
Прилог, не предлог. Прилог као врста речи а не прилог јелу. Прилог у одговору на питање "Како преживљаваш" и користи се најчешће крајем месеца(код срећнијег дела популације) мада није редак ни случај коришћења термина већ око 10-ог дана. Хваљен био фебруар, агонија краће траје...
отац: Добро вече укућани моји мили, стигла вам је глава породице са посла после још једног напорног дана!
мајка: Где си досад, крвопијо, поједе ми џигерицу више! Једино ти се из прве смене враћаш ко из друге!
син: Кево, овај је опет купио 2 џака кромпира!
отац: Као прво нисам ја за тебе "овај", а као друго кромпир је здрав-њега једе Попај па је јак... А и кромпир је спасао Србе глади још када га је Вук Караџић донео!
син: Ћале, ја мислим да попај једе спанаћ.
отац: Па то ти је, сине, исто...то су сличне агрокултуре које на нашем поднебљу не расту а имају сличан састав само је кромпир још мало бољи, теби тата само најбоље доноси!
син: Ћале, а да ти ниси ипак целу плату потрошио на рулету? Кева каже да кромпир једемо јер ти спичкаш целу плату на рулету или у кафани и да јој је мука више од тебе. Извини за ово "спичкаш" али мама тако каже а онда могу и ја.
отац: Не зна мама ништа, сине, него узми један џак носи тамо у шпајз...
Definiše se sve i svašta. Tako se mogu pročitati definicije baksuza, alapače, čitulje, smrti, rezervoara za smeh, kolateralne štete, Živojinović Velimira, zvanog Bate, dnevne svetlosti, gospođe džem!, Brus Lija… „Je l’ ti puši ćale?”, „Je l’ mogu u WC?”, „Chuck Norrisisati” i još mnogo toga može se naći na ovoj internet stranici. Zato ne iznenađuje što se mnogi kad jednom dođu, ponovo vraćaju na nju. Neki čak postaju i zavisnici, pa traže od moderatora da ih banuju, poput jednog studenta koji je zahtevao da mu zabrane pristup na nedelju, dve dana da bi mogao da uči.
Status Magazin · April 2009.
de si bre pseto, 88 dina ;)
Читао из оф-а, притисли душмани са свију страна :)