Nekada najlepsi deo Beograda, sada prepun burzuja koji se ugledaju na pinkija i svabu,repuju kako nemaju leba da jedu i kako nose airmax patike, i diluju drogu,ubedjeni kako podsecaju na crnce sa mtv.Cesto su okruzeni ziljavim pickama koje,za razliku od riba sa mtv nisu preterano zgodne,ali su ponosne sto mogu staviti maskaru tako da se ne ubodu u oko.
primera nazalost ima previse
Крцкаво печена глина без адитива и конзерванса. Ниско калорично. Од превелике конзумације боли глава. Од неспретне употребе мали прс' на нози може бити већи од палца. У посебним приликама се може служити и са шлагом од песка и цеметна који се ставља на врх, одонсно фила од истих састојака који се ставља испод као везиво. Квалитет се огледа у броју пукотина, и броју рупа које су са циљем постављене како би се задржала свежина овога производа.
У новије време има и дијеталних који су доста лаши од стандарних и не праве се од глине. Још су хрскавији од првих и деца их често зову "креда".
To ono kao:"Blokovi do Tokija, Zemun do Pinokija"
U drevnim vremenima, pre dolaska Rimljana, jedna grupa druida je došla na obalu Save i tu nabacala gomilu kamenja na jednu hrpu, i to je otprilike bila ideja kako treba da izgledaju Blokovi.
Kasnije ideju Blokova je preuzeo Milutin Udareni, čije nepoznavanje osnovne estetike kako treba da izgleda da jedan grad, kao i nepoznavanje osnovnih mernih jedinica, ga nisu sprečili da se baci na težak posao projektovanja Blokova, posebno onih oko današnjeg Jurija Gagarina. Kao rezultat Milutinovih poremećenih ideja kako treba da izgleda jedan grad, nastali su Blokovi, vrhunac njegove arhitenktonske karijere.
Milutin je poznat još po tome što je projektovao Zemun Polje i Kaluđericu, ali će najviše ostati upamćen po njegovoj rečenici "Šta će Beogradu još mostova ? I ovih par je previše, uvek blokiraju vidik !"
Što se tiče Blokova, njih su nastanili ljudi u potrazi za snovima i budučnošću, željni svog komada hleba u surovom svetu, a dobili su da žive u zgradama koje su verovatno imale manje arhitekture, nego ciganske rupe.
Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.
Deutsche Welle · 29. April 2011.