Оно што их краси и прва асоцијација на њих је да су "редовно ажурирани". :)
Наравно то се сазна након кратрајне радости што нека фирма/удружење/установа уопште има свој сајт. Web 2.0 могућност не бих ни да коментаришем.
П.С. У доњем десном углу је датум дефиниције, и искрено се надам да ће она имати само својство сведока једног минулог времена. :)
Како то мислите зграда је срушена? Па на сајту лепо стоји да се налазе на тој адреси.
Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!
Biznisblog · 26. Decembar 2007.
Dobra +
Или још горе кад видиш на сајту неких новина последњу вест објављену пре пар година. :)
http://vukajlija.com/under-construction , И мене то нервира
Па стварно к'о да их неко тера с мотку!
Nisu to domaći sajtovi, već zapušteni sajtovi, a takvih imaš i kod nas i u inostranstvu kolko hoćeš, samo što niko od nas ne svraća na te strane zapuštene sajtove, pa imaš pogrešan utisak da se to dešava samo kod nas. Realno, ima zapuštenih sajtova, ali ima i onih koji rade odlično i ažurno. Inače nerviraju me veoma česte definicije tipa "to nema nigdje, već samo u Srbiji" - pa onda krenu s pljuvanjem.
Ни ја не волим такве дефиниције, али ово није једна од њих. :)
Прочитај и Корлеонеову (међусобно се употпуњују), ако ће да буде јасније. Пази, нисам рекао да тога има само код нас, и наравно да има ажурираних и квалитетних сајтова, већ констатујем (не пљујем), немар који је итекако карактеристичан за нас, а огледа се између осталог и у не ажурирању сајтова. Понављам: који ђаво их праве ако немају шта да изнесу, или их поставе и то тако зврји и по неколико година. А, није да су за те ствари потребне неке сировине, рудна богатства или страни капитал.
Надам се да се разумемо. :)