Čest izraz za nekog ko ne ceni tuđ novac, ali zato kada treba svoj dinar da da onda je to katastrofalno teško da uradi. To su uglavnom ljudi koji nikad nisu radili, i onda su se jednog dana zaposlili i shvatili šta znači zarađivati sebe za život, daleko bilo da su morali od svoje plate da nešto doniraju za kućni budžet. E onda vrednost njihovog dinara premašuje vrednost kuće s placom.
Ekipa koja se manje više svaki dan okuplja i bleji, jede, pije iznajmljuje Sony playstation svako daje koliko ima, a to je uglavnom manje više jednak iznos. I sve je bilo kul dok ortak koga je keva finansirala nije našo posao. E onda je on krenuo da ustaje ujutru, da ide na poso, tamo radi i provodi vreme, keva u međuvremenu prestala da mu daje novac, veli ima svoj posao... i onda kada bi se isti otvorio za 100 dinara, svima bi preselo koliki je on dobrotvor, da dok ga ne bi kao ktitora hrama Svetog Save upisali u knjigu utisaka, ne bi se smirio.
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.
ja iz tvojih izraza uvek naučim nešto novo
to su prave definicije :)
+++
Uvek mi je bilo lakse da potrosim ono sto zaradim nego ono sto mi daju. Ne'am kome da se pravdam i zabole me.
мотико, изгуби ти другара, јели :D
bogu hvala, nisam. al je jedan ortak iz ekipe posto tolka stipsa, da kad god se u prici spomenu pare odma se njegovo ime nadje u prici svakog od nas uglavnom u saljivom kontekstu, u fazonu pa jel dao ... prošle godine 200 dinara sta ga cimate svaki cas za pare i ti fazoni :)