, кокер, фил колинс, џудаси, луис армстронг, скорпионси, калт, вајтснејк, зизи топ, ђанго, битлси, ролингстонси, роберт џонсон... Е а сада знам толико бендова, музичара и ствари да не могу да их попамтим више.

Prodigy, Nirvana i Peppersi. Mada sam par godina pre nego sto sam aktivnije krenuo da slusam muziku pratio metal i tehno emisije na 3K i NS Plusu...

ана поповић

možeš li mi objasniti šta ova cura svira? Video sam da će biti na Exitu, a prvi put čujem za to ime.

inače, pesma i izvođač zbog kojih sam ozbiljnije počeo da slušam elektronsku muziku: http://www.youtube.com/watch?v=QYPltK_msVQ

dugo nisam mogao da svarim elektroniku, tj. "tehno" kako svi vole da nazivaju. Ovi ljudi su mi otvorili oči da to nije samo tuc tuc kako većina dojmi. A slušam inače sve, žanrovski ograničen nisam, nemam ništa protiv kvalitetne narodne muzike takođe, kao i hip hopa, iako su to dva žanra koja mi najmanje leže. Najviše mi leži rok, new wave, post pank i tako neke stvari. Prolazio sam i kroz ozbiljniju metal fazu početkom srednje, pa ozbiljniju pank fazu krajem srednje :) volim i dalje da poslušam takve stvari.. SLUŠAJTE THE KNIFE LJUDI

možeš li mi objasniti šta ova cura svira? Video sam da će biti na Exitu, a prvi put čujem za to ime.

Svira bluz, cuo sam je par puta uzivo, dobra je...

možeš li mi objasniti šta ova cura svira? Video sam da će biti na Exitu, a prvi put čujem za to ime.

Блуз, блуз рок
http://www.youtube.com/watch?v=1b5zHzsEr48