Све чешћа алармантна појава код рођака и пријатеља, нарочито свеже венчаних. Изговорена од стране нежнијег пола у само три речи се може закључити да вам је драга особа потписала капитулацију на дан венчања те ако сте неожењени пролази вам блага језа и дрхтај дужином кичменог стуба.
Чест пример је тај да алкохола у ствари има у златној резерви која се не може користити док је супруга на датој локацији. Решења у датој ситуацији су следећа:
1. изаћи са дотичном особом у кафану и нашљемати се до тог стадијума где можете назрети Телетабисе у просторији (не обазирати се на клетве, псовке и увреде које ће супруга драге вам особе упутити када се вратите у глуво доба кући)
2. следећи пут најавити се пар дана унапред како би та особа организовала ваш долазак док је супруга на послу
3. понети сопствени алкохол калибра 40 до 60% у флашици Кока-коле
4. издржати и не попити алкохол током сусрета (не препоручује се)
Овакав развој догађаја је само прва фаза тоталне капитулације мушкарца. Данас алкохол, сутра дуван, прекосутра телевизор.
Долазите код друга кога знате још из Основне школе. Изљубите се са пријатељем, рукујете са супругом и седнете.
Пријатељ: "Шта ћеш бураз да попијеш?"
Ви: "Пфф, дај једну љуту док не стигне кафа."
(у очима вашег пријатеља јавља се туга а неретко и оборен поглед)
Супруга: "Жао ми је, алкохол не држимо."
Ви: "Снајка, не треба да ми га држиш, треба да ми сипаш."
(супруга одлази уз пригушене псовке)
Пријатељ: "Бураз, немој никад да се жениш."
Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.
Deutsche Welle · 29. April 2011.