
Временски период у трајању од шездесет секунди, приликом којег је у реду за пљескавицу, испред вас Цига који је дошао до информације да се не плаћају прилози.
Београд, Зелени венац
Цига: Пошто пљескавица?
Радница: 150 динара. Реци одма' шта ћеш од прилога.
Цига: Је л' се плаћа прилози?
Радница: Не.
Цига: Добро, дај ми урнебес... Павлаке, салату, алеву, сенф, кечап, тури још мало урнебееес... Купууус, дај још павлаку, лук, парадајз...
Радница: Који бре парадајз човече!? Фебруар месец је!
Цига: Добро, тури онда још урнебееес...
Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.
Deutsche Welle · 29. April 2011.
Jbg, tako smo i mi u perperu. Preskakali samo pavlaku (jer se istopi, pa da se ne usvinjimo). Ali nikad nismo rekli "sve sem pavlake".
Одлична, свиђа ми се.... Ја сам једном чекао једног лика који је куповао 5 пљескавица и списак шта у коју да стави, па је још хемијском писао која је за кога...
Nagura ga ganci u lepinju, mora da je skakao po njoj da je malo stanji da mu ne pocepa vilicu...
+
Sta meni onda ona juce stavila umesto paradajiza, a februar je ...?
kad ciga iznabraja skoro sve priloge i na kraju kaze ma daj sve
Do jaja!
Вала баш.
Плус, сви Ганци с којима сам се овако сусретала турају тону урнебеса. Да није њих, не бих ни знала да постоји тај зачин.