Marvelovska i Bonelijevska škola stripa

Цоле 2011-10-22 13:42:27 +0000

Два највећа издавача стрипова.

Марвеловска школа је научно фантастична, главни јунаци имају супер моћи као што је летење, пуцање ласера из очију, тело од камена, курчина од 2 метра... Наравно, обавезно је да сви буду прави Американци, јер се тиме код америчке деце развија патриотистички дух (Капетан Америка је очигледан херој са том наменом).
Често се спомињу хемија, физика и остале природне науке. Стално се спомињу неке хемијске реакције (озрачени паук које је ујео Питера Паркера и претворио га у Спајдермена; дегенерици који су познатији као Икс-мен...). Врло је битно и да су главни јунаци професори биологије, студенти кванте физике и томе слично.

Бонелијевска школа стрипа је реалнија, већини стрипова је радња смештена у разне периоде историје (Комадант Марк и Блек Стена-америчка револуција; Загор и Текс-друга половина 19-ог века), јунаци немају супер моћи већ су они мудри, храбри, јебозовни, и ако имају неку надљудску моћ то је онда нешто што нико не изваљује и можеш да окачиш о курац.
Највише се спомињу историја, етнологија, политика, етика и већина друштвених наука. Главни јунак мора познавати бар неку од ових наука (Мартин Мистерија-професор свега могућег; Загор-разуме се у културу северноамерчких Индијанаца ко Жика у културу југоисточних Срба...).

Деца која су читала Марвелове стрипове обично упишу природно-математички смер док деца која су читала Бонелијеве уписују друштвено-језички.

5
23 : 5
  1. + zbog primera, opis je klimav ali pogađa suštinu 51% (što je dovoljno da pobediš na izborima, a što ne bi bilo i za definiciju)

  2. + Ja čitao sve i nisam upisao ništa. :)

  3. dejane, pa ti si iznad tih nauka i gluposti, pobogu :)

  4. ja sam čitao Marvela, a završio ekonomiju... ali sam prvo upisao PMF :+)

  5. хахахаахаха, најјаче за курац од 2 метра, бухахахаха :)

Omiljeno za [1]

Najnovije definicije

Rekli o sajtu

Na sajtu vukajlija.com definisan je pluskvamfutur I i II , poseban morfološki oblik glagola, kojim se služe političari kada govore o ulasku Srbije u Evropsku uniju.

Kurir · 20. Februar 2011.