
Честа грешка при одговарању на комшијино "Добар дан".
-Добар дан комшо!!!
-Ево ништа комшија.
Odgovor na ona polu-odjebativna pitanja prilikom susreta na ulici. Za razliku od "Bas nista" koji se koristi kad stvarno nista ne radimo, "Evo nista" se za divno cudo koristi kao uvod u opisivanje neke stvarne radnje.
-Sta radis?
-Evo nista, istovaram neki ugalj.
Najčešći odgovor na pitanje "Šta radiš ?" ili "Šta ima ?" . Izraz polako postaje brend, jer će ga ljudi u Srbiji skoro uvek reći ispred svog odgovora u kojem ipak navedu da rade 100 poslova. Zašto se to radi, još niko ne zna.
E šta se radi ?
Evo ništa, popravljao luster, sad nameštam roletnu i gledam teletekst, čekam rezultate, pa idem da menjam ulje na autu. Šta ima kod tebe ?
Evo ništa ni kod mene, pravim potpalu za roštilj, spremam meso, pokušavam da montiram radio napolje i....
Standardan odgovor na čuveno pitanje "Šta ima?". Iako si bio na ekskurziji u Italiji i tamo sa ekipom napravio takvo sranje da su gospoda carabinieri morali da prave raciju, i na Marakani se potukao protiv njih četvorice i ostalo koliko-toliko čitav, mnogo ti je lakše da jednostavno kažeš evo ništa. Koriste se i alternative bleja i smor.
Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.
Deutsche Welle · 29. April 2011.