Језичке недоумице

  1. Izškolovati ili iškolovati?

    IZškolovati > Isškolovati (jednačenje suglasnika po zvučnosti) > Išškolovati (jednačenje suglasnika po mestu artikulacije) > Iškolovati (gubljenje suglasnika).
    Eto ti i obrazloženja.

  2. Ae neki učeni čovek da mi pomogne..

    razkalemiti ili raskalemiti?

  3. Раскалемити. Једначење сугласника по звучности.

  4. Раскалемити. Једначење сугласника по звучности.

    Fala lepo.

  5. Нема на чему. :)

  6. Како би се транскрибовала имена са баскијског или каталонског подручја? Колико сам могао да видим, правила постоје само за шпански. Конкретно, како би се на српском звао Баск Xabier?

  7. Koliko ja znam, treba da izgovoriš ime pa ga zapišeš na srskom - Bask Zavijer (valjda, ne govorim španski)

  8. Бруце, Баск му није име, рођен је у Баскији, па је Баск. :) Мислио сам само на име Xabier, а и мени је логично то што си ти рекао. А у том случају би било Шабијер. Само што то после буде незгодно што ће у једној репрезентацији бити мало Хавијера, мало Чавијера, а мало Шабијера. :)

  9. Neam pojma, da je Lullaby aktivna mogla bi ti ona reći sigurno, možda bi Valdemar mogao znati - meni jezik nije baš nešto potreban u struci :)

  10. A kako bi tek izgovarao Velška prezimena?

  11. A kako bi tek izgovarao Velška prezimena?

    Kao što ih Englezi izgovaraju, ne smeta Velšanima :)

  12. Kifla i šećer

    A kako bi tek izgovarao Velška prezimena?

    Користећи енглеску транскрипцију. Ваљда је то правило.

  13. Onda tom logikom izgovaraj baskijska prezimena koristeći špansku transkripciju, ne smeta to Baskima (dobro, smeta, al ko im drma kavez) :D

  14. Има смисла и једно и друго. Зато сам и поставио питање. А где може да се нађе шпанска транскрипција баскијских имена?

  15. Mislim da te transkripcije radi neka Komisija (valjda da bi to bilo zvanično, il da uzmu rapu, bem li ga) a sad koliko njima puca ona stvar za baskijskim prezimenima - ne znam...

  16. Хавијер, јебем ли га....
    Исто као оно ауто Пајеро што се говори Пахеро, јес' да сви говоре Пајеро, али добро... :)

  17. To se kaže Poharo, taj džip ;)

  18. Baš nije P'DŽEROU? xD

Rekli o sajtu

U subotu, 27. novembra 2010. u Klubu studenata tehnike biće održana smotra sadržaja popularnog šaljivog sajta. Vukajlija je mesto gde se Internet zajednica okuplja kako bi na duhovit i originalan način definisala reči i izraze, sleng termine, našu svakodnevnicu i aktuelne događaje, po paroli - „Ovde možete da definišete sve ono što ste oduvek želeli, a nije imao ko da vas pita”.

Mondo · 25. Novembar 2010.