
Ovaj naziv se koristi za odlazak u grad sa prethodnim "davanjem gasa" što osigurava dobar i jeftin provod. Uglavnom se budžetski provod sastoji u ispijanju velikih količina alkohola kod kuće ili u nekoj birtiji gde su cene i nekoliko puta niže nego u klubovima gde se kasnije odlazi, a efekat je vrlo sličan onom koji se postiže ispijanju istih količina alkohola u klubu: provedeš se kao nikad u životu, svaka riba ti je lepa i kod svake misliš da imaš šanse. Budžetski provod je vrlo popularan među studentima, srednjoškolcima i nezaposlenim mladim ljudima koji bi da uštede svaki dinar.
23:30, ulazi lik u diskoteku, već počinje domaća muzika, javlja mu se ortak koji je od ranije tu....
- Eeee, brate, gde si, š'a ima?!
- Ma, evo brate, doš'o sam malo ovde da se provedem. Jesam ti rek'o da si ti moj najbolji ortak? Brate, volim te, i volim i ovu diskoteku, volim ovu pesmu, volim ovu malu crnu, vo'im bre sve ovde!!!!! (vidno se ljulja, kad god otvori usta oseća se na vinjak, pivo ili čega je bilo u kući)
- Ti mu izgleda udario jedan budžetski, a? Pa, lepo...
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.