
Осим по звуку и мирису, ово је аутобус познат по томе што се, када је хладно, аутоматски прилагођава спољним временским приликама. Кад напољу пада киша, пада киша и унутра. Ако је напољу минус десет, и у аутобусу је минус десет. Једина разлика је у томе што унутра дува ветар чак и кад не дува напољу.
Autobus GSP-a iz devedesetih. Karakterističan po zaobljenosti, drvenim sedištima, mirisu po nafti i glasnoći motora zbog kojeg je i dobio ime "drekavac".
I dan danas se oni voze, ali samo na onim linijama koji idu po redu vožnje (prigradske linije ili druga zona). A koriste se i kao zamena kad se neki Mercedesov ili noviji Ikarbusov autobus pokvari, a i kao dopuna za linije.
Ulazak u ovakve autobuse se uglavnom izbegava. Pogotovo zbog toga što kombo između mirisa nafte i smrada neistuširanih može da bude opasan po vas, a takođe zbog glasnoće motora ne može da se čuje ni muzika iz slušalica. A ipak ovi noviji autobusi imaju, em više sedišta, em udobnija sedišta.
Lik1: 'Ajmo u ovaj bus.
Lik2: Ma važi... beži, bre! Neću u taj drekavac! Čekamo drugi.
Definiše se sve i svašta. Tako se mogu pročitati definicije baksuza, alapače, čitulje, smrti, rezervoara za smeh, kolateralne štete, Živojinović Velimira, zvanog Bate, dnevne svetlosti, gospođe džem!, Brus Lija… „Je l’ ti puši ćale?”, „Je l’ mogu u WC?”, „Chuck Norrisisati” i još mnogo toga može se naći na ovoj internet stranici. Zato ne iznenađuje što se mnogi kad jednom dođu, ponovo vraćaju na nju. Neki čak postaju i zavisnici, pa traže od moderatora da ih banuju, poput jednog studenta koji je zahtevao da mu zabrane pristup na nedelju, dve dana da bi mogao da uči.
Status Magazin · April 2009.