
Izraz se koristi za označavanje stvari i pojava koje svojom spoljašnjom zavodljivošću umeju da zavaraju čula ali čijom bismo produženom konzumacijom satrli čula i oštetili um.
- Mmmm... oseti ovaj parfem, to je ova u plavoj haljini što je prošla... dobar je, svež... mada malo jednostavan, onako, mislim, jel da?
- Aha, malo tera na povraćanje.
......................................
- E, koja koska danas u programu... davali Predsednika kako se rukuje sa nekom decom, deca skupljena oko njega, verovatno četiri vučjaka u zasedi gledaju da neko dete ne iskoči iz koreografije, ovaj se udidio, smeška se, kaže "Naša vlada vam je izgradila školu, i vi ćete moći da stičete znanja...", tako nešto sere ko da je deci do znanja u njegovoj školi, ko da im je uopšte važno ko im je podigao mučilište... i onda posle džingla krene spot njegovog Savetnika, čoveče, ne mogu da ti opišem, ono: on kao stoji na kiši, visok, peva falš al ne mari, cupka onako mokar, plješće ručicama, peva da će doći i da ga ona čeka... jebote, gledam ono, sve to lepo režirano, al bre, malo...
- Znam: malo tera na povraćanje.
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.
Odlična.
De si, bre, Lingvi??