Омиљен и непресушан извор финансирања незапослене омладине. Поред непостојеће каматне стопе и роком отплате "док се не запосле", предност маминих кредита је и то што је увек доступан, 24 сата дневно 7 дана u недељи. Постоје три начина на који омладинци узимају ове кредите. Први је класично жицкање које се увек завршава реченицом "...не брини вратићу ти једног дана". Друго је на дивљака када се дужник неприметно ушуња у спаваћу собу, лоцира мамин новчаник и подигне потребан износ готовине. Ту увек постоје два новчаника: онај мањи у коме стоји сића за пијацу и онај већи у коме стоји крупнина и девизе. Зна се који је занимљивији. И, трећи начин је на фињака, када се кроз позитивну куповну разлику долази до неопходних финансијских средстава:
- Мама, дај ми паре да тркнем да купим хлеб и новине.
- Добро, колико ти треба?
- Па, дај ми 5.000 па ћу ти вратити кусур...
Наравно, од тог кусура обично не буде ништа. Иначе, стручан економски термин за ову појаву је "живети на маминој грбачи".
Мамин новчаник. Партнер коме се верује.
Na pitanje: „Ko je bio Mocart?“ duhoviti posetioci internet sajta Vukajlija, rečnik slenga, odgovaraju: „Svestrana ličnost. Čovek koji je komponovao muziku za Nokiu. Inače, bio je poslastičar i izmislio je Mozzart kugle. A voleo je i da se kladi...“
Danas · 06. Novembar 2008.
+ Al ne podrzavam akciju!
Samo je jedna... Majka!
lijepa definicija, a ružna rabota