
Neizostavni akter svih velikih laži i urbanih legendi. Sve je čuo, video, probao, prošao sito i rešeto, bio na vrhu i na dnu. Uglavnom se radi o bratu iz drugog grada ili kraja, za kojeg je kreator priče siguran da ga nikad nećete upoznati, a kamoli njegovog ortaka.
- "Brate, znaš onog burazerovog ortaka? Izašli mi pre neki dan, upoznali neke klinke u "Teatru", doveli ih u separe, pili malo "Perinjon", povezli ih do njega gajbi..."
- "Onaj burezerov ortak, koji je to ludak, juče je prebio neka četiri lika jer su mu se naslonili na bmw."
- "A znam za taj hotel u Dubaiju, burazerov ortak je bio tamo sa ribom, kaže da su im kreveti sranje."
- "Znaš onog burazerovog ortaka? On je prvi kod nas imao plejstejšn 3, kako smo se odvaljivali od igranja svako veče, ali sad nam je smor, sad svi imaju."
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.
Нешто као ортак мог ортака . . .