Posprdni naziv za Viber ili Vajber, kako ko voli. Skoro pa besplatan telefonski internet servis, prilično zahvalan ako imate nekog preko. Skoro, jer, ipak, internet konekcija je obavezna, a skoro svi imamo te neke ''pakete'', koji omogućavaju sasvim dovoljno arčenja interneta preko telefona.
-Deda, na, evo ti Nikola da ga čuješ!
-Dete, pa kako bre Nikola, on je u Ameriki, kol'ko to košta? Nisam ja bio general, nego zastavnik, pojedoste mi penziju na gluposti.
-Deda, ovo je džiber, opušteno.
-Kakav sad džiber, ne reče li da je Nikola, jeb'lo te vreme!
-Ama, Nikola je, na, pričaj.
-Alooo, Nikola, sine? Alo? Imal' zime? Mali, secka ti ovo govno tvoje.
-Jebiga, deda, kol'ko para, tol'ko muzike. Samo strpljivo, daleko je Njujork.
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.
Ne bih ja potcenjivao vrednost Vibera. Ipak +
Daleko bilo da ga potcenjujem, živeo nam i radio sto godina. Nego da 'oće da zajebava, 'oće. Srećno protiv Makedonaca večeras.