
Kada je era mobilnih telefona tek počela to je bilo kao dobar dan. Niko nije siguran šta je to značilo, ali ljudi su se cimali do besvesti.
U ovim " savremenim vremenima", 10 godina nakon mobilnog buma, cimanje na mob dođe nekako kao izumrla vrsta mišljenja o nekom.
Onaj ko sada cima nekoga ili ima nalete nostalgije ( pijan, lud, ili oboje), ili je tek kupio telefon ( prvi put).
.. i onda ja izašao, kažem njemu ša e bilo bre, kad on.... čekaj neko me zove> Halo? ?? Šta, ladno me Cane cimao, brate, na kojim li je on drogama? Nego, gde sam stao, a da, ša e bilo bre?!
Definiše se sve i svašta. Tako se mogu pročitati definicije baksuza, alapače, čitulje, smrti, rezervoara za smeh, kolateralne štete, Živojinović Velimira, zvanog Bate, dnevne svetlosti, gospođe džem!, Brus Lija… „Je l’ ti puši ćale?”, „Je l’ mogu u WC?”, „Chuck Norrisisati” i još mnogo toga može se naći na ovoj internet stranici. Zato ne iznenađuje što se mnogi kad jednom dođu, ponovo vraćaju na nju. Neki čak postaju i zavisnici, pa traže od moderatora da ih banuju, poput jednog studenta koji je zahtevao da mu zabrane pristup na nedelju, dve dana da bi mogao da uči.
Status Magazin · April 2009.
sa ovim se u potpunosti ne slažem..