Nekada poslednja, sada prva klupa u učionici.
Кад ни одлазак у ћошак више не помаже, као ни чупање за зулуфе или пацке лењиром по длановима, онда те учитељица пошаље у "магарећу клупу" која се обично налазила негде у ћошку учионице, иза свих, да седиш сам. И ту седиш цео дан а можда и дуже, док се учитељица не смилује да те врати на твоје место. Ако има још неки "магарчић" он седи у другој магарећој, да не бисте причали. Био је то врхунац дискриминације. Тотална беда. А ко за инат, сви се за време часова окрећу и гледају те са висине... Јој, земљо, отвори се!
Klupa iz koje večina političara dolazi do poslaničke stolice.
Starinski vid školske kazne za učenike. Klupa, izdvojena u uglu učionice u kojoj niko ne sedi, osim ako ga učitelj/nastavnik tamo ne pošalje jer je dotični učenik napravio neku pizdariju ili nije uradio i naučio što mu je rečeno. Dakle, loš đak.
Učenik bi tamo sedeo sam na period koji je učitelj odredio. Dakle, na neki način bi na kratko bio izopšten kako bi porazmislio o svojim postupcima, ali i kao opomena drugima da ako nešto slično (ne)urade, mogu i oni da budu tamo.
Izraz magareća verovatno potiče od toga da je dotični učenik poređen sa magarcem, koji ništa ne zna i ne sluša.
Zastareli termin, očigledno, jer kazne za učenike više praktično ne postoje. Naime, neko je počeo da tvrdi da ako kaznite učenika i on mora da trpi posledice svojih postupaka, to može strašno na njega da utiče, do te mere da postane masovni ubica ili tako nešto.
Doduše, tek kad su kazne ukinute dobismo bukvalno masovne ubice, pa i među decom i đacima...
Ali dobro... Sistem funkcioniše i nije kriv sistem...
- E, si vid'o nove snimke sa onog samita na kom nam bio preCednik?
- Da pogodim... Opet ga stavili u magareću klupu?
- Ne samo to! Čak se i Zeleni drao i brecao na njega!
- Klasika...
Nekad je to bila poslednja klupa, ali danas je privilegija za one koji sede u njoj. Pre bi se reklo da je magareca klupa iz poslednje presla u prvu...
Kada pitate dva čoveka o nečemu, dobićete više od dva mišljenja. Na toj osnovi je stvoren Vukajlija. Rečnik slenga i idioma.
Kompjuterska Biblioteka · 7. Maj 2009.