
Грађани српских села никада не користе овај израз. Они своју имовину дефинишу са: на њиви, у башчи, у чаиру, у шуми, евентуално - у дворишту. Тако је овај термин "на плацу" резервисан искључиво за становнике урбаних средина. Означава место где може да се побегне од свакодневне градске вреве и да се, најчешће са друштвом, проведе време у миру и тишини (ко тако воли) или уз музику која допире са уређаја у колима (пошто на плацу углавном нема струје). Ако ћете ускоро да идете на неки плац, један савет: пошто су плацеви често и удаљени од неког насељеног места и нема ни продавнице ни киоска са брзом храном у близини, друштво које одлази на плац би требало обавезно да понесе све што је потребно за прављење роштиља и неизоставно бар гајбу пива.
Slavna Vukajlija. Ima glupih stvari, ima bezveznih, ali ima i jako puno brilijantnih. Neću previše dužiti, samo odite tam pa vidite sami. Samo jedno upozorenje - ima ponešto napisano i na ćirilici (iako smatram da svako, ko kolko-tolko drži do opće kulture zna ćirilicu).
Skodin blog · 04. Septembar 2010.
Jbt, sad imam neke fleske iz svog beogradskog "perioda". Secam se da sam jedva skontao da ljudi rostiljanje u dvoristu nekog prigradskog naselja nazivaju "odlazak u prirodu" i spremaju se za to nedeljama. Jbga, prednosti i mane velegrada...