Ako je Bog tvorac svega, mora da je negde u Kini.
Ono po cemu se toliko pljuje a svaka kuca u svetu ima bar jedan ovakav proizvod.....
Secam se razgovora izmedju Kineskog i Americkog predsednika.....kada u sred diskusije Kineski kaze:``Nadjite mi gospodine predsednice jednu kucu u Americi koja nema jedan kineski proizvod......``
To je sve ono sto jos niste kupili, a vec se pokvarilo.
Колико год да се неке ствари трудиш да објасниш другима, околина понекад једноставно ваше причање истине замењује својим схватањем ситуације. Још ако је у питању неко ко је цео живот провео у некој вукојебини, неко ко је за колор ТВ први пут чуо 1999. године, ваш труд да објасните нешто раван је покушају да научите пса да са вама игра баскет један на један.
Још кад је у питању покушај да неком објасните шта значи појам "Јефтина радна снага" ... ма неееема шааансе.
Као пример наводим једну ситуацију од пре пар година, у радњи у којој је моја сестра (А) радила као продавачица патика. Особа Б је радознали самоуки купац патика који је тог дана оставио њиву ж
А: Добар дан, изволите.
Б: Извини девојче , јел овЕ патИке оригинал?
А: Наравно, то је Адидасова нова серија, стигле су овог јутра...
Б: А што овде пише "маде ин кина" ???
А: Па знате, све патике се производе у нискоразвијеним земљама...
Б: АаА , немој девојко мене тАко на муфте, нисам ја од јУче.
А: #$&(!?$%#&%?!?!?!
Žargonski izraz za robu niskog kvaliteta.
Na engleskom se čita "Mejd in Čajna", a na srpskom "Made in Kina".
Svaki drugi proizvod na ovom svetu. Jasno, za proizvodnjom idu i ostali efekti koji će se osetiti. Kvalitet je često problematičan, no čak i u USA raste broj ljudi koji nemaju pare da kupe kvalitetno, a skupo. Stoga treba dići glavu od prvog buvljaka i misliti o tome kako su naši mučitelji pali sa trona. A niko te i ne sili da kupuješ na buvljaku. Hteo si kapitalizam, slobodu izbora - pa onda shvati da ništa nije džabe, a kvalitet i cena su na klackalici.
Na jednom forumu ima jedna veoma uporna treba koja poredi NATO agresiju sa kineskim jeftinim igračkama. Ameri su te bombardovali uranijumom, Kinezi jeftinim igračkama. To joj je kao isto.
Ukoliko se nastavi trend prelaska kapitala u njihovu zemlju, u ne tako dalekoj budućnosti ovo će biti neosporan dokaz da je roba originalna.
Srbija 2030-e:
-Skuži što sam pazario novu trendžu, Adidas jebote
-Brate, nešto mi je čudna, gde se proizvodi?
-Sad ćemo da vidimo...'ebemu mater,piše Germany...
-Gde je to, koji kurac!?
-Ne znam, ali znam da se sutra vraćam da se liku najebem mamare što mi uvaljo ovaj škart!
PRCaju ceo Svet sa ove dve reči i jednim veznikom...
oznaka porekla robe napravljene od sto je moguce nekvalitetnijeg, otrovnijeg, zabranjenijeg, prevazidjenijeg, napustenijeg materijala
Dokaz sumnjivog kvaliteta, kojeg svi imamo u ormanima
je nesto sto ce uskoro i na domacim proizvodima da pise!
Univerzalna fraza za koju nigde na svetu nije potrebno pojašnjenje. U tolikoj meri da može početi da se koristi kao prepoznatljivo obeležje za ljude širom sveta. Međunarodna etiketa. Pravi primer današnjeg stupnja emancipacipovanosti društva u kojem nema mesta rasizmu, koje ne zna za predrasude.
Svi smo mi Kinezi i ponosimo se time!
"Na pitanje: „Ko je bio Mocart?“ duhoviti posetioci internet sajta Vukajlija, rečnik slenga, odgovaraju: „Svestrana ličnost. Čovek koji je komponovao muziku za Nokiu. Inače, bio je poslastičar i izmislio je Mozzart kugle. A voleo je i da se kladi...“"
Danas | 06. Novembar 2008.