
Омиљен и непресушан извор финансирања незапослене омладине. Поред непостојеће каматне стопе и роком отплате "док се не запосле", предност маминих кредита је и то што је увек доступан, 24 сата дневно 7 дана u недељи. Постоје три начина на који омладинци узимају ове кредите. Први је класично жицкање које се увек завршава реченицом "...не брини вратићу ти једног дана". Друго је на дивљака када се дужник неприметно ушуња у спаваћу собу, лоцира мамин новчаник и подигне потребан износ готовине. Ту увек постоје два новчаника: онај мањи у коме стоји сића за пијацу и онај већи у коме стоји крупнина и девизе. Зна се који је занимљивији. И, трећи начин је на фињака, када се кроз позитивну куповну разлику долази до неопходних финансијских средстава:
- Мама, дај ми паре да тркнем да купим хлеб и новине.
- Добро, колико ти треба?
- Па, дај ми 5.000 па ћу ти вратити кусур...
Наравно, од тог кусура обично не буде ништа. Иначе, стручан економски термин за ову појаву је "живети на маминој грбачи".
Мамин новчаник. Партнер коме се верује.
Definiše se sve i svašta. Tako se mogu pročitati definicije baksuza, alapače, čitulje, smrti, rezervoara za smeh, kolateralne štete, Živojinović Velimira, zvanog Bate, dnevne svetlosti, gospođe džem!, Brus Lija… „Je l’ ti puši ćale?”, „Je l’ mogu u WC?”, „Chuck Norrisisati” i još mnogo toga može se naći na ovoj internet stranici. Zato ne iznenađuje što se mnogi kad jednom dođu, ponovo vraćaju na nju. Neki čak postaju i zavisnici, pa traže od moderatora da ih banuju, poput jednog studenta koji je zahtevao da mu zabrane pristup na nedelju, dve dana da bi mogao da uči.
Status Magazin · April 2009.
+ Al ne podrzavam akciju!
Samo je jedna... Majka!
lijepa definicija, a ružna rabota