Osoba koja na socijalnim mrežama izražava svoje shvatanje lepote bazirajući se na, po većini ljudi, neobičnom i iracionalnom razmišljanju. S obzirom da je estetika objektivna nauka, oni doživljavaju istu iz drugačijeg ugla od prosečnog čoveka.
BLAGI ESTETIČARI
Na slikama se često pojavljuju neobični kadrovi i drže se pravila "sve što je neobično je lepo". Blagi estetičari vrednuju čiste i neobrađene slike, u glavnom bez dodatnih efekata i suvišnog "sredjivanja" slike. Neke su smeštene na neobičnim mestima, ali česte su pojave zalaska i izlaska sunca, napuštene oronule zgrade itd.
(EKSTREMNI) ESTETIČARI
Kod "ekstremnih" estetičara može se uvideti šablonski pristup uredjivanja i pojava na slikama. U slikama se često pojavljuju lanci i katanci, vatra raznih boja i simboli/motivi kultova. Skoro svaki ovakav estetičar bude oslovljavan sa terminom "sektaš", u glavnom zbog svog načina oblačenja (lanci, katanci, crna odeća, kod ženskog pola prekomerna upotreba crne šminke, majce sa kultnim simbolima i motivima i drugo). Česta je pojava slika u ogledalu.
"Au brate pogledaj onu estetičarku tamo"
--Ma zajebi me, sto posto je u nekoj sekti.
"Pratim je na instagramu, slikala se u majci sa pentagramom"
--Pa kažem ti ja, sektašica klasična.
Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.
Deutsche Welle · 29. April 2011.
Čest je i naziv ,,Drogoš", s' pravom