Pitanje autor - odgovor moderator

  1. Међутим, од усвајања свастике као симбола немачке Национал-социјалистичке радничке партије и Адолфа Хитлера, симбол углавном асоцира на фашизам, расизам, Други светски рат и холокауст. Пре тога симбол је имао изузетан значај у истраживању Хајнриха Шлимана који га је открио током исковапања Троје и који га је сматрао поузданим доказом о миграцији индоевропских народа (Аријеваца). Шлиман је пронађени симбол упоредио са симболима на древној немачкој грнчарији и на грчку и ведску културу.
    Управо због тога нацисти су изабрали свастику за свој симбол желећи да на тај начин истакну своје аријевско порекло, концепт који ће касније подржати теоретичари као што је Алфред Розенберг који је заговарао теорију по којој је нордијска раса господара потекла из северне Европе. Свастика се данас налази у употреби као симбол неонацистичких организација али и као симбол организација које се боре за људска права и које користе овај знак да би поједине организације окарактерисале као фашистичке или нацистичке

    dakle?

  2. Francky Delevra

    Ma napila se zmia verovatno, ko će je znati.

    Sigurno je uzela da objasni pa je ishakovala sajt. Ionako baguje ceo dan.

    ZMIO IMAŠ MOJU PUUNU PODRŠKU :*

  3. Претпостављам да не одговарате на мој пост јер нема форму питања, па ево овако: шта мислите о ономе што сам написао? :)

  4. Претпостављам да не одговарате на мој пост јер нема форму питања, па ево овако: шта мислите о ономе што сам написао? :)

    Новајлије ћемо дупозоримо, маторане ћемо да почастимо краћим баном. Ја мислим да је фер. :)

  5. Zasto je ukinuta Sovjetska Partija Vukajlije. ?

  6. Новајлије ћемо дупозоримо, маторане ћемо да почастимо краћим баном. Ја мислим да је фер. :)

    Ма фантастично, љубим те у око.
    Задовољан сам одговором :)

  7. Zato što su se moderatori uplašili revolucije, pa su ukinuli i parlament kako bi očuvali vladajuću oligarhiju.

  8. И ако можете да нас просвјетлите који је курац ово са Стефаном и Змиом?

  9. Ala su se modovi ućutali. Mora da je neka žešća frka pa treba vremena da se usaglase. Mi smo ktitori red je da znamo lolo

  10. ma nista posebno... opusteno, nemoj da vas radoznalost ubije ko macku :)

  11. Sto mi skinuste poster posle dva minuta?

  12. Јер је срање. То ће ти и модератор рећи. И да не смараш таквим питањима.

  13. Није постер скинут. Само је отишао на неко лепше место.

  14. Ok ako ti kazes, o najduhovitija na ovom sajtu!
    'ebote kakvo je ovo sranje postalo!

  15. A ti si kompetentan da procjenjuješ.... Suuuuuper, ti si naš idol, ajde sada pali.

    Oćel bit šta za ove bagove oko avatara?

    Aj nek neko od moderatora skine moju sliku, čisto da vidim hoće li proraditi...

  16. Ради! :)

    Џонсмите, постер ти је кршио неко правило или једноставно није довољно квалитетан.

  17. I jope ne radi, samo što sad nemam avatara xD
    hahahah

    Fala moderatorima, može lock.

  18. Hjustone imamo problem. Ahaha miš osto bez avatara!

  19. Fala moderatorima, može lock.

    А, јебига сада. :)

  20. Ja ću probati još jednom, nemoj neko od modova da mi skida Mihajla slučajno pošto imam nameru da stavljam drugog.

    A imam i pitanje kad sam već ovde, šta je Zmia zasrala kad je popila ban?

Rekli o sajtu

Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.

Politika · 31. Januar 2011.