Народна уметност, на коју Вас посебно наговарају бабе и деде, док идете у основну школу.
Мама: "Шта мислиш о томе да те упишемо у фолклорну секцију. Моћи ћеш пуно да путујеш, научићеш се правилном држању, лепој игри, манирима, а упознаћеш и пуно другара."
Ти (не знајући о чему ти говоре): "Мож`, ал` само ако тада не морам да идем у школу!"
Након првог часа, када ти обуку јелек, чакшире и опанке, укапираш да си насамарен и да мораш да цупкаш уз звуке хармонике коју обично свира твоја досадна професорка из музичког и да сво друштво око тебе су штребери које очима не можеш да гледаш током школске наставе. Тада схватиш, да је ипак паметније обратити се ћалету и затражити од њега да те испише са фолклора и упише на фудбал пошто то није педерски.
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.