Иако су прошла времена кад су у екипи играчи били распоређени бројевима од 1 до 11 и за неке се знало какву улогу имају на терену по ономе што носе на леђима, данас је то прилично промењено па тако нпр. и голман може да понесе 9-ку. Ипак, број 10 је остао. Можда не значи више у таквој мери али и даље даје слику мајстора на терену, краља дриблинга, неког ко једним потезом може да реши меч. Човек због кога људи долазе на стадионе, да виде неки нови гол, врхунски потез или асистенцију. Наравно, у већини клубова и не постоји 10-ка. Посебно нашим. Уопште, данас га неретко понесе и играч који је задужен за кварење, а не лепоту игре или неки клинац који трипују да ће постати нови Роналдињо.
Све у свему, тип фудбалера каквог већ дуго времена нема на овим просторима и какав нам је вероватно и најнеопходнији. Остаје да се надамо да ћемо ускоро добити неког таквог...
Пушкаш, Пеле, Зико, Платини, Бађо, Марадона, Зидан, Пикси...
Optimalan broj Srba koji može da se složi u svrhu zajedničkog cilja na prostoru veličine fudbalskog terena.
Dodavanjem jedanaestog na ovako malu površinu nastaje konfuzija te se zajednički cilj napušta i sledi katastrofa
(nekada se verovalo da je optimalan broj Srba koji može da se složi 5 i to na prostoru veličine košarkaškog terena, ali smo ubrzo otkrili da su neki bili Crnogorci pa merenje nije bilo precizno).
Definiše se sve i svašta. Tako se mogu pročitati definicije baksuza, alapače, čitulje, smrti, rezervoara za smeh, kolateralne štete, Živojinović Velimira, zvanog Bate, dnevne svetlosti, gospođe džem!, Brus Lija… „Je l’ ti puši ćale?”, „Je l’ mogu u WC?”, „Chuck Norrisisati” i još mnogo toga može se naći na ovoj internet stranici. Zato ne iznenađuje što se mnogi kad jednom dođu, ponovo vraćaju na nju. Neki čak postaju i zavisnici, pa traže od moderatora da ih banuju, poput jednog studenta koji je zahtevao da mu zabrane pristup na nedelju, dve dana da bi mogao da uči.
Status Magazin · April 2009.