
Koriscenje statistike u debati (pogotovo ako shvatas da polako gubis) u 96% slucajeva ce ubediti vaseg oponenta da ste u pravu. Naravno, koriscena statistika ne mora biti istinita. Primer takodje mogu biti politicke debate gde se predstavnik opozicije i predstavnik aktuelne vlasti prepucavaju oko ispunjenih/neispunjenih obecanja datim u predizbornim kampanjama. Razlika je samo sto se tamo statistike koriste da zavaraju auditorijum.
Politicar 1: Gospodine, vasa stranka nije uspela da ispuni dato obecanje da ce ubrzati ekonomski razvoj zemlje, a o izjednacavanju zivotnog standarda sa zemljama evropske unije da i ne govorimo.
Politicar2: ( Vadi 50 stranica papira sa najsitnijim mogucim fontom)
- Po zvanicnom istrazivanju koje je pre 3 dana sprovela nezvanicna vladina organizacija "Statisticsformorons" jasno se vidi da je nasa stranka za ovih par meseci povecala izvoz svinjskog mesa za Iran za cak 78,56% sto se odrazava direktno na nas anualni prihod i time povecava standard u zemlji za citavih 45,02% !
Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.
Deutsche Welle · 29. April 2011.
nije lose, to je nesto na ovu foru
http://vukajlija.com/procenat/55791
http://vukajlija.com/strucno-istrazivanje/55537
Republika Srpska je povećala proizvodnju limuna za 50% ove godine.Za isto vrijeme prošle proizveli smo 800kg a ove 1200kg
Malo sam odlutao od svoje prvobitne ideje, al ajde sad. Moram da prestanem da gledam skupstinu...
Plus zbog "Statisticsformorons"! :))))