
U vreme kad se vojska godinu dana nekad i više,"napuniti pun šlem" je bila vremenska odrednica koja označava trajanje vojnog roka.
OBJAŠNJENJE ZA CIVILNE VOJNIKE:
-Kad izdrkaš pun šlem možeš kući.Znači računalo se na borbenu gotovost regruta,i da im je i pored broma u čaju k.ta kruta.
Na železničkoj stanici negde u unutršnjisti: -Roditelji,drugari,devojka,obavezna harmonika i otpravnik vozova ispraćuju regruta.Otac se tetura mati ga pridržava,digo glavu ponosito,u kraj očiju nešto kao suza,ali radosnica,devojka se sa druge strane pridržava za majku koja cupka u ritmu harmonike.Drugari potežu iz flaše,Bože me oprosti ko da im je poslednje,regrut bljuje ko zmaj od Noćaja,jedino otpravnik drži situaciju pod kontrolom.Nailazi voz,ljube se i na rastanku otac mu daje poslednje instrukcije:
-Sine kad napuniš šlem,onda možeš kući,tako sam i ja.Nek ti je sa srećom.
Posle se pita:Jebote,jel matori to želi da budem drkadžija.....
Srećom brzo zaspi,pa odmoran dođe u kasarnu i svojski prione na punjenje šlema,nebili mu brže prošlo.
Nekad bilo sad se pripoveda.
Definiše se sve i svašta. Tako se mogu pročitati definicije baksuza, alapače, čitulje, smrti, rezervoara za smeh, kolateralne štete, Živojinović Velimira, zvanog Bate, dnevne svetlosti, gospođe džem!, Brus Lija… „Je l’ ti puši ćale?”, „Je l’ mogu u WC?”, „Chuck Norrisisati” i još mnogo toga može se naći na ovoj internet stranici. Zato ne iznenađuje što se mnogi kad jednom dođu, ponovo vraćaju na nju. Neki čak postaju i zavisnici, pa traže od moderatora da ih banuju, poput jednog studenta koji je zahtevao da mu zabrane pristup na nedelju, dve dana da bi mogao da uči.
Status Magazin · April 2009.
+ za defku, beše nekad ...
lepa priča...;)
Zahvaljujem se iskusnome na mišljenju,iz ličnog iskustva je.
bravo+++
+